Jump to content

metronidazol w pokarmie


podpiwniczy
 Share

Recommended Posts

podpiwniczy

Witam.Czy ktoś może potwierdzić skuteczność kuracji metronidazolem podawanym tylko w pokarmie (moczenie granulatu) ?Ze względu na wielkość zbiornika (1900 l) dozowanie do wody będzie dla mnie kłopotliwe ( podmiany,duża ilość środka). Teraz troche o tym dlaczego chcę przeprowadzić kuracje:


-długie sznurkowate ,przeźroczyste (wodzieniowate ) ,kropkowane (zależne od koloru pokarmu) odchody.To właściwie jedyny objaw utzymujący się ok 2 tyg.Apetyt i aktywność ryb OK.


-parametry wody w porządku,mierzone JBL-em

-dieta urozmaicona ganulaty, płatki Dainichi O.S.I dedykowane mięsożercom 1-2 razy w tygodniu mrożonka (krewetka piaskowa)


W związku z powyższym diagnoza: lokatorzy wewnątrz ryb ,szukam optymalnego rozwiązania na eksmisje.


Ewentualnym adwersażom z góry dziękuje za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma co czekać, tylko stosować. Na pewno im to nie zaszkodzi.


Wysłane z mojego Huawei P8 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

JemioloSeba

Przerabiałem kurację Metronidazolem dwa razy - raz w wodzie i raz w pokarmie. Obie zadziałały bardzo dobrze. Jeśli ryby jedzą to nie ma lepszej opcji niż moczenie granulatu. Masz 100% pewności, że ryba przyjmuje lek a on w postaci pokarmu działa zdecydowanie lepiej i z mniejszą szkodą dla Twojej biologii w akwarium. Nie zastanawiaj się tylko podawaj póki jedzą.

Link to comment
Share on other sites

W innym wątku wyczytałem, że od 08.02 pływają w twoim akwarium nowe ryby i chcesz je już faszerować antybiotykiem? Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

podpiwniczy

Stresu raczej nie mają ,kryzys wieku średniego też odpada(młoda załoga).Przyczyny (nosicielstwo) upatruje w 8 aulonocarach na które skusiłem się w markecie zoologicznym.,żeby troche "pokolorować" zbiornik .Na chwile obecną zostały 4.Nowe ryby jeszcze nie wykazują objawów (w kwestii odchodów jest krótko i na temat).Dzięki za odzew,jutro z rana do weterynarza po recepte i zaczynam kontratak.Potrzebowałem tylko potwierdzenia kogoś kto zna temat z autopsji.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli już moje ryby chorowały to prędzej te z renomowanej hodowli, te z zoologa przeważnie są zahartowane. Ja metronidazol łączyłem z bactoforte, pomogło ale ryby swoje przeszły po podaniu, napewno bym nie podawał profilaktycznie.

Link to comment
Share on other sites

podpiwniczy

To już nie jest profilaktyka,objawy ,wygląd odchodów utrzymują się 2 tyg.Więc jaka jest łagodniejsza alternatywa dla metranidazolu? Bo jednak stawiałbym na odrobaczenie.

Link to comment
Share on other sites

Wiciowce to nie robaki, tylko pierwotniaki. Na robale (nicienie, tasiemce, przywry) metro nie pomoże. Przed leczeniem spróbuj się upewnić z czym masz do czynienia. Część objawów jest wspólna przy takich problemach.


Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

podpiwniczy
Wiciowce to nie robaki, tylko pierwotniaki. Na robale (nicienie, tasiemce, przywry) metro nie pomoże. Przed leczeniem spróbuj się upewnić z czym masz do czynienia. Część objawów jest wspólna przy takich problemach.


Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu TapatalkaHmm... tylko jak zanieść kupke do weterynarza?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.