Skocz do zawartości

Reef Interests All-In-One Biopellets


Krzymor

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiu jak oglądam filmik to widzę że Hydorek musi podnosić wodę na ok 20-30cm nad lustro wody a to słaba pompka bo tylko 7W więc bardzo siada przepływ jak ma podnosić słup wody i długi wążyk ma:D . Dolej wody i Zrób tak by cały filtr był zanurzony a krótki wąż z kolankiem nie wystawał ponad lustro wody - powinno być dobrze:D

U nas nie ma porównania z morskim bo inna gęstość wody i u nas pelletki są "cięższe" więc trzeba innych nastawów pomp i to ty jesteś prekursorem w doborze pomp do tego.

Oczywiście można dać Atmana 306 2000l/h z regulatorem przepływu i pokrętłem ustawić od razu właściwie ale to jednak 36W a nie 7W:(

Myślę że optymalny byłby taki


Atman At-305 pompa cyrkulacyjna 1200l/h Bukowno (5916194430) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że produkt będzie spełniać swoje zadanie. Ten filtr do którego go wsypałeś deccorativio podał linka. Wygląda ciekawie za rozsądne pieniądze.


To nie jest ten sam filtr. Mój to jakiś chiński wynalazek, którego nie da się rozebrać bo jest niestety sklejony na stałe. Pelletki trzeba wrzucać przez mały otworek i do puki są suche to nie ma problemu ale z mokrymi jest trochę zabawy. Ten reaktor, który pokazał Henryk wygląda na dużo lepszy i praktyczniejszy w obsłudze.


Producent podaje średnio 80 gr na 100 lirów czyli 500 gr to było by ok na 550 litrów netto.


Ja kupiłem opakowanie 250ml czyli ok 180g i taką ilość testuję.


Ja czekam teraz na purolite i wystartuje go w narurowcu jednak, ten pelet może być konkretną alternatywą. Mierz parametry. Zobaczymy co zdziała. Ja kupiłem ostatnio atrament i zbił mi PO4 do niemierzalnych wartości a że kupiłem 476ml to starczy mi na rok ;)


Osobiście liczę, że będzie czymś więcej niż tylko alternatywą dla Purolite A520 bo ma zwalać nie tylko NO3 ale i PO4.


Jaką pompą zasilasz ten filtr? Może dać siatkę nad pelet pod wylotem i mocniejszy filterek na full. Jak by powiesić go na akwarium to aquael 2000 powinien nim mocno ruszać.


Pisałem we wczesniejszych postach: pompa to Hydor Pico 1000, która niestety nie daje rady.

Siatki ani żadnej gąbki nie włożę bo filtr jest nierozbieralny. Nie ma jednak takiej potrzeby. Potrzebna jest tylko odpowiednio mocna pompka i dobre wyregulowanie przepływu tak żeby złoże się kręciło i nic nie wylatywało. Jest to do ogarnięcia.

-- dołączony post:

Krzysiu jak oglądam filmik to widzę że Hydorek musi podnosić wodę na ok 20-30cm nad lustro wody a to słaba pompka bo tylko 7W więc bardzo siada przepływ jak ma podnosić słup wody i długi wążyk ma:D . Dolej wody i Zrób tak by cały filtr był zanurzony a krótki wąż z kolankiem nie wystawał ponad lustro wody - powinno być dobrze:D


Poczyniłem zmiany tak jak zasugerowałeś: efekt ten sam. Wniosek: za słaba pompka i nie ma siły, żadne ustawienia nie pomogą. Potrzebna jest pompa o większej mocy albo co pewniejsze inny filtr fluidyzacyjny.


U nas nie ma porównania z morskim bo inna gęstość wody i u nas pelletki są "cięższe" więc trzeba innych nastawów pomp i to ty jesteś prekursorem w doborze pomp do tego.


Brałem to pod uwagę od początku i dlatego zdecydowałem sią na zakup tego a nie innego polimeru... zamawiając go miałem nadzieję, że dostanę ten ciemny z dużymi, lekkimi pelletkami. Lekkie pelletki byłyby lepsze a te są zbite, drobne i przez to cięższe. Gdybym wiedział, że przyślą mi inne to zamówiłbym inny biopolimer, prawdopodobnie Reef Interests N/P Reducing BioPellets XL, który najprawdopodobniej działałby na tym sprzęcie, który mam. No ale to takie gdybanie. Na chwilę obecną mam taki a nie inny.



Oczywiście można dać Atmana 306 2000l/h z regulatorem przepływu i pokrętłem ustawić od razu właściwie ale to jednak 36W a nie 7W:(

Myślę że optymalny byłby taki

Atman At-305 pompa cyrkulacyjna 1200l/h Bukowno (5916194430) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.



Obawiam się Henryku, że Atman AT-305 też nie da rady :( Po dzisiejszej próbie z Atmanem AT-306 wiem to na pewno. Szału nie ma choć pompa pracuje na maxa. Dorzucę krótki filmik dla porównania.

