Jump to content

Jvp 101 czy 102 do 300 litrów - cyrkulacja


Pumba
 Share

Recommended Posts

Zastanawiam się nad dołożeniem falownika do mojej trzy setki. Obecnie filtracja u mnie wygląda tak:


Kubeł z lewej strony wlot i wylot. Skierowany wzdłuż tylnej szyby.

Mechanik Aquael Circulator 2000 z prawej strony skierowany na środek przedniej szyby.


Chciałbym dorzucić falownik na lewą boczną szybę skierowany w dół w połowę przedniej szyby.


Czy jvp 101 wystarczy do takiego obrotu czy będzie za słaby? Czy lepszy będzie 102 ale z kolei nie zrobi mi pralki ?


Poniżej zdjęcie "poglądowe"

post-14668-14695726878951_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Z tego co czytam to masz akwarium o standardowych wymiarach czyli 120x50x50 ,więc wydaje mi się że jvp 101 spokojnie wystarczy...

Link to comment
Share on other sites

Tak standardowe wymiary. A czy takie ustawienie dmuchania będzie dobrym rozwiązaniem jak myślę ?


Myślę że nie będzie się to sprawdzać,z uwagi na to że falownik jest ustawiony naprzeciw mechanika,i po prostu strumienie spotkają się w połowie długości baniaka tworząc wir w którym zostaną wszystkie zanieczyczenia(odchody ryb)...Bardziej proponował bym falownik umieścić po prawej stronie,gdzie masz mechanika...Spowoduje to prawidłową cyrkulację wody,gdzie odchody trafią gdzie powinny...

Link to comment
Share on other sites

CoolPhone

Dziwne, że ten filtr nie wyrabia... U mnie w 120x40x50 czyści dno na błysk. Możesz dokupić cyrkulator, ale może lepiej na początek pokombinować z ustawieniem filtra/kamieni?

Link to comment
Share on other sites

pablojogi

lewa strona zasys i wypływ biologa jak masz, a cyrkulator daj obok mechanika i też skieruj go lekko po skosie na przednią szybę, powinno grać:-)

Link to comment
Share on other sites

A ja Ci polecam ustawić cyrkulację tak, jak wyjaśnia stan :

CYRKULACJA WODY W AKWARIUM (biotop malawi) ponad 1000L - YouTube

, czyli dajesz wylot z kubła tam, gdzie teraz jest mechanik, zdejmujesz zwężkę i kierujesz go na przednią ścianę, a cyrkulator idzie na stronę z zasysyem, ale kierujesz go na tylną ścianę i do góry.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.