Skocz do zawartości

Ocena obecnych parmetrów wody przy starcie


gasperro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Minęły 2 dni, sprawdziłem parametry. Na pewno są dobrze zmierzone.

NO2: 0,8-1

NO3: 40

pH: 7,8


Niestety NO2 i NO3 ciągle rośnie a powinno już spadać. Niczego w międzyczasie nie dodawałem, tylko początkowo wskazane: 5 kropli WA i 2 ampułki Biodigest. Mam jeszcze kilka ampułek Biodigest, może dodać?

Nie zaprzeczę, że zaczynają mnie te parametry irytować, bo ile można czekać ? :( :cry:

Czytałem na forum, że ktoś kiedyś dodał na wysokie NO2 MB Lift TheraP. Kupić taką miksturę?

http://forum.klub-malawi.pl/skok-no2-t25373.html


Pozdrawiam Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia idzie start bardzo dobrze ale poprzednie 2 tygodnie stało.

5 kropli WA dodałeś 7 dni temu a od 2 tygodni ci to stało nieruchawe.

Po WA i Prodibio ruszyło wszystko elegancko.

NO2 z 0,2 do 1ppm

NO3 z 20 na 40ppm. Cała biologia ruszyła i teraz tylko trzeba dać jej czas na rozwinięcie skrzydeł:D

Te dodane 18tego 5 kropli WA najwyżej ci podniesie NO3 o 5 z kranu miałeś NO3 -8 a skąd pozostałe 30ppm NO3 nie wiem ale widać dużo tego było.

Często zauważam że jak jest za dużo pożywki to stanie na NO2 i się tygodniami ślimaczy - wtedy potrzebuje dodatkowego kopa czyli Prodibio + maleńko amoniaku najlepiej WA

Irytacja nie jest wskazana w akwarystyce a cierpliwość premiowana.

IMHO straciłeś pierwsze tygodnie bez widocznego startu ale teraz wszystko leci szybko więc się nie irytuj. Obsadę dobieraj i profesjonalnej hodowli szukaj. Nie kup kundelków;)


Masz już i tak za dużo NO3 =40ppm więc czeka cię i tak podmianka przed wpuszczeniem ryb.

Proponuję wykonać ją teraz czyli 50% podmiankę pamiętając jednak o uprzednim uzdatniaczu kranówy albo nalewaniu z kranu ale przez węgiel aktywny.

Po podmiance a nie przed - dodaj 1 ampułkę Prodibio i czekaj - cierpliwie i nic więcej nie trzeba dodawać.


Po podmiance NO3 powinno spaść na 20ppm a NO2 - dalej będzie 1ppm:( -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie :)


Mała aktualizacja parametrów. 3 dni temu podmieniłem około 40% wody stosując polecany przez deccorativo węgiel aktywny (super sprawa, bo wystarczy podłączyć pod kran i nie trzeba biegać z wiadrami :D). Dodałem ampułkę Biodigest i kroplę WA.


Dziś zmierzyłem parametry:

NO2 spadek z 1 ppm do 0,4

NO3 spadek z 40 ppm do 20


Myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku i wkrótce pojawią się ryby, jak już parametry będą idealne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam i dziekuje za przyjecie do grupy.

troszke odswieze temat.

A mianowicie podam moje parametry wody. Akwa zalane 23/10/16 kranowka bez zadnych uzdatniaczy.

Wszystkie testy robione JBL kropelki ( walizka )

Pierwszy test wody 27/10

PH 6

NO2 0

NH4 0,05

NO3 1

Srednio testy robilem co 3 dni wyniki byly  podobne ale dzisiaj tj 6 listopada po testach wyszlo:

PH 7,7 (kilka dni temu podnioslem preparatem PH up )

NO2 0,1

NH4 0,2

NO3 1 - caly czas utrzymuje sie wartosc 1

GH 7

KH 8

czy po tych wynikach moge stwierdzic ze dojrzewanie  ruszylo ? Nie dodawalem zadnych bakterii tylko dwa razy dalem troszke suchego pokarmu aby jakos zaczac proces. Wartosci rosnace NO2 i NH4 ciesza mnie jednak co z NO3 bo chyba powinno podskoczyc?  Dzisiaj tez zauwazylem  troche zielonych glonow. Pytanie moje co teraz? Wiem ze jeszcze nie zarybie ale wszystko idzie chyba w dobtym kierunku ? Moje pierwsze akwarium wiec nie chce czegos zle zrobic.

