Skocz do zawartości

Witam z opolskiego


Rekomendowane odpowiedzi

witam . mam na imie Bartek i mam 28l. Od 3lat mam baniak 126l z pyszczakami Yellow . Obecnie 6 sztuk. Jestem w trakcie szukania nowego baniaka 200l. Jednak szukam używki z racji kosztów i dlatego trochę to trwa . ale spokojnie decyzja podjeta wiec predzej czy pozniej bede wlascicielem 200l. Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje uzyskiwac od was nie raz cenne wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, czytaj i odkrywaj. Tak na początek to Yellow w 126 l trochę za mały zbiornik, a i 200 może być za mały bo pewnie będziesz chciał dorzucić jakiś gatunek. Poczytasz i zobaczysz jak to powinno wyglądać. Wszystko będzie zależało jak bardzo będziesz chciał do tego podejść. Powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!Jeśli masz możliwość to stawiaj jak największy baniak na jakie warunki mieszkaniowe możesz sobie pozwolić,bo potem możesz tego żałować...Czasami warto zaczekać dłużej ,przemyśleć wszystko,zaoszczędzić pieniążków na większy litraż...Tak więc życzę powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej wiecej tak wyglada akwarium na dziś. własnie mam tylko możliwosc wstawienia max 100cm dlugie akwa . wiec pewnie bedzie to standard 100x40x50


Co do twojego aktualnego baniaka,to moim skromnym zdaniem szykuje się nam wojna ;) ...mur już mamy :P ..............Oczywiście tylko to był żart,mam nadzieję że cie nie uraziłem....Tak na poważnie to szykuje się tobie poważna zmiana aranżacji,bo nie wygląda to za ciekawie,ale pomożemy tobie w tym kierunku...Trzeba po prostu ciebie nakierować na dobry tor...Służę pomocą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nie wyglada to najlepiej. dlatego tutaj pisze. i nie poczulem sie urazony ani troche. jezeli bym myslal ze wszystko wiem to na pewno bym tutaj sie nie rejestrował. Chciałbym coś zrobić zeby rybki dalej mialy duzo schronienia a żeby było ich wiecej widac i przy 200l dodac do tego moze jeszcze saulosi 1+2 lub cos zeby bylo bardziej roznorodnie i kolorowiej troche. smialo mozecie pisac o zmianach i propozycjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...Kiedy będziesz miał ten baniak 200l?

W obecnym baniaku masz filtr kubełkowy?i jeszcze jakiś inny?

co do nowych kamieni to znajdź w twojej okolicy skład budowlany,kupisz tam różnego rodzaju kamienie np otoczaki,serpentynit,piaskowiec,ogólnie kupuj kamienie w kształcie brył,wtedy łatwiej coś z nich ułożyć,z mojej strony polecam serpentynit za śmieszne kwoty..


Wpierw na spokojnie zajmnij się tym co pisze,a rybki mogą zaczekać jeszcze...

Najważniejsze to zakup testy kropelkowe JBL - PH 7,4-9,0 ,NO2,NO3.


No a potem dalej pomyślimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.