stan

OMÓWIENIE FILTRACJI NARUROWEJ cz2

Recommended Posts

AndrzejGłuszyca

Stasiu. Mam pytanie odnośnie korpusów. Ja nie mam filtracji narurowej ale jak wlewam wodę to poprzez węża z jednym korpusem gdzie mam wkład węglowy. Ale zawsze sprawia mi trudność rozkręcenie tego korpusu. Muszę go mocno trzymać i użyć dużo siły. Jak Ty to robisz ,że nie uszkadzasz , nie naprężasz samych rur podczas rozkręcania?

A filmik SUPER. Bardzo fajnie to tłumaczysz.

stan

Nigdy nie dokręcam korpusu kluczem, rękoma styka. A inna sprawa że jak korpus nie jest zamontowany na stałe to nawet jak rękoma zakręcisz to jest mega ciężko odkręcić. One tak już mają ;-)

• Dziękuję 1

Konrad-skorpion

Stasiu te narurpwce sa na 3/4 rurkach klejone? Jaki rodzaj, typ , nazwa?

To to samo co NIBCO tylko w innym kolorze?

Trójniki i łączenia skręcane, czy klejone?

AKWA ŁOBUZ

Zrezygnowałeś z De Nitrate czy tam gdzieś z tyłu jest?

pablojogi

filmik i omówienie instalacji narurowej jak zwykle profeska:-)

Merlot

A jakiej firmy korpusów używasz, czy są to AQUAFILTER czy inne odpowiedniki ? Byłem wczoraj w Castoramie i u nich korpusy kosztują 150zł, a znalazłem coś takiego :

Korpus narurowy do 10" filtrów - 3/4" (5928693548) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img15.allegroimg.pl/photos/400x300/59/28/69/35/5928693548@@AMEPARAM@@15@@AMEPARAM@@59/28/69/35@@AMEPARAM@@5928693548

W dużej ilości korpusów na allegro nie podają max temperatury wody jaką obsługuje korpus lub jest to temperatura niższa niż 25 Stopni

stan

Odpowiadam na zadane pytania ;-)

1- cały układ jest klejony jedynie przejścia z rur na korpusy są na gwintach 3/4.

2- cały system jest oparty na rurach tych samych co robią układy w morszczyźnie ale klejenie jest to samo co w systemie Nibco. Użyta średnica to 25mm , gwinty 3/4.

Tutaj wsio kupiłem w dobrej cenie - http://www.pvcu.pl/

Jednak jest to hurtownia i warto zadzwonić przed zamówieniem czy wam towar wyślą.

3 - Nie ma znaczenia jaki dasz korpus każdy będzie dobry byle był on 3/4 i większy ( jednak wtedy cały układ wtedy trzeba robić 1 cal i 32mm rury itd.)

4 - Denitrate odpuściłem sobie , teraz z NO3 walczy purolite - o niebo skuteczniejszy i w 100% pewne złoże.

• Dziękuję 3

Konrad-skorpion

Dzięki Staszku za wyczerpującą odpowiedź na moje pytania. Kawał dobrej profeski.

Ja będę stawiał zapewne drugi baniak i bardzo mi pomogłeś :)

stan

Miło mi to słyszeć kolego ;-)