Podam jeszcze parametry wody z kranu:

PH 6.5 

NO3 1

KH 7

GH 6

Dzieki za odp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2016 o 18:13, pablo78 napisał:

Pytanie moje co teraz? Wiem ze jeszcze nie zarybie ale wszystko idzie chyba w dobtym kierunku ? Moje pierwsze akwarium wiec nie chce czegos zle zrobic.

Zaraz minie 3 tygodnie od startu po Bożemu czyli na szczyptę pokarmu i czekanie.

Jak na dziś ruszył ci cherlawie  czyli bardzo słabo tylko pierwszy etap nitryfikacji czyli maleńki poziom amoniaku NH3/4 przerabiany jest bardzo słabo na NO2 - poziom 0,1ppm a powinno być NO2 -  1ppm.

Zupełnie nie rusza ci II etap nitryfikacji czyli przemiana NO2 -> NO3 .

Oczywiście kiedyś to ruszy, ale wszystko wskazuje że brak tam wszystkich bakterii nitryfikacyjnych i jak będzie się rozwijało dalej w tym tempie to dojrzeje baniak tak po 1,5-2 miesiącach .

Może kup to i wlej - powinno za 4-5 dni ruszyć jak ferrari

http://www.apifishcare.com/product.php?id=618

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp.

Wyniki testow wody z dzisiaj.

PH 7.7

NO2 0.2 

NH4 0.2

NO3 niby nadala 1 ale dalbym troszke wyzej

GH 7

KH 8

czyli faktycznie bardzo powoli to sie rozwija.. 

Dnia 9 listopada 2016 o 08:17, deccorativo napisał:

 

Może kup to i wlej - powinno za 4-5 dni ruszyć jak ferrari

http://www.apifishcare.com/product.php?id=618

 

Dokładnie to ostatnio trzymałem w rękach z zamiarem zakupu i jesli to polecasz to chyba sie na to zdecyduje.

Na te chwilę dzięki za poradę. Za kilka dni opisze zmiany po zastosowanie Quick Starta i pewnie pare pytań jeszcze.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też startowałem bez żadnych przyspieszaczy i z doświadczenia mogę powiedzieć, że pierwsze dwa tygodnie też były takie mozolne, a potem w 3 tygodniu nagle ruszyło i w kilka dni od tego momentu było gotowe. Natomiast jest pewna różnica w Naszych działaniach. Ja jeszcze zrobiłem dolewkę z podmiany w innym akwarium (nie każdy jednak ma taką możliwość), ale co uważam za ważniejsze, dolałem jednak bakterii startowych... Bez nich możesz sypać i sypać, ale nie będzie niczego co zacznie ten pokarm rozkładać, co zresztą napisał Ci już decco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje dolać wody z dojrzałego akwarium od znajomego , jednak dzień wcześniej 2 ryby mu padły i całe szczęście że tego nie zrobiłem bo nie wiadomo co bym przytargał do mojego akwarium. Zdecydowałem się na bakterie startowe i jak tylko czas mi dzisiaj na to pozwoli podjadę i kupię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o wlewaniu starej wody już było niejednokrotnie pisane, że to zła metoda, w wodzie nie ma prawie bakterii nitryfikacyjnych, ponieważ są osiadłe, i zasiedlają wszystko co jest w akwarium, poza wodą, w wodzie na pewno są, ale w ilościach mikroskopijnych, to już lepiej wrzucić odrobinę pożywki i kilka ziarenek złoża z działającego baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.