Skocz do zawartości

Testy kropelkowe do pomiaru parametrów wody


gasperro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Planuję jak najszybciej zakupić testy kropelkowe do pomiaru parametrów wody w zbiorniku założonym 2 tygodnie temu. Obecnie posiadam testy paskowe JBL EasyTest 6w1, jednak teraz wiem, że są niedokładne. Chciałbym zapytać czy polecacie mi zakup testów kropelkowych JBL z aukcji internetowej

JBL TEST COMBI SET KH PH FE NO3 NO2 WARSZAWA (5991484975) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img16.allegroimg.pl/photos/400x300/59/91/48/49/5991484975@@AMEPARAM@@16@@AMEPARAM@@59/91/48/49@@AMEPARAM@@5991484975



Z góry dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie testy Ci potrzebne. Czy aby na pewno potrzebujesz Fe? ;)

Taniej Cię wyjdzie jeśli zakupisz KH+GH oraz pH zooleka (razem zmieścisz się w 35zł) + NO3 JBL'a (zmiescisz się w 40zł), może być też Sery, ale to parę złotych różnicy warto dać na JBL'a. NO2 powinno być zbędne - dlaczego powinno? Ano dlatego, że jeżeli podejdzie się nieodpowiedzialnie i bez wystarczających przemyśleń do filtracji, obsady i pozostałych czynników, to może być z tym problem. Niemniej podchodząc do tematu rozsądnie nie ma prawa być problemów. W razie co taki test to 30zł.

Całość wychodzi Cię 75zł (czyli 45zł taniej niż zestaw), bądź 105zł z NO2 (oszczędzasz 15zł względem zestawu), niemniej polecam raczej odpowiednie teoretyczne podstawy - na pewno są tańsze niż test NO2 ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam. Lepiej kup osobno test No2, No3, Ph (przedział 6.0-7.6). To Ci powinno wystarczyć. Te z walizki to połowa Ci niepotrzebna a i test Ph nie ten zakres co potrzeba. Oczywiście dałbyś z tym rade ale szkoda tyle kasy.

Test na Ph możesz kupić Zooleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy zestaw byłby ten:

JBL TESTLAB test wygodna walizka PROMOCJA !!!! (5264175849) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img04.allegroimg.pl/photos/400x300/52/64/17/58/5264175849@@AMEPARAM@@04@@AMEPARAM@@52/64/17/58@@AMEPARAM@@5264175849


Tylko PH musiałbyś dokupić na zakres 7,6-9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla naszego biotopu najbardziej przydaje się dokładny test ph 7,4 - 9,0 do tego kh, gh, No2, no3 względnie nh4 oraz po4, a w tej małej nie wszystko jest. Ja mam tą większą walizkę Test lab, fakt z niej też nie wszystko jest przydatne. Ale dokupiłem tylko wspomniany wyżej test ph i teraz mam wszystko ładnie spakowane w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie co do testów. Czy ktoś z użytkowników forum robił porównania jak mierzy test zooleka i jbl jeśli idzie o NO3.

Drugie pytanie dotyczy samego JBL - test na NO3. Jak potem odczytywać wynik. Dokładnie chodzi na której linii, bo są tam 3 zakresy które się nie pokrywają - i to mi zaciemnia całą sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...odczytujesz ze środkowego paska tam gdzie jest narysowana paleta. A porównania NO3 JBL do ZOOLEKA gdzieś tu są na forum.


http://forum.klub-malawi.pl/no3-testy-jbl-zoolek-t16966.html


http://akwa-krk.blog.pl/2013/03/29/testy-testow-no3-zoolek-vs-no3-jbl/


Poczytaj sobie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.