Skocz do zawartości

Pierwsza obsada 260l


misq

Rekomendowane odpowiedzi

Liczyłem się z tym że yellow są żółte i samice saulosi też, ale myślałem że będzie to najprostsza i w miarę spokojna obsada dla początkującego.

Cynotilapia Hara Gallireya Reef bardzo mi się podoba i zamieniłbym je z yellow-ami tylko czytałem gdzieś że są dość agresywne? Nawet lepiej byłoby z żywieniem bo wszystkie gatunki byłyby wszystkożerne.



Powiem tak, Hara może być agresywna i myślę,że jest szansa że właśnie tak będzie, z drugiej strony Saulosi to też nie jest taki spokojny typ. Uważam, że mając po jednym samcu Hary i Saulosi nie powinno być jakiejś tragedii. Oczywiście pyszczaki to ryby nieobliczalne więc różnie może się to skończyć. Rdzawy to raczej nie jest ryba terytorialna ale nie będę się szczególnie wypowiadał bo nie miałem jej nigdy w akwarium. Myślę, że AndrzejWałb lub Matik powiedzą coś więcej bo posiadają te rybki u siebie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest polecana bo te ryby są dość "elastyczne" jeśli chodzi o żywienie... Co nie znaczy, że obie rybie strony będą zadowolone na dłuższą metę... Saulosi preferuje raczej zielone więc karmienie 60/40 na rzecz mięsa raczej bez śladu nie zostanie. A np. taki Yellow lepiej rozwija się na karmie mięsnej niż diecie mieszanej, wiem bo stosowałem drugą opcję przez rok, stosuję pierwszą teraz no i widziałem Yellow, które od małego są na mięsie ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uzgodnieniach z moją połówką zostaniemy przy obsadzie:

Pseudotropheus saulosi

Cynotilapia Hara Gallireya Reef

Iodotropheus sprengerae

Na początek po 10 szt., później 1+4 lub 1+5.

Patrzyłem na mapkę z hodowlami, szkoda że najbliższa jest 200km Tan-Mal koło Gorzowa, ale to dopiero w lutym jak zbiorniczek dojrzeje :)


Dziękuję wszystkim za pomoc odnośnie obsady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na mapkę z hodowlami, szkoda że najbliższa jest 200km Tan-Mal koło Gorzowa, ale to dopiero w lutym jak zbiorniczek dojrzeje


....w Choszcznie masz hodowlę. http://olx.pl/oferta/pyszczak-pyszczaki-malawi-mbuna-choszczno-CID103-ID2BjDd.html .To nasz kolega forumowy. Warto przynajmniej zadzwonić i porozmawiać.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.