Skocz do zawartości

Moja pierwsza obsada


sirfalo

Rekomendowane odpowiedzi

Baniak gotowy, za tydzień bym chciał pojechać kupić rybki.

Na śląsku znalazłem wybór w Świętochłowicach, ale jak powiem iż szukałem głównie na allegro (chwilowo dużo roboty mam i mało czasu).


Powiem szczerze, myślałem, że to będzie prostsze :)

Dopasowanie ryb graniczy z cudem chyba, bo jak są ładne to się z innymi nie lubią albo jedzą nie to co trzeba.


Od razu powiem, że używałem matrycy do dobory ryb, ale to tylko tabelka i pewno są inne czynniki, o których nie wiem.


A więc, baniak ma jakieś 280L, 145 długości i coś koło 45x45cm wys/szer.

Jest trochę kryjówek, szczególnie w wapieniu.


Mój pomysł:

1. Labidochromis caerlus yellow

2. Aunlocara red burgund

3. I coś trzeciego... Podoba mi się:

-tropeus Kiriza

-tropeus black ikola

-pseudotropeus flavus lub saulossi

-maylandia callainos

Tylko wg. tabelki można je trzymać razem, ale uważać trzeba.


Więc... ma to sens? No i ile czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej tabelce piszesz ??? bo wymieniłeś tropeusy, ryby z jeziora Tanganika i do tego o całkowicie odmiennej diecie niż aulonocary czy popularny yellow.


Konkretnie z tej:


http://www.thatpetplace.com/AfricanCichlidCompatibility-Chart.jpg


Dieta z tego wychodzi, że aunolocara i yellow są OMNI, czyli dopasuje do reszty.

Wiem, że to inne jęzioro, dlatego napisałem, że tylko z tego korzystałem. I dostępności na śląsku, bo wolę sam pojechać po ryby, a nie dostać "ryby w worku" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko! Jeśli jesteś nie zdecydowany co do doboru obsady to zerknij tutaj http://forum.klub-malawi.pl/obsada-akwarium-pyszczakami-f112.html ...Możesz też liczyć na pomoc kolegów w doborze obsady do twojego zbiornika ;) ...Osobiście to mogę tobie polecić takie obsady jak np.


Pseudotropheus Saulosi - 1+4

Labidochromis sp. 'perlmutt' -1+4

Pseudotropheus cyaneorhabdos - maingano -1+4

----------------------------------------------

Pseudotropheus Saulosi - 1+4

Pseudotropheus cyaneorhabdos - maingano -1+4

Iodotropheus sprengerae -1+4

----------------------------------------------

Iodotropheus sprengerae -1+4

Labidochromis Caeruleus -1+4

Cynotilapia Hara Gallireya Reef -1+4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko! Jeśli jesteś nie zdecydowany co do doboru obsady to zerknij tutaj http://forum.klub-malawi.pl/obsada-akwarium-pyszczakami-f112.html ...Możesz też liczyć na pomoc kolegów w doborze obsady do twojego zbiornika ;) ...Osobiście to mogę tobie polecić takie obsady jak np.


Pseudotropheus Saulosi - 1+4

Labidochromis sp. 'perlmutt' -1+4

Pseudotropheus cyaneorhabdos - maingano -1+4

----------------------------------------------

Pseudotropheus Saulosi - 1+4

Pseudotropheus cyaneorhabdos - maingano -1+4

Iodotropheus sprengerae -1+4

----------------------------------------------

Iodotropheus sprengerae -1+4

Labidochromis Caeruleus -1+4

Cynotilapia Hara Gallireya Reef -1+4



Hej


Wiesz, zdecydowany jestem co do 2 pierwszych, a raczej to co wybrałem wydaje mi się OK, w sensie wizyalnym i "tabelkowym".

Labidochromis sp. 'perlmutt' jakoś mi się nie podoba :/

Ten set, który napisałem mi się po prostu wizualnie podoba i jeśli to nie jest niebezpieczne, to chętnie w to wejdę.


Troszkę szukałem po forum na różnych przykładach, ale zawsze coś mi nie pasowało.

Chyba muszę dłużej nad tym posiedzieć jeszcze, ale tak czy siak, zdanie tych którzy sie znają dobrze będzie prawie decydujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej


Wiesz, zdecydowany jestem co do 2 pierwszych, a raczej to co wybrałem wydaje mi się OK, w sensie wizyalnym i "tabelkowym".

Labidochromis sp. 'perlmutt' jakoś mi się nie podoba :/

Ten set, który napisałem mi się po prostu wizualnie podoba i jeśli to nie jest niebezpieczne, to chętnie w to wejdę.


Troszkę szukałem po forum na różnych przykładach, ale zawsze coