Jump to content
Ostatnia szansa aby zapisać się na kalendarz klubowy na 2023 rok. Dosłownie na dniach zamykamy listę chętnych i po tym czasie nie będzie już możliwości dopisania się. Link do tematu znajduje się po prawej stronie forum w sekcji "ogłoszenia". Zachęcam. ×

Urozmaicanie diety


tere1
 Share

Recommended Posts

Czy istnieje gdzieś granica urozmaicenia diety rybom? Jaka ilość pokarmów jest optymalna a jaka może jest już przesadą? Co o tym myślicie. Iloma rodzajami pokarmów karmicie ryby?

Link to comment
Share on other sites

timi-akwaria.pro

Nie ma żadnej granicy, bo niby dlaczego miałaby być. Im bardziej urozmaicona dieta tym lepiej, ale jak to w życiu wszystko w nadmiarze szkodzi:) Ja mam 4 pokarmy suche i czasami daję krewetki i dla mnie to optymalny zestaw:)

Link to comment
Share on other sites

Też uważam ,że czym bardziej urozmaicona tym lepiej. Ja mam u siebie pięć suchych , mrożona małża ,kryl, oczlik. Dzielę to na 50/50 rano mięsko, a wieczorem roślinne . Mrożonkę podaję raz w tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

Pytam dlatego że sam karmie ryby 8 różnymi suchymi i mrożonkami. Zastanawiałem się jak urozmaiconą dietę stosują inni i czy czasem nie przesadzam i czy warto zmienić coś jeszcze żeby pokarmy się nie dublowały

Link to comment
Share on other sites

Pytam dlatego że sam karmie ryby 8 różnymi suchymi i mrożonkami. Zastanawiałem się jak urozmaiconą dietę stosują inni i czy czasem nie przesadzam i czy warto zmienić coś jeszcze żeby pokarmy się nie dublowały


W takim razie spoko. Ważne by pokarmy były dobrej jakości i robić tak by nie przekarmiać. Tą ósemkę dobrze zbilansować i rybki będą zadowolone.

Link to comment
Share on other sites

Pytam dlatego że sam karmie ryby 8 różnymi suchymi i mrożonkami. Zastanawiałem się jak urozmaiconą dietę stosują inni i czy czasem nie przesadzam i czy warto zmienić coś jeszcze żeby pokarmy się nie dublowały


Obecnie sam karmie swoje ryby kilkoma rodzajami pokarmów...

Dlatego ja wybrałem taki sposób na urozmaicenie diety ryb,zawsze co jakiś czas zmieniam rybom kolejność podawania i to w zupełności wystarcza do ich prawidłowego zdrowego wzrostu oraz funkcjonowania...

Choć są tacy co karmią ryby jednym lub dwoma rodzajami pokarmów i to też wystarcza ;)...


Według mnie dobrze jest urozmaicać dietę ryb,bo z reguły każdy dobry jakościowo pokarm różnych firm,ma w swoim składzie inaczej zbilansowane procentowo składniki(jedne maja ich więcej,a inne mniej)...

Link to comment
Share on other sites

Możesz karmić ryby tyloma pokarmami iloma chcesz, ale moim zdaniem wystarczą 2-3. Przy rybach mięsożernych 2 suche, energetyczny i wybarwiający plus ew. mrożonki. Przy wszystkożernych dojdzie spirulina, a przy roślinożernych będzie spirulina plus czasami, dla urozmaicenia, suchy z domieszką mięsnego. Oczywiście mam na myśli pokarmy z wyższej półki, gdyż one mają wszystkie niezbędne składniki. Możesz karmić O.S.I, NF, czy innym tej klasy pokarmem. Różnią się one składem, ale nie ma to istotnego znaczenia. Sam zauważysz które pokarmy chętniej jedzą twoje ryby i tymi będziesz karmił. Podałem minimum, maximum nie istnieje.

Link to comment
Share on other sites

Karmię trzema i wystarczy. Wszystkie ze stajni Dainichi:) Pokarmy dla typowych roślinożerców, choć dostają też color supreme.

Link to comment
Share on other sites

Karmię NF i OSI także pokarmy z wyższej półki. Myślałem o wprowadzeniu jeszcze do diety pokarmów Dainichi. Ale chyba to już będzie przesada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • bobasxx
   Jest i akwarium 😄 W czterech chłopa było co dźwigać. 🤭   W przyszłym tygodniu ma być tło więc będzie co robić 😉
  • Andrzej Głuszyca
   Ale pamiętajmy , że Helmety przede wszystkim jedzą okrzemki. I pewnie stąd ich leniwe zachowanie.
  • husi
   Akwarium 540l a helmetów 12-15 sztuk (było 20 ale kilka padło)
  • Andrzej Głuszyca
   @Bartek_De Bartku...ktoś powie , że po odkręceniu węża może kapać woda . Wedy na wszelki wypadek można po zamknięciu zaworka nakręcać zaślepkę z uszczelką choćby taką jak na zdjęciu poniżej. Jest to zaślepka z uszczelką i można ją nakręcać i odkręcać palcami bez kombinacji kombinerkami itp. Jej cena to 3.75:)  A średnice różne bo od 3/8 cala poprzez 1/2, 1/4 itd. aż do  4 cali. 
  • Bartek_De
   @Andrzej Głuszyca najlepsze i najpewniejsze rozwiązanie👍A jeśli kolega ma baterię montowaną na zlewie (stojącą) to wystarczy wymienić zaworek pod zlewem na taki https://allegro.pl/oferta/zawor-trojnik-combi-1-2-3-8-3-4-pralka-zmywarka-11412311927 lub jak napisał @pulpet dokręcić trójnik i drugi zaworek.
  • Capricorn39
   Witam serdecznie,  Jestem facetem z Krakowa w średnim wieku 😀, akwarystyką zajmuje się już dość długo. Kiedyś miałem zbiorniki z biotopem Malawi i Tanganiki, aktualnie posiadam akwarium towarzyskie. Mam zbiornik 240L niestety z przyczyn zdrowotnych trochę zaniedbane w ostatnim czasie i chciałbym go przerobić i ponownie w nim założyć biotop Malawi. Szukam pomocy jakiegoś pasjonata z Krakowa, który przerobi mi aktualne akwarium na Malawi, w celu wyjaśnienia dodam, ze zajmowałem się zawsze wszystkim sam, ale niestety aktualny stan zdrowia nie pozwala mi na takie prace. A moja żona nie poradzi sobie z tym. Jestem w stanie w miarę możliwości odwdzięczyć się jakoś za pomoc, czy to finansowo czy w inny sposób, w rozsądnych granicach ( jestem na rencie). Chyba nie stać mnie na zatrudnienie do tego profesjonalnej firmy. Proszę o kontakt kogoś, kto byłby w stanie i chciałby się podjąć takiego zadnia. pozdrawiam Tomasz  
  • Andrzej Głuszyca
   Jeżeli masz w kuchni baterię montowaną jak na rysunku to kupujesz trójnik z  przedłużką. Przedłużkę i zawór do ściany a na to baterię.  Jak kiedyś nie będziesz chciał tego używać  to wracasz do   stanu pierwotnego. Tak miałem kiedyś zrobione do zmywarki.    
  • Nath_147
   https://allegro.pl/oferta/cellfast-przylacze-uniwersalne-z-adapterem-12771730916 Na perlatorze jest tulejka, po jej odkręceniu będziesz pasujący gwint do twojej baterii.
  • triamond
   Krany teraz wyglądają na metalowe, ale takie nie są... (tworzywo + powłoka udająca chromowanie ? - https://pl.wikipedia.org/wiki/Planowane_postarzanie_produktu). Jak część ruchoma kranu była pod ciśnieniem (mam ciągłą podmianę), to zrobiła się w końcu mała dziurka i sikało delikatnie na ścianę. Miałem tak samo w innym kranie, gdzie sitko było trochę przypchane. Teraz mam tak:  Dziurawa część odkręcona i woda podłączona bezpośrednio do części nieruchomej kranu. Tam jest zwykły gwint 3/4. Taki kran. Szukałem tej przejściówki w domu, ale niestety nie znalazłem...  Kupiłem ją na portalu aukcyjnym. W necie dostępna jest tutaj (taką miałem): https://www.sklep.pge.com.pl/adapter-m24x1-12-p-286.html Jeśli będziesz szukał jakiejś alternatywy, to ważny jest też skok gwintu - 1 mm. Powodzenia!
  • KapitanCzysty
   Na dzień dzisiejszy ryby wyglądają na zdrowe, wszystkie pobierają pokarm w takim tempie jakby nie jadły tydzień 🙂. Ostatecznie jakiś miesiąc temu musiałem pożegnać się z jedną samicą Hary (eutanazja), ale była to najmniejsza i najsłabsza sztuka, która nie odzyskała formy pomimo przenosin do innego zbiornika. Wiem co czujesz @Pikczer, bo po całej "zabawie" został mi uraz i jak widzę jakieś ocieranie się ryby to zaczynam przyglądać się dokładniej i włącza mi się czerwona lampka.  Na szczęście wszystko jest w normie. Czy terapia była skuteczna? Według mnie tak, czy w 100%? Tego nie jestem w stanie stwierdzić bo gdzieś tam w czeluściach skał mojego baniaka coś się może czaić i przy pogorszeniu warunków wody obudzić...
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.