Myślę, że problem w większej mierze niż w mocy pompy leży w budowie reaktora. Co z tego, że podłączyłem pompę 2000l/h jak wąż dolotowy to 12mm... Ta sama pompa w kaseciaku pracuje idealnie i mieli wodę w baniaku tak, że musiałem się nagłowić jak ustawić wyloty bo mi piach wypłukiwało a na wylocie z tego chińskiego FBFa ciurka jak nie powiem co... :) Opory są potwornie duże.


Może lepszym rozwiązaniem byłby zakup filtra fluidyzacyjnego, tego który pokazywałeś w innym poście? Sam już nie wiem... Nie bardzo widzę sens kupowania dodatkowej pompy, która IMHO nie zda egzaminu w połączeniu z tym reaktorem.

Inna sprawa, że jest duża szansa, że taki przepływ jaki daje Atman AT-306 a może nawet AT-305 wystarczy aby biopellety pracowały tak jak powinny? Może nie muszą aż tak bardzo wirować w reaktorze?


A tu filmiki. Perwszy pokazuje jak pracuje reaktor na pompie Atman AT-306. Po przechyleniu filtra widać jak wirują pelletki.

YouTube



A na tym pokazane jast z jaką "mocą" wypływa woda z reaktora:

YouTube



Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażnie widać że problem w tym chińskim wynalazku. Wylewa wodę nie pod całe złoże tylko tu gdzie to zgrubienie i tylko tu porusza pelletki no i z 2000l/h robi najwyżej 1000l/h .masakra.

W moim przekonaniu masz dwie opcje

1/ Nic nie ruszasz bo sika przez złoże tak ok 1000l/h a sam podałeś że producent dopuszcza pracę bez fluidyzacji

2/ kupujesz ten ludzki filtr z linku który podałem - to 140 zł i tam wygląda że nie ma tych wad co ten chińczyk ma więc może i Hydorek styknie.

Fajnie mieć kolegę co ma tyle sprzętu:D


W słodkiej wodzie pelletki są o wiele cięższe i to co fruwa w morskich u nas leży na dnie jak ołów.

A może zwykła butelka pet 2l po coli odwrócona i na nakrętkę siateczka by peletki do pompy nie wpadły wążyk tylko wylot albo i okrągła gąbka wciśnięta wystarczy.

Na stożku musi to chodzić nawet z Hydorkiem.


Uniwersalny filtr fluidyzacyjny do pelletek lub napowietrzany do TMBT i NGBC na pompie Atman 305 lub Atman 306.



tu masz całość dla Atmana 306


ff39095c1222cdb7gen.jpg


511dcf3127cf101bgen.jpg



siatka na komary z okna :D

butelkę uciąć i wcisnąć okrągłą gąbkę lub od góry/ z boku dać rurkę wylotową.

W komplecie z Atmanem jest druga końcówka z dyszą venturi do napowietrzania i jak ją założysz zamiast tej z fotki to masz także napowietrzanie razem z wodą dla TMBT.

oszczędzamy 140 zł:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad takim rozwiązaniem też już myślałem. Chciałem jednak wcześniej sprawdzić działanie filtra fluidyzacyjnego - jeśli to by zadziałało to byłby ideał. Tym bardziej, że filtr leży w szafce a hydorka kupiłem pod filtr zraszany na NGBC.


Teraz mam małą zagwozdkę :) Atman wraca do kaseciaka bo tam jego miejsce. No i czym napędzić AIO BioPellets?


Za dużo do myślenia, za dużo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Teraz mam małą zagwozdkę :) Atman wraca do kaseciaka bo tam jego miejsce. No i czym napędzić AIO BioPellets?



Zrób taki filtr na stożku butelki - moim zdaniem to nawet Hydorek będzie fluidyzował bo na środku wyrzuci peletki do góry a one same będą osuwały się w dół. Tylko wylot wody z filtra powinien być na poziomie lustra wody.

Niestety ty pierwszy to próbujesz i tu nikt ci nie podpowie jaką pompę dać do pelletek w słodkiej wodzie. Nawet producent pelletek tu ma znaczenie jak sam zauważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hortex ma litrowe butelki a twardego plastiku bez_tytulu_2.jpg?itok=oKdwVYkr


Dzięki Agnieszko. Wieczorem podjadę do sklepu i rozejrzę po dziale z napojami :) niekoniecznie w plastikowych butelkach :)

-- dołączony post:

Zrób taki filtr na stożku butelki - moim zdaniem to nawet Hydorek będzie fluidyzował bo na środku wyrzuci peletki do góry a one same będą osuwały się w dół. Tylko wylot wody z filtra powinien być na poziomie lustra wody.


Tak zrobię i zobaczymy jaki będzie efekt.


Niestety ty pierwszy to próbujesz i tu nikt ci nie podpowie jaką pompę dać do pelletek w słodkiej wodzie. Nawet producent pelletek tu ma znaczenie jak sam zauważasz.


Albo się uda albo nie. Próbować trzeba.


Na razie kończę kleić kaseciaka i jeszcze go nie skończyłem a już mam pomysł na inną wersję... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.