Skocz do zawartości

Czarne podłoże


Rekomendowane odpowiedzi

Nie krępuj się i wrzucaj namiary może i inni skorzystają...:P


Nie chciał bym reklamować jednego sprzedającego, wystarczy jak podam, że kupiłem Czarny Bazalt o gradacji od 0,8 do 1,6mm. Cena za 30kg to 40zł a przesyłka free. To chyba wystarczy aby przesiać znany portal Aukcyjny i dobrać korzystną dla siebie ofertę :) być może ktoś nawet znajdzie taniej.


ps. Tylko nie spodziewajcie się nie wiadomo czego, piasek jest zapylony i zamulony potrzeba wielu godzin aby woda z płukania była w miarę klarowna ;) podobnie jak z piaskiem z marketu budowlanego :)


ps2. Pompa w kasecie pracuje na 7 biegu a falownik na 1. Główny nurt jest przy przedniej szybie a tą upodobały sobie moje pyski, stąd może taki wniosek. pomiędzy kamieniami woda jest spokojniejsza, ale ryby jeszcze nie zasiedlają grot, chyba, że spłoszone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor piachu chyba nie ma większego znaczenia na to czy wygląda naturalnie czy nie, to chyba raczej kwestia gustu, nienaturalnie to wygląda porcelanowy wrak statku albo muszelki a i to jest też kwestią gustu, każdy robi pod swoje oko a jak podoba się komuś jeszcze to też miło :)


No tu się niestety muszę zgodzić z tobą ;) .Są gusta i guściki a o tym się nie dyskutuje :D ...

Oczywiście jeśli koledze ''margol666'' się podoba czarne podłoże jak w twoim przypadku to spoko jego sprawa,zrobi co uważa za słuszne...

Ale zakupując ten czarny piach musi zwrócić uwagę aby był odpowiedniej granulacji(0.8-1.2mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale zakupując ten czarny piach musi zwrócić uwagę aby był odpowiedniej granulacji(0.8-1.2mm)



Ciężko będzie, jedyny jaki znalazłem to 0,8-1,6 jak pisałem poniżej. Ale nie jest ostry, a ryby chętnie go biorą do paszczy i przesypują. Także na moje oko, daje radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest ostry, a ryby chętnie go biorą do paszczy i przesypują. Także na moje oko, daje radę ;)


Akurat miałem to napisać ale uprzedziłeś mnie ;) ...

Najważniejsze że piasek nie ma ostrych krawędzi,bo wiadomo czym to może grozić,jak ryba przepłucze sobie nim skrzela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam w swoim zbiorniku żwir czarny granulacji 08-1,2 mm. Jest to żwir, nie bazalt. Długo się zastanawiałem nad bazaltem (dużo tańszy), ale bałem się jego "ostrości". Ostateczną decyzję podjąłem kupując 3 kg takiego "żwirku". Niestety w dotyku był zdecydowanie ostry w stosunku do piachu, więc ze względu na ryby i możliwości dużo szybszego porysowania szyb zrezygnowałem. Kupiłem żwirek barwiony na czarno żywicą i wypalany. W dotyku jest OK (jest dużo łagodniejszy od tradycyjnego piachu czy drobnego żwiru). Ale; wymyślając sobie czarne podłoże kierowałem się tym, że kolory ryb na takim tle będą się dużo lepiej prezentować. Czy tak jest - moim zdaniem nie aż tak, żeby było warto. Całość niestety wygląda zdecydowanie nienaturalnie, może trochę oryginalnie ale raczej w złym znaczeniu. Poza tym czarne podłoże dużo bardziej pochłania światło i w porównaniu do zbiornika z podłożem naturalnym, przy podobnym świetle, wydaje się, że jest ciemniej. To tyle moich uwag. Jeśli chcesz mogę spróbować zrobić kilka zdjęć.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.