Skocz do zawartości

ryba nie je


Rekomendowane odpowiedzi

mrożonki dałem może ze dwa razy wiek ryb około roku


Dopytuję się o te mrożonki, gdyż kupione u niepewnego dostawcy mogą być źródłem kłopotów, np. rozmrożone i ponownie zamrożone. Kiedy podałeś te mrożonki? Trochę to dziwne, żeby przy stabilnym, rocznym akwarium działy się takie rzeczy.

Czy ostatnio doszły jakieś ryby? Czy ostatnio wydarzyło się coś nietypowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GLOPEX MALAWI MIX SPIRULINA 1000ml/190g , TROPICAL MALAWI 2000ml/380gr , mrożonki kupowałem na giełdzie w Krakowie na Balickiej gość jest pewny bo nie tylko ja się zaopatruje , ale to mrożonka różnie z tym bywa podałem około dwóch tygodni temu ryby doszły ale po kwarantannie ale objawy zaczęły się przed wpuszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to mrożonka różnie z tym bywa podałem około dwóch tygodni temu ryby doszły ale po kwarantannie ale objawy zaczęły się przed wpuszczeniem.


Właśnie też nie rozumiem. Wpuściłeś ryby z objawami do ogólnego akwarium? Dwa tygodnie to możliwy okres inkubacji bakterii/pasożytów. Z uwagi na agresywny charakter choroby (5 dni i zgon), stawiałbym na bakterie. Ze swej strony mogę Ci polecić preparat firmy Microbe Lift o nazwie Artemiss. Spróbuj, chyba że ktoś Ci zaproponuje coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal w takim razie nie napisałeś kiedy podałeś mrożonki


...coś nie możecie się zrozumieć:) Kolega w dwóch postach pisze ,że podał dwa tygodnie temu.


-- dołączony post:

nie dwa tygodnie temu dałem mrożonki


..ja odczytuję to "NIE" jako zaprzeczenie. Ale gdyby kolega stosował interpunkcje to by łatwiej to było prawidłowo odczytać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd . Mrożonki podałem około dwa tygodni temu.


Dwa tygodnie to w sam raz aby ryby mogły zarazić się jakąś bakterią. Często jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o Mykobakterioze. Dotyka ona najsłabsze sztuki.


O dziwo ryba silna, trzymana w dobrych warunkach i dobrze karmiona może całe życie być nosicielem i nie zachorować. Dlatego często zdziwieni jesteśmy, że wpuszczam zdrowego i ładnego osobnika a reszta obsady zaczyna nam chorować.


Co do suchego pokarmu to jest on już z najniższej półki. Tropical jeszcze ujdzie ale Glopex to jest typowa pasza (stwierdzenie z innego forum).


W tej chwili jedyne co możesz zrobić to pilnować dobrych parametrów wody. Chore sztuki jak najszybciej wyławiać i zainwestować choć w jedną karmę premium w zamian za tego Glopexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.