Jump to content

Czy gąbka może być za rzadka ?


sniadypl
 Share

Recommended Posts

Witam. W zbiorniku 200l mam bio zewnętrzne Fluvala a jaki mechanik robi atman z zialoną gąbką

BIO GĄBKA biologiczna ATMAN 10x10x16cm (5921811705) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.


I pytanie czy możliwe że ta gąbka jest za rzadka? Bo b.słabo zbiera mi zanieczyszczenia. Pełno drobnych śmieci fruwa [przedwczoraj grzebałem]. Pytam bo mam jeszcze taką dużą gęstą gąbkę a nie chce grzebać po raz kolejny w akwa bez potrzeby, bo to nowy zbiornik.


ps. Czy aranżacja może być?

6382de8aa7467fecmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

bajron1984

Mnie martwi te ułożenie kamyków po lewej stronie.... czy to nie runie???i może właśnie ta sterta blokuje obieg wody.polecam zakupić do tego zbiornika aquaela 2000 moc zawsze możesz zredukować na wylocie.

Link to comment
Share on other sites

Atman 202 czyli 600l/h ale skręcony na min.


Kamienie nie runą są b stabilne, jest przepływ dookoła Na foto nie widać ale pomiędzy kamieniami są przerwy. Nawet w bliskiej odległości od filtra latają drobinki, przez co woda wydaje się lekko mleczna,

A czym będzie się różnił aquael 2000 ?

Link to comment
Share on other sites

bajron1984
.


A czym będzie się różnił aquael 2000 ?on ma max.przepływ 2000 l/h i ma pojemnik na media filtracyjne.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj chodził na maxa, ale go zmniejszyłem bo ryby pływały tylko w jedną stronę, według mnie za silny nurt. A 2000l/h zrobiłoby wirówkę.

Link to comment
Share on other sites

bajron1984
Wczoraj chodził na maxa, ale go zmniejszyłem bo ryby pływały tylko w jedną stronę, według mnie za silny nurt. A 2000l/h zrobiłoby wirówkę.

Zlikwiduj te stertę po lewej bo to też może blokować obieg wody,albo zmień ułożenie by wokół gruzowiska była wolna przestrzeń.

Link to comment
Share on other sites

deccorativo

a ja zauważam fajny aranż baniaka i od razu z rybami i tylko jedno zdanie.bo to nowy zbiornik.
Pytam jak nowy to zbiornik?

A to może pierwotniaki masz a wiemy kiedy one są.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • novi
   Tak, to tzw sump, przy czym u mnie w zb.pod kominem komory filtracyjne mają przelew boczny a nie góra-dół (taki labirynt patrząc z góry - gąbki (20x40x5cm) oddzielają cztery komory).  Gąbki-2szt., w 1-ej komorze czyszczę co 2-3mce, w pozostałych jest po 1-ej gąbce oddzielającej plus wypełnienie. W ostatniej pompa - na wylocie pompy grzałka narurowa. Mam też w narożniku i tam jest usytuowany komin. To zwijanie/rozwijanie mnie kilkanaście lat temu zniechęciło. Teraz mam spokój. Tak dopływ leci wężykiem RO - 2xok15mb, a odpływ wężykiem zbrojonym fi wewn.1cm. Wszystko zmieści się w peszlu zaraz nad listwą przypodłogową, taki na przewody elektr. 1,5x3,5cm (tam też leci kabel antenowy u mnie). Na wlocie do odpływu obowiązkowo zgrubna gąbka, mała. Raz na rok można odkamienić odpływ octem. Zastanów się - potem trudno zmienić a to duże ułatwienie.  
  • makok
   O znalazłem coś lepszego - działa bez zapisywania się https://api.met.no/weatherapi/sunrise/2.0/.json?lat=-11.964871&lon=34.514558&date=2022-11-29&offset=+02:00   tu doku Routeforecast (met.no)
  • Vrzechu
   @przemo-h dzięki za przekazanie Twoich sposobów  Z tym karmieniem ręki na początku praktykowałem i niestety przestałem (w sumie nie wiem dlaczego). Teraz faktycznie jak grzebię w baniaku to ryby się chowają. Muszę wrócić do podkarmiania z ręki. No i metoda z siatką też całkiem spoko  
  • pulpet
   A ja, z racji niewielkich jak na Malawi rozmiarów zbiornika, poszedł bym w jeden gatunek. Kolorystycznie atrakcyjniejsze są Saulosi. Przy jednym gatunku 2-3 samce i 10-12 samic. Fajna aranżacja, dobre gatunkowo ryby i masz zbiornik pierwsza klasa.
  • Pikczer
   Jak pilnuje cwaniara:) 
  • aurban6
   Eno, eno ja naprawdę kibicuje i 3mam kciuki. Nie mam zamiaru Ciebie zniechęcać. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • makok
   Ludzie więcej wiary 🤣 Nie odwiedziecie mnie od pomysłu i tak i tak. Na to ego jest za duże, to wiedzą Ci którzy wiedzą już od lat.   @triamond ndal myślisz za wąsko... że chmura ma X cień... A gdyby chumra miała taki cień na jaki pozwal rozdzielczość lampy? Albo chmura miaa 20km cień który przelatywał by nad 2m akwa z prędkością 200m/s? Kaman, precież byłeś nad morzem, chociaż raz.
  • Bartek_De
   @KapitanCzysty mov to mp4😉
  • KapitanCzysty
   To moja jest pewnie tych „twardszych”, tak jak Twoja Kadango. 🙂 Tak to obecnie wyglada: IMG_9432.MOV   Jakość kiepskawa, ale muszę przerabiać video żeby wrzucić na forum.
  • Andrzej Głuszyca
   Witam na naszym forum! Jak najbardziej. Ja proponuję Tobie trochę inny układ w ramach gatunków , które wybrałeś. Chindongo Saulosi 1+7/8 i Iodotropheus Sprengerae 1+ 6/7.  Jeżeli trafi Ci się układ z dwoma samcami w jednym jaki i w dugom układzie  to warto na początku spróbować . Co najwyżej samce same się zredukują. Ale warto próbować.  W mojej propozycji dołożyłem więcej samic do samca saulosi z tego względu, że to są ryby stadne . Zbyt mała ilość samic bez wielu kryjówek spowoduje to , że samiec zajedzie je szybko ( ciągłe gonitwy do tarła). Na początek kup po 10/15 sztuk i potem redukuj.  Podejrzewam , że i tak trafisz na więcej samców .  Możesz też kupić dorosłą obsadę ale wtedy wiele tracisz na obserwacji dorastających ryb.  Ale jak pomyślisz to z takiej sytuacji jest wyjście.  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.