yaro

uruchomienie nowego działu.

Recommended Posts

marek_z_81

Informujemy, że zmianie ulega pkt. 5-ty regulaminu korzystania z forum.

Brzmi on następująco.

5. Prośby o identyfikację ryb należy umieszczać w dziale Identyfikacja gatunków. Wątki zamieszczone w tym dziale będą usuwane przez moderatora po 7 dniach niezależnie od tego czy dana ryba została rozpoznana czy nie.
  • Dziękuję 4

marcin1ja1
Marcin ale po co?

Z reguły są to zdjęcia bardzo kiepskiej jakości a ich lepsze odpowiedniki na pewno już w niej są.

Chodzi mi tylko o wybrane rzadkie sztuki, które są na zdjęciach w dobrej jakości. Tak żeby jakieś dobre zdjęcia nie przepadły i wzbogaciły naszą galerię.

JemioloSeba

Wierz mi Marcin... W niezidentyfikowanych takich nie znajdziesz.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• eljot
      Są rożne zdania na ten temat, ja twierdzę że warto podawać rybom jeden pokarm jako podstawowy i ze dwa uzupełniające. 
    • eljot
      Nie wiem co to za pyszczak niebieski i co to za kotna rybka ale  praktycznie każda większa ryba zje narybek jeśli nie będzie miał się gdzie schować.
    • mazilo
      Dzięki , super . Widzę, że jest to pokarm dla małych ryb . Czy ten który posiadam warto urozmaicić o inny ,czy jest wystarczająco dobry ?
    • eljot
      Naturefood Premium Cichlid - S i ew. jakaś spirulina w płatkach np. Tropical Super Spirulina Forte 36%
    • eljot
      Jak przez tą rurkę ma być zasys to obawiam się że ta siatka jest za mało gęsta i matrix trafi do akwa. Osobiście bym zamontował korpus odwrotnie aby wylot wody był górą i zrobił coś na zasadzie fbf. Górę w razie "w" zabezpiecz gąbką. Całość zamontuj na bypasie z regulacją przepływu zaworem. Możesz też zrobić całość w puszce zasypowej, wtedy gąbkę z zestawu zostawiasz tylko górną i zaworem regulujesz tak aby matrix krążył jak w fbf. Miałem tak zrobione i działa bardzo dobrze. 
    • pavlofico
      Takie małe update... Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka
    • tomekTOja
      Witam wszystkich. Postanowiłem zmierzyć się z filtracją narurową. Po lekturze i konsultacjach zasiadłem do planu.... który zmieniałem kilka razy dziennie. To niesamowite ile jest opcji wyboru części, z których można to zbudować. Wiem, że robię przerost formy (ustaliłem to w połowie projektu, ale już się nie cofam). Nie musicie pisać, że połowa z mojego planu jest nie potrzebna - wiem to! Niestety budowa zaczęła pokrywać bardziej moje ego i skłonności konstrukcyjne aniżeli potrzeby filtracji akwa.  Więc. Pewnego dnia się budzimy i mamy: 4 korpusy, kolanka PP, strasznie ciasną szafkę i sporą dawkę energii Wymyśliłem tak: wlot, dwa mechaniki, pompa, rozgałezienie i 1-wylot do akwa z większym ciśnieniem, 2-zaworek na którym zredukuje przepływ do 2xbiolog (ceramika i matrix), wylot do akwa. Ustawienie wylotów i zasysu podam w kolejnym poście -mam już wymoślony W międzyczasie przygotowałem sobie korpus do zasypania matrixem. Siatka z filtra sznurkowego przycięta aby nie dochodziła do samej "góry -umieszczona w korpusie będzie zasypana matrixem. Rurka z węża skrócona, aby zasys był "od dołu". Sprawdzi się? Czekam na zawory i zacznę zabawę. Pytanie: czy ktoś ma narurowca z wersją rozgałęzienia za pompą i dwoma wylotami do akwa? Czy odnoga do biologa nie zatrzyma całkowicie przepływu w tym miejscu (gdy będzie zbyt mocny to go zredukuję na zaworku, ale zbyt słaby/zerowy nie napędzę)?
    • BARTEK KLESZCZYK
      Witam. Padł mi mój fx5 w akwarium 375 litrow. Potrzebuje szybko kupić cos dobrego. 
    • Tomasz78
      Tak, zwłaszcza ten spiczasty pysk. Na tej stronie co podałem w poście 31 pisze że to ryba spokojna i że żywi się bezkręgowcami i małymi mbunami. To dobrze, niema się co zastanawiać tylko brać. Byłbym tylko ostrożny i dobrze się zorientował czy to aby na pewno placidochromis a nie protomelas, bo te ryby są bardzo często mylone lub w ogóle nie rozróżniane i sprzedawane jako to samo.
    • mazilo
      Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ?
  • Topics

• Images