Skocz do zawartości

Witam!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jako nowy użytkownik forum chciałbym Wszystkich serdecznie przywitać. Jestem akwarystą-hobbystą od wielu lat. Interesowałem się wieloma rybami "akwariowymi". Malawi, Tanganika, Ameryka Południowa i Azja. A zaczynałem od cierników, płastug. Dziś wróciłem do Malawi. Trochę przez przypadek-kolega, któremu kilkanaście lat temu podarowałem kilka pyszczaków yellow (Labidochromis caeruleus) oddał w moje ręce ok. 400 l akwarium i 18 dorosłych ryb.Najstarsza ma chyba 12 lat. Chciałem trochę urozmaicić zbiornik i dodałem młode Melanochromis cyaneorhabdos - maingano. Trochę przerybione, ale yellow znają się od lat i głównie jako ławice pływają "górą" a maigano przy dnie i w szczelinach. Ostatnio zauważyłem przychówek yellow, ale stare ryby same redukują nadwyżki. Mam drugie akwarium, ok. 150 litrów, trochę nietypowe, bo na kominku zagięte pod kątem prostym. Tu odchowuję młode maigano, saulosi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzięki za powitania z Waszej strony. Spróbuję zaraz jakieś zdjęcia umieścić, ale proszę o wyrozumiałość za słabą jakość techniczną (robione "komórką"). Co do roślin to pozostałość poprzednich aranżacji. Ktoś powiedział, że życie to sztuka kompromisu:) . Mój Domowy Organ Represji popularnie zwany żoną lubi roślinki więc są. Pyszczaki jakoś tolerują, zwłaszcza te młodsze. Onegdaj hodowałem pielęgnice: miodową i niebieskołuską. Początkowo dwie pary, ale jak się rozmnożyły ( a plenne były) to nagle miałem kilkaset ryb. Ryby rosły, a ja dokładałem "baniaki" .Do każdego grzałka, filtry i oświetlenie. Pewnego dnia mój "DOR" wyłączył wszystkie domowe media (pozostały jedynie pracujące akwaria) i bez słowa doprowadził mnie do licznika prądu. Czułem powiew powietrza od wirującego licznika. Zrozumiałem. Zredukowałem akwaria ( a było ich już 10 szt). Od tej pory obudowuję szkła, co znacznie oszczędza koszty ogrzewania, rośliny o małych wymaganiach świetlnych ( jedynie na karmie i filtracji nie oszczędzam) I tak najczęściej na ryby patrzymy z jednej strony.

Pozdrawiam.

Ps. Zdjęcia dorzucę jak rozgryzę jak to zrobić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia dorzucę jak rozgryzę jak to zrobić;)


Hehe to prostsze niż się tobie wydaje :P ...

Po prostu pisząc tutaj posta u góry obok emotikonek masz załączniki i tam się dodaje zdjęcia,które muszą być w odpowiednim rozmiarze żeby je wyświetliło :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.