Skocz do zawartości

Sterownik LED - nowa wersja.


RomanoLindano

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownik cały czas sobie steruje(tzn. zwiera i rozwiera kanał z masą), ale nie ma to znaczenia jeżeli włączone jest obejście. Po wyłączeniu obejścia wszystko wraca do normy.


Wadą jest to, że zwarte kanały będą świeciły pełną mocą (tak jakby było 100% na sterowniku). Co nie zawsze może być pożądane (np. przy kolorowych modułach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa przez przeglądarkę czy moduł wi-fi może podwyższyć koszta.


Ale może uda się podpiąć sterownik pod telefon kablem MHL i w prostym programie na androida ustawiać co nam się podoba.


Trochę chyba wybiegamy za daleko z marzeniami.


Jeśli sterownik będzie pamiętał ustawienia i będzie można włączyć go w każdej chwili z włącznika chyba nic więcej nie potrzeba raz ustawiony będzie pracował myślę przez długie lata bezobsługowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku cały osprzęt znajduje się w piwnicy i wygodnie byłoby robić ustawienia mając przed sobą akwarium i móc obserwować zmiany oświetlenia. myślę że warto byłoby dorzucić parę złociszy i mieć taki bajer. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku cały osprzęt znajduje się w piwnicy i wygodnie byłoby robić ustawienia mając przed sobą akwarium i móc obserwować zmiany oświetlenia. myślę że warto byłoby dorzucić parę złociszy i mieć taki bajer. :)

faktycznie bajer ale nie za parę złociszy:rolleyes: u Chińczyka to różnica 40$

A co nie masz w mieszkaniu ani jednego gniazdka do kontaktu:D przy akwarium że tylko w piwnicy.

Jak ustawisz sterownik Romka gapiąc się na baniak to możesz potem to przenieść do piwnicy i zapomnieć że coś trzeba włączać czy ustawiać..


Sterownik do sterowania cyklem dobowym oświetlenia akwarium to nie jest wersja do dyskoteki i jak Marek napisał poza pierwszą zabawą kolorkami idzie w kąt.

Romek już pisał wcześniej że to bardzo komplikuje wyrób bo zaraz trzeba na kilka Androidów a i tak zażądają niektórzy na iPhona. Koszt się robi ogromny a ustawisz raz ewentualnie ze dwa razy poprawisz i jak piszą koledzy - zostaje na lata a ty zapominasz co to oświetlenie akwarium ono żyje własnym życiem dobowym.

Dalej Romku nie wyjaśniłeś możliwości sterowania Power Led RGB 30-90W na napięcia do 37V.

Pytam więc na jakie max napięcie pracy są elementy wykonawcze w 4 kanałach? i jak to wpływa na koszt sterownika i na konstrukcję bo wiem że resztę układu też trzeba dostosować do tak wielkich różnic w napięciu zasilania.

Na razie wiem że może być od 12V do 24V a co z RGB 30W, 50W, 90W czy white od 20W w górę?

Będę budował światełko dla koralików i jaki mam zakupić sterownik?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wyższe napięcie zasilania, to na razie nie planuję. Poszukam jeszcze obejścia z oddzielnym zasilaniem sterownika i oddzielnym sterowaniem, ale problemem są szerokości ścieżek (chyba żeby dopuszczalne obciążenie zostawić na takim poziomie jak jest). Pomyślę jeszcze i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.