Skocz do zawartości

Plan na 600l 200x50x60- dylematy.


Rekomendowane odpowiedzi

Wylewany. Na to jest podobno warstwa styropianu i również jakiś strop gęstożebrowy + wylewka (tak przynajmniej zrozumiałem człowieka który nam wykonywał remont). Ogólnie stwierdził że utrzyma bez problemu.




Jak gestożebrowany to mozna spokojnie spać. Tylko przy drewnianym bym sie obawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy problem jest z tym jak to wnieść Firma Myciok z Mikołowa dowozi ale niestety nie zajmują się wnoszeniem. Zastanawiam się czy lepiej nie ogarnąć klejenia na miejscu

Bez przesady 200x60x60 będzie ważyć coś koło 120kg, więc jakiś rosłych 3-4 kolegów i wniesione. Moje ważące 95kg wniosło dwóch kumpli na 4 piętro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady 200x60x60 będzie ważyć coś koło 120kg, więc jakiś rosłych 3-4 kolegów i wniesione. Moje ważące 95kg wniosło dwóch kumpli na 4 piętro :D


Dwóch kumpli na 4 piętro - to nie kumple, to był Pudzian i jego klon.

Chłopie moje akwa ważyło 180kg i zamawiałem dźwig , a mieszkam na 3 piętrze. W ośmiu chłopa odbieraliśmy to z balkonu a do wrzucenia na stelaż wołałem kolejnych sąsiadów.


No tyle że w środku było dodatkowo tło wewnętrzne z bloczków suporex na które poszło ponad 30 sztuk. :D


Ale mimo to akwarium to nie worki z cementem czy ziemniaki.

Tu ciężar to jedno a gabaryty i trudność wnoszenia po schodach to drugie.

Miałem przyjemność :rolleyes: kumplowi "Robin" pomagać wnosić szkiełko na 3 piętro ważyło tylko około 90kg, było nas czterech po jednym na róg. I jak by nie kolejny sąsiad który wlazł pod akwarium i dźwigną na swoim kręgosłupie to utknęli byśmy na 1 piętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch kumpli na 4 piętro - to nie kumple, to był Pudzian i jego klon. Chłopie moje akwa ważyło 180kg i zamawiałem dźwig , a mieszkam na 3 piętrze. W ośmiu chłopa odbieraliśmy to z balkonu a do wrzucenia na stelaż wołałem kolejnych sąsiadów.


Jest różnica między akwarium 2metrowym a 2,5metrowym - nie chodzi o wagę a komfort wnoszenia. W moim bloku klatka jest szeroka na 2,5 metra, koledzy robili przystanek na każdym piętrze a do Pudziana im daleko. W mieszkaniu natomiast na stelaż zbiornik stawiałem z sąsiadem. Zakładam, że kolega szymon201 nie ma w domu schodów kręconych/spiralnych i da radę wnieść spokojnie.

Natomiast 2,5 metra i 180kg to już jest zabawa i rozumiem, że tylu chłopa miałeś, no ale nie jest to temat o wnoszeniu i przechwalaniu się kto co i jak. Autor sam podejmie decyzję, tylko najpierw zmierz czy na schodach zmieścisz się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.