Skocz do zawartości

180x50x50cm 450l


mkslonik

Rekomendowane odpowiedzi

Po długich rozważaniach doboru miejsca w końcu po 2 latach przerwy związanej z przeprowadzka wracam do akwarystyki. Kolega przekonał mnie aby poszedł teraz w stronę pyszczaków do tej pory bawiłem się w akwarium roślinę pora na nowe wyzwania i litraż. W dniu jutrzejszym dopinam ostatnie szczegóły w sprawie zrobienia szafki z kumplem pod akwarium (wymiar szafki 180x50x80h).

kolejnym etapem będzie zamówienie wykonania akwarium 180x50x50 450l i tutaj mam dylemat jaka grubość szkła zastosować 10 czy 12mm ilość wzmocnień jakie polecacie do takiego typu akwa oraz firmy która wykona takie akwarium fajnie by było jak by wykonywała od razu pokrywę aluminiowa do niego wraz z oświetleniem i tu skłaniam się ku ledom zobaczymy jak wyjdzie.


Kolejny problem to wybór filtracji czy zastosowac jeden filtr np. Eheim Professionel 3 2075 i do tego prefiltr z Multicani 800 (widziałem takie rozwiązanie i jednej osoby na youtube z tym multicani a w nim wata) lub eheim prefiltr i do tego cylkulator.

Czy tez nie zastosować dwóch filtrów na każdym z końców np. Eheim Professionel 3 2073.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Lepiej by było gdybyś swój wątek umieścił w dziale "Podstawy". Tu przedstawiamy siebie i swoje, funkcjonujące już akwarium. Może moderator przeniesie twój wątek w odpowiednie miejsce.

Moje akwarium ma szkło 10mm., wzdłużne wzmocnienia i jedno poprzeczne i to w zupełności wystarczy. Proponuję Ci zrobić wyższe akwarium, przynajmniej 60cm., a najlepiej 70. Po odjęciu piachu i marginesu od góry zostanie Ci niewiele wysokości. Mam 50cm. i żałuję, że nie zrobiłem wyższego. Wtedy, być może, konieczne będzie 12mm.

Co do filtracji, to mam dwa kubełki i filtr wew. Atman 2000l/h i to mi w zupełności wystarcza. Cyrkulacja jest na odpowiednim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, tak jak Ci napisał pozner nie ten dział :P jeśli chodzi o firmę klejącą szkła to masz kilka opcji, jest polecany na forum Przemek Wieczorek z Akwarium Szczecin, jest sklep eRybka, FishAquarium (ale tu już różne opinie) w każdym razie masz z głowy martwienie się o wzmocnienia i grubość szkła bo to fachowcy i wiedzą jak kleić odpowiednie rozmiary szkieł. Nie wiem jednak jak będzie z pokrywą, ale tak czy inaczej proponowałbym Ci skonstruowanie jej samemu ze spienionego pcv - będzie taniej. No i szafka... 80cm to stanowczo za wysoko, tym bardziej jeśli baniak ma mieć koło 60cm, max moim zdaniem to 60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 50cm. i żałuję, że nie zrobiłem wyższego

Ja dokładnie tak samo jak pozner uważam, że 50 cm to z mało.

Jeśli chodzi o firmę, która mogłaby skleić Tobie akwarium, to polecam www.akwaria.biz. W tej firmie zamawiałem swoje i jestem bardzo zadowolony, resztę firm znam tylko na podstawie opinii innych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi akwarium zyska dzięki temu na wysokości i będzie 180x50x60h a szafka spadnie w dół i bedzie miała wymiar 180x50x70 rozwazam jeszcze 180x50x65 ale pewnie zostanie 70cm wysokości.

Teraz pozostanie rozwiązanie pokrywy i filtracji oraz tła myślę nad czarnym ze spienionego Pcv co tym sadzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat jaka grubość szkła zastosować 10 czy 12mm ilość wzmocnień jakie polecacie do takiego typu akwa oraz


http://denbraven.pl/poradnik-sz.php?id=25 Jeżeli polecisz wykonanie jakiejś firmie to generalnie korzystają z takich przeliczników. Jeżeli chodzi o wykonanie to polecam naszego kolegę forumowego http://akwarium.szczecin.pl/ . Dzwoń do niego bo inaczej ciężko się z nim kontaktować. Ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.