Skocz do zawartości

Parametry wody - nalot na roślinkach, "nieaktywne rybki"


acid

Rekomendowane odpowiedzi

NO3 ... albo 10 albo 15... nie wiem która wartość z testu JBL odczytać z górnej czy dolnej skali... nigdzie w instrukcji nie jest to wyjaśnione:


..ze środkowej tam gdzie widać paletę.

-- dołączony post:

Aczkolwiek wczoraj podmieniłem około 10l wody w akwarium


...czemu tak mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ze środkowej tam gdzie widać paletę.

-- dołączony post:


...czemu tak mało?



Hm... albo ja czegoś nie rozumiem albo już nic nie wiem. Jest tylko górna skala i dolna skala chodzi mi o skalę "cyfrową" Jedna ma w tym miejscu 5 druga 10.



I tak mało bo na tą chwile nie mam większego pojemnika do odstania wody, a raczej kranówy wlać nie mogę. Jutro zorganizuje jakies wiadro +/- 25 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to u ciebie w baniaku woda stoi.

Podnieś do góry powrót wody z kubła podstaw czystą umytą butelkę pet 2l po coli czy mineralce i zmierz stoperem ile trwa napełnianie 2l potem wylicz i podaj wypływ w l/h.

Zapewne z tego zbyt małego wypływu z biologii większość twoich kłopotów.

Baniak masz dojrzały tylko nie ruchawy to i ryby ospałe.

Tobie potrzebne jest.

Wypływ z kubła minimum 1000l/h i wylot skierowany na lustro wody by film bakteryjny i te stojące bąbelki zniknęły.

Nie potrzebne ci te specyfiki co kupiłeś tylko dobry uzdatniacz kranówy typu

Kordon AmQuel Plus lub Seachem Prime i kranówę nalewasz do kubła wlewasz odpowiednią dawkę uzdatniacza zamieszasz i po 5min możesz lać do baniaka. Co wy z tym odstawaniem wody ciągle - to skuteczne tylko gdy wodociąg chlor gazowy stosuje a to już dawno nie prawda.

Lepiej zrób sobie nalewanie wody kranowej przez korpus z węglem długim wężykiem z natrysku w łazience prosto do baniaka to wiadro odstawisz a nie wodę.

Tylko błagam nie pytaj czy inny badziewiasty uzdatniacz typu antychlor może być - IMHO nie może być.

Wyniki NO3 czytasz z tej niższej wartości cyfrowej i z paska środkowego o barwie od zielonej przez zółtą do czerwonej - masz być we wszystkich testach JBLa na zielonym.:D


coś mało masz tego NO3 - czy po wsypaniu 2 zielonych miarek proszku długo potrząsasz a po zakropleniu odczynnika 2 potrząsasz przez 1 minutę a następnie czekasz 10min na odczyt.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... albo ja czegoś nie rozumiem albo już nic nie wiem. Jest tylko górna skala i dolna skala chodzi mi o skalę "cyfrową" Jedna ma w tym miejscu 5 druga 10.



I tak mało bo na tą chwile nie mam większego pojemnika do odstania wody, a raczej kranówy wlać nie mogę. Jutro zorganizuje jakies wiadro +/- 25 litrów



Tu masz odpowiedź ;)

I tak wiem, szare pudełeczko powinno stać odwrotnie ;)


Widzę, że koledzy mnie uprzedzili :)

post-9763-14695726227708_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


...

Wypływ z kubła minimum 1000l/h i wylot skierowany na lustro wody by film bakteryjny i te stojące bąbelki zniknęły.


...

coś mało masz tego NO3 - czy po wsypaniu 2 zielonych miarek proszku długo potrząsasz a po zakropleniu odczynnika 2 potrząsasz przez 1 minutę a następnie czekasz 10min na odczyt.?




Filtr w akwarium to: http://aquaprofi.com.pl/eheim-shop/eccopro/2036020

więc 750l/h. W sumie to problemem może być to że mam wylot i wlot po tej samej stronie akwarium (bład nowicjusza i custom made pokrywa ) jutro kupię dłuższy waż zrobie tak aby były po różnych stronach akwarium.


