Skocz do zawartości

Sterownik LED - nowa wersja.


RomanoLindano

Rekomendowane odpowiedzi

Czy uda się dodać np port USB do którego będzie można podpiąć karę wifi jakiś jeden powszechny model który byłby kompatybilny, wtedy dana osoba będzie miała wybór chce podłączam się kablem, mam więcej pieniędzy dokładam wifi i mam zdalną obsługę.


Gdy będziemy mieli zdalny dostęp wtedy możemy nawet zdalnie sterować światłem z drugiego końca polski.


Wpadł mi do głowy pomysł może dodasz swój sterownik do akcji, https://wspieram.to/ myślę że dzięki uzbieraniu datków będziesz mógł bardziej rozwinąć projekt niewiele zwiększając cenę a funkcjonalność będzie większa android, wifi i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gdy będziemy mieli zdalny dostęp wtedy możemy nawet zdalnie sterować światłem z drugiego końca polski.

.



Nie bardzo widzę sens w sterowaniu światłem z drugiego końca Polski :)

Moim zdaniem sterownik nie powinien być zbyt skomplikowany, ot po prostu skasowane niedociągnięcia wersji pierwotnej, dodanie kilku nowych funkcji, ale na tym koniec, ewentualnie dwie wersje, jedna standard, do sterowania automatycznego światłem a druga premium dla zamożnych - parząca kawę zdalnie z drugiego końca świata ;) Bo nie ukrywajmy, że każdy z bajerów podniesie koszt urządzenia, które na razie jest doskonałą cenową alternatywą dla konkurentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O module Wi-Fi pisałem na forum romka w propozycjach zmian. Zaczynam dopiero przygodę z malawi, sterownik testuje od kilku dni, i szczerze uciążliwe jest to chodzenie z laptopem pod akwa np tylko po to aby sprawdzić o której dokładnie mają sie wyłączyć lampy czy tam przyciemnić bo program się nie odpali jak nie mamy podpiętego sterownika, delikatnie skorygować swiatło, chęć wydłużenia swiecenia, włączenie nocnego oświetlenia bo mi się zachce, to zawsze trzeba z nim lecieć, jak można by było wygodnie leżeć na kanapie z piwkiem ;) pisałem, w propozycji że mogą być dwie wersje np standard i premium każdy będzie mógł sam podjąć decyzję czego potrzebuje, oczywiste jest to że za wygodę się płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wyższe napięcie zasilania, to na razie nie planuję. Poszukam jeszcze obejścia z oddzielnym zasilaniem sterownika i oddzielnym sterowaniem, ale problemem są szerokości ścieżek (chyba żeby dopuszczalne obciążenie zostawić na takim poziomie jak jest). Pomyślę jeszcze i dam znać.


Romku tak łatwo nie rezygnuj bo masz wszystko załatwione łącznie z grubością ścieżek.

Ostrzegam cię że napuszczam kolegów z morskimi baniakami na ciebie:D gdzie diody RGB COB zaczynają się od 20W a kończą na 90W.


Twój obecny sterownik ma ścieżki grubości pod prąd 3 x 5A = 15A i moc przy zasilaniu 24V = 360W.


Diody COB wysokiej mocy mają niskie prądy bo np


RGB COB 50W ma takie typowe parametry

http://www.aliexpress.com/item/5pcs-lot-DIY-High-Power-50W-RGB-Integrated-LED-Chip-Beads-Module-Emitter-Diode-Free-Shipping/1981279573.html?spm=2114.01010208.3.102.Ysh1Bw&ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201644_1_505_506_503_504_10020_9912_502_10001_10002_10017_10005_10006_10003_10021_10004_10022_10018_10019,searchweb201560_2,searchweb1451318400_-1,searchweb1451318411_-1&btsid=1ce3f875-7fa4-45db-b518-5ca29c136d04

Voltage: R: 16~19V; G: 25~27V; B: 25~27V;

Current: R: 600mA; G: 600mA; B: 600mA;

Product size: 45mm x 51mm;


Czyli takie 5 diod z przesyłką do Polski i z bezpiecznym płaceniem w przelewy24.pl kosztuje ok 180zł a razem moc potężna 250W ( nie przekraczam 360W)

w każdym kanale płynie 5x0,6A = 3A ( nie przekraczam 5A)

pozostaje mi do nie przekraczalnych 15A jeszcze 6A na twój 4 kanał by sumaryczny prąd nie przekroczył 15A.:D


to gdzie ty widzisz problem w grubości ścieżek .

zrób ty elektronikę na stabilizatorze 9V a elementy wykonawcze by były na napięcie 36V i po problemie.

ja czekam , onestone czeka, endriuQ czeka:( inni i na nano-reef też czekają.:cry:

podobno tam moda na mocne COBy. a sterownika nie mają:cry:


Co ciekawe nie ma nawet teraz żadnego problemu ze stosowaniem Power LED RGB COB 10W,20W,50W i twojego sterownika.

To większe napięcie potrzebne jest dla COB 30W,90W no i wszystkich białych od 30W do 100W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo łatwo mogę zrobić sterownik w dwóch wersjach:

12-24V - taki jak jest teraz

24-38V - wyższy zakres (i trochę droższy)


Sterownik nie mógłby niestety pracować w pełnym zakresie 12-38V. Trzeba by wybrać wersję. Poza tym planuję zwiększenie dopuszczalnego obciążenia do 20A (po 5A na kanał). Przy 38V daje to maksymalną moc 760W, niezły grzejniczek. ;)


Czy podział na takie dwa zakresy pracy byłby OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo łatwo mogę zrobić sterownik w dwóch wersjach:

12-24V - taki jak jest teraz

24-38V - wyższy zakres (i trochę droższy)


Sterownik nie mógłby niestety pracować w pełnym zakresie 12-38V. Trzeba by wybrać wersję. Poza tym planuję zwiększenie dopuszczalnego obciążenia do 20A (po 5A na kanał). Przy 38V daje to maksymalną moc 740W, niezły grzejniczek. ;)


Czy podział na takie dwa zakresy pracy byłby OK?



Jak się nie da pogodzić 12v-36V to trudno - rób dwie wersje.

Możesz jeden stary przerobić na ten zakres 24-38V i dać do testowania onestone bo już kupił na ali diody RGB COB 30W to zamiast tych driverów kupi tylko zasilacz 36V 200W i dopiero będzie miał czym się pochwalić na morskim - przy okazji zrobi ci reklamę.


EDIT


Romku pierwszą sztukę z serii produkcyjnej na 24-38V już sprzedałeś - ja kupiłem bo zamawiam RGB COB 50W do morskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu specyfikacji części wynika, że zakresy będą (12-27 i 27-38 ). Skłaniam się ku temu żeby zrobić konfigurację za pomocą zworki na płycie (dałoby się rozkręcić i zmienić zakres przez przestawienie zworki). Płytka będzie musiała być troszkę większa no i koszt części trzeba doliczyć, dodatkowa robota z lutowaniem. Liczyłem na to, że uda się zrobić sterownik taniej niż aktualna wersja (130 zł), ale chyba będzie po prostu lepszy, ale nie tańszy. Dokładnej ceny jeszcze nie skalkulowałem.


Mogę też zrobić wersję z niższym zakresem tańszą o 5-10 zł, ale bez możliwości przestawienia zakresu na wyższy. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.