Jump to content

Pomoc w doborze obsady 240


michallis11
 Share

Recommended Posts

michallis11

Witam. W zeszłym tygodniu wystartowalem z baniakiem. Wszystko jak narazie idzie zgodnie z planem , zbiorniczek sobie dojrzewa a ja już myślę nad dobraniem obsady. Mam już kilka typów ale z racji tego że to moje pierwsze Malawi ciężko się zdecydować jakie pyski kupic. Poniżej podaję gatunki które chciałbym mieć i prosiłbym o jakieś sugestie co wybrać aby pasowało kolorystycznie, pod względem diety i zachowania (dodam jeszcze że mam tło odcień zieleni skały serpentynit oświetlenie z modułów Led biały zimny i niebieski).

Cynotilapia afra Cobue1-2 samce 4-5 samic

Iodotropheus sprengere 1-3

Pseudotropheus sp. elongatus Mphanga1-3

Melanochromis cyaneorhabdos

Link to comment
Share on other sites

Cynotilapia Hara Gallireya Reef

Pseudotropheus Saulosi

Cynotilapia Red Top Likoma.

W dwóch pierwszych masz piękne samice. Red Top Likoma przepiękny samiec, tylko to jest mięsożerca więc trzeba by pomyśleć nad zbilansowaniem diety.

Link to comment
Share on other sites

Iodotropheus Sprengerae 1+4

Labidochromis Caeruleus 1+4

Cynotilapia Hara Gallireya Reef 1+4


lub obsada dwu gatunkowa


Pseudotropheus saulosi 2+5/6

Iodotropheus sprengere 1+3

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • 2 weeks later...
michallis11
Dobrałeś już coś michallis11? Też siedzę nad obsadą do 240tki


Jutro jade do Torunia do Pana Romana Pawlaka, bardzo miły, kompetentny człowiek,widać ze całe swoje życie poświęcił akwarystyce głównie Malawi i Tanganika(3 razy był w Afryce gdzie nurkował w jeziorze) i na pewno cos doradzi i dobierze obsadę pod kazdym względem, bylem u niego na uniwerku jakieś 2 tyg temu i powiem ze ma piękne zdrowe ryby, hodowlę ma jeszcze dodatkowo w swoim domu gdzie ma o wiele więcej gatunków młodych pysi także na pewno coś wybiorę na miejscu;)

Link to comment
Share on other sites

Bezprym

Masz może aktualny cennik?


Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

michallis11
Masz może aktualny cennik?


Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka


Młodzież w granicach 10zl szt te które mnie interesują . Ale przy większej ilości jak w moim przypadku 30szt liczę na mały rabat he jutro postaram się wziąść od Pana Romana cennik jeśli oczywiście będzie posiadał i na pewno się z Wami nim podzielę chyba że moderatorzy uznają ze to jakaś reklama to wtedy będzie problem he he

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.