A co do NO3 to test wykonany dokładnie w/g instrukcji czyli wsypać + wlać potrząsać przez 1min, odczekać 10 i wstrząsnać.... i wyszło jak wyszło ;] Zrobiłem test ponownie przed chwilą wyszło tak samo



Tu masz odpowiedź ;)

I tak wiem, szare pudełeczko powinno stać odwrotnie ;)


Widzę, że koledzy mnie uprzedzili :)



Aaaaa to "paletka" to ta ryba :D i wszystko jasne! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to problemem może być to że mam wylot i wlot po tej samej stronie akwarium (bład nowicjusza i custom made pokrywa )


...to jest jak najbardziej dobre ustawienie. Jeżeli nie masz wewnętrznego to takie ustawienie zapewni Tobie jak najlepsza cyrkulację. Wylot ustaw tak aby woda wracała pod zasys. To ,że jest dobrze ustawione poznasz po tym ,że pod zasysem zbierają się odchody i ewentualnie gromadzą się na prefiltrze jeżeli go posiadasz. Jeżeli będziesz miał zbyt silny wylot to zauważysz krążące odchody w toni.

Takie ustawienie to klasyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr w akwarium to: http://aquaprofi.com.pl/eheim-shop/eccopro/2036020

więc 750l/h. W sumie to problemem może być to że mam wylot i wlot po tej samej stronie akwarium (bład nowicjusza i custom made pokrywa ) jutro kupię dłuższy waż zrobie tak aby były po różnych stronach akwarium.



W sumie ten wlot i wylot po tej samej stronie to nie błąd bo wielu z nas tak ma. Kwestia jak jest skierowany wylot z kubła a ponieważ twój kubeł stoi to nie ma znaczenia w którą stronę cośtam ciurka.

Twój błąd to to że nie zrobiłeś o co prosiłem.

W zasadzie to już na pewno wiem że baniak stoi bo te 750l/h to wydajność gołej pompy w tym kuble a zapchanym złożem każdy kubeł można zatrzymać.

Jak nie podasz o co prosiłem to nie licz na moją pomoc.

Andrzeju on nie ma cyrkulacji i mu nic nie wraca nawet nie wiem jak duży to baniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do NO3 to test wykonany dokładnie w/g instrukcji czyli wsypać + wlać potrząsać przez 1min, odczekać 10 i wstrząsnać....


..pamiętaj aby nie ubijać "proszku" w miarce. Ma być płasko ale luźno.

-- dołączony post:

W sumie ten wlot i wylot po tej samej stronie to nie błąd bo wielu z nas tak ma

..pisaliśmy w tym samym czasie:)

-- dołączony post:

W zasadzie to już na pewno wiem że baniak stoi bo te 750l/h to wydajność gołej
....też myślę ,że to nie napędza cyrkulacji. Do tego aranżacja która skutecznie utrudnia i mamy co mamy.

-- dołączony post:

nawet nie wiem jak duży to baniak

Henryk . Z opisu wynika ,że 150 cm długości. Dlatego warto zamontować albo mechanik albo cyrkulator .

-- dołączony post:

Lepiej zrób sobie nalewanie wody kranowej przez korpus z węglem długim wężykiem z natrysku w łazience prosto do baniaka to wiadro odstawisz a nie wodę.


...też się pod podpisuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten wlot i wylot po tej samej stronie to nie błąd bo wielu z nas tak ma. Kwestia jak jest skierowany wylot z kubła a ponieważ twój kubeł stoi to nie ma znaczenia w którą stronę cośtam ciurka.

Twój błąd to to że nie zrobiłeś o co prosiłem.

W zasadzie to już na pewno wiem że baniak stoi bo te 750l/h to wydajność gołej pompy w tym kuble a zapchanym złożem każdy kubeł można zatrzymać.

Jak nie podasz o co prosiłem to nie licz na moją pomoc.

Andrzeju on nie ma cyrkulacji i mu nic nie wraca nawet nie wiem jak duży to baniak



w/g testy z butelką wody wychodzi mi na godzinę 675l/h. Akwarium 150/40/50. W środku 30kg piachu, 30kg kamieni

-- dołączony post:

Wlot wylot wody ustawiony jak na filmie:


https://dl.dropboxusercontent.com/u/520201/Akwarium/2016-01-05%2021.39.43.mov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.