Skocz do zawartości

Budowa Narożnego Filtra Kasetowego (krok po kroku + wymiary formatek)


Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie robimy koledze bałagan. Czy można przenieść posty dot. kaseciaków a niezwiązane bezpośrednio z tematem głównym Plezi'ego do tematu o filtrach kasetowych co zasugerował Deccorativo?

To pytanie/prośba do moderatora...


Wysłane z mojego I213 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o opisanie, pokazanie, jak to zrobiłeś.


W zasadzie nie ma co pokazywać, bierzesz cienką szprychę, i po prostu ją wbijasz w gąbkę, tylko musisz być ostrożny żeby Ci nie zeszła z kursu i nie wyszła bokiem. Potem wkładając gąbkę nie ma ona tendencji to zwijania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepsze są plastikowe druty do robótek z włóczki. Pozwala to całkowicie wyeliminować prowadnice gąbki tylko jej wymiar musi być o 0,1mm więcej niż szerokość wewn. kasety wtedy sama się trzyma w komorze.

Ja zupełnie nie używam już tego patentu tylko gąbkę wkładam najpierw łapiąc szczypcami do grilla ogrodowego.


Plezi nie podoba mi się ta przewiercona nakrętka na zasysie pompy. Chyba mocno hamuje wodę.

Proponuję zwiniętą rurkę z siatki na krety która przy okazji odsunie zasys pompy od ścianki kasety.

Może ktoś wreszcie potwierdzi prawdziwe faktyczne wymiary pomp DCT4000? te 14x9x11cm z erybki są złe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem pierwszego posta, podałem ceny. Filtr pracuje od ~24h. Moje spostrzeżenia, woda bardzo zmętniała po zabiegach kosmetycznych, filtr ją w ciągu 24h wyklarował. Dziś jeszcze natnę malutki skimer w komorze pompy, spróbuję tego dokonać nie wyjmując filtra z wody. Ogólnie rzecz ujmując jestem zadowolony



Plezi nie podoba mi się ta przewiercona nakrętka na zasysie pompy. Chyba mocno hamuje wodę.


Nie wydaje mi się, aby tyle otworów bardzo tłumiło przepływ. Wybieram się niebawem do Obi, to może coś pokombinuję, pamiętaj, że mam tylko 2cm zapasu w komorze.



Może ktoś wreszcie potwierdzi prawdziwe faktyczne wymiary pomp DCT4000? te 14x9x11cm z erybki są złe?



Służę uprzejmie, wymiar samej pompy podają bezbłędnie, niemniej jest to wymiar bez założonej osłonki na zasysie, która firmowo wygląda tak i zmienia wymiar z 14 na ~17cm

Water-Pump-Submersible-Jebao-DCT-4000-quiet-aquarium-fresh-reef-tank-DC-110v-240v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to cenna praktyczna wiedza.

To ten koszyk na wlot dają także dla DCT4000 ?- dotychczas wiedziałem że jest w komplecie do DC6000. A może uciąć 1 cm z tego koszyka wtedy pompa się zmieści bez nakrętki w komorę 16cm i będzie super ssaniem a nic nie wleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo się da uciąć, bo ten koszyk jest na pierścieniu, który nachodzi na zasys, jeśli go usunę to koszyk będzie luźny, ale ja to ogarnę jak się wybiorę do sklepu, wiesz, że mam zawsze pełno pomysłów :) Tylko leń mnie trzyma przez te wolne dni w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.