Jump to content

OMÓWIENIE FILTRACJI NARUROWEJ cz2

stan
 Share

Recommended Posts

Andrzej Głuszyca

Stasiu. Mam pytanie odnośnie korpusów. Ja nie mam filtracji narurowej ale jak wlewam wodę to poprzez węża z jednym korpusem gdzie mam wkład węglowy. Ale zawsze sprawia mi trudność rozkręcenie tego korpusu. Muszę go mocno trzymać i użyć dużo siły. Jak Ty to robisz ,że nie uszkadzasz , nie naprężasz samych rur podczas rozkręcania?

A filmik SUPER. Bardzo fajnie to tłumaczysz.

Nigdy nie dokręcam korpusu kluczem, rękoma styka. A inna sprawa że jak korpus nie jest zamontowany na stałe to nawet jak rękoma zakręcisz to jest mega ciężko odkręcić. One tak już mają ;-)

• Dziękuję 1

Konrad-skorpion

Stasiu te narurpwce sa na 3/4 rurkach klejone? Jaki rodzaj, typ , nazwa?

To to samo co NIBCO tylko w innym kolorze?

Trójniki i łączenia skręcane, czy klejone?

A jakiej firmy korpusów używasz, czy są to AQUAFILTER czy inne odpowiedniki ? Byłem wczoraj w Castoramie i u nich korpusy kosztują 150zł, a znalazłem coś takiego :

Korpus narurowy do 10" filtrów - 3/4" (5928693548) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img15.allegroimg.pl/photos/400x300/59/28/69/35/5928693548@@AMEPARAM@@15@@AMEPARAM@@59/28/69/35@@AMEPARAM@@5928693548

W dużej ilości korpusów na allegro nie podają max temperatury wody jaką obsługuje korpus lub jest to temperatura niższa niż 25 Stopni

Odpowiadam na zadane pytania ;-)

1- cały układ jest klejony jedynie przejścia z rur na korpusy są na gwintach 3/4.

2- cały system jest oparty na rurach tych samych co robią układy w morszczyźnie ale klejenie jest to samo co w systemie Nibco. Użyta średnica to 25mm , gwinty 3/4.

Tutaj wsio kupiłem w dobrej cenie - http://www.pvcu.pl/

Jednak jest to hurtownia i warto zadzwonić przed zamówieniem czy wam towar wyślą.

3 - Nie ma znaczenia jaki dasz korpus każdy będzie dobry byle był on 3/4 i większy ( jednak wtedy cały układ wtedy trzeba robić 1 cal i 32mm rury itd.)

4 - Denitrate odpuściłem sobie , teraz z NO3 walczy purolite - o niebo skuteczniejszy i w 100% pewne złoże.

• Dziękuję 3

Konrad-skorpion

Dzięki Staszku za wyczerpującą odpowiedź na moje pytania. Kawał dobrej profeski.

Ja będę stawiał zapewne drugi baniak i bardzo mi pomogłeś :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• Andrzej Głuszyca
      Ja mam killera:) A maingano to jego osobisty wróg. Zawsze miałem samce bardzo agresywne. W mojej obsadzie to była czy jest ryba ,  która jest pewniakiem , że będzie wszczynać walki:)  Gdzieś na You Tube jest filmik też jak zaciekle jakiś samiec walczy z rybą  dwa razy większa i wygrywa:)  Tak .. to jest jeden z elementów mających wpływ na agresję. Dlatego ja nigdy nie biorę  pewnych opisów za 100% pewnik bo wiem , że każde akwa jest inne i różne detale mogą mieć na coś wpływ jeżeli chodzi o zachowania naszych ryb jako takich.
    • Andrzej Głuszyca
      Nie twierdzę , że tak nie jest w ogóle. Ale ja podając im ( demasonom) granulaty czy Hikari Vibra Bites w postaci takich pałeczek  nigdy nie namaczałem. 
    • Smoczyca
      Andrzej Głuszyca a u mnie był potulnym barankiem, bidulkiem, gatunkiem na wyginięciu 😉 Ale z nim w baniaku były maingano i lombardzkie...  Więc albo agresja jest cechą indywidualną jednostki albo przy braku innych dominujących samców każda nawet ,, najłagodniejsza,, ryba może stać się agresorem. Do tego dochodzą warunki panujące w akwarium, jego wielkość, ilość ryb itp. Czytałam również wypowiedzi jakoby wielkość obsady miała tutaj kluczowe znaczenie. Tzn im większe stado tym trudniej jest dominującym samcom zdominować akwarium... Ale sama osobiście nie mam takich doświadczeń.    
    • ziemniak
      Ja mam XXS i zdecydowanie zwiększa swoją objętość. Może trochę odbiegam od tematu, ale słyszałem opinię, że dla niektórych delikatnych gatunków jak np. demasoni trzeba namaczać granulaty, bo zaraz chorują. Ma ktoś doświadczenie?
    • Andrzej Głuszyca
      Też tak i taki mam tyle , że z gąbkami. Zawsze polecałem watę np. JBL czy inną ale syntetyczną . Ta jest właśnie syntetyczna. Tak robiłem przez 8-9 lat. Teraz jednak nie daje waty. Używam po prostu oryginalnych gąbek i nie widzę już różnicy. Chcę przez to powiedzieć , że cokolwiek użyjesz czyli czy watę czy oryginalne gąbki to i tak będziesz bardzo zadowolony.
    • tomus198603
      Prefiltr eheim
    • Andrzej Głuszyca
      @Tomasz78 Tomku.. możesz jechać A4  od siebie . Zjechać na Wałbrzych na Bielanach ale skręcasz zaraz w prawo za Makro. Jedziesz do ronda ( pod wiaduktem) i drugim zjazdem ( pierwszy jest do Auchan)  zjeżdżasz  chyba w  Czekoladową. Dojeżdżasz do następnego ronda i drugim zjazdem zjeżdżasz. Za 100- 300- metrów masz skręt w lewo na giełdę. jest dobrze oznakowane. To jest giełda kwiatowa.  Od Ciebie jedż  jak napisałem nie będziesz musiał jechać wtedy przez miasto.
    • Andrzej Głuszyca
      Przyznam. A do tego jak masz dobrane fajne oświetlenie to samce są piękne.
    • Tomasz78
      To ulica jest na zakrzowie na północ od psiego pola, daleko. To ta ulica?
    • Andrzej Głuszyca
      Spokojnie. A dopytam tylko ..jaki prefiltr? Z każdym da rade ale pytam z ciekawości.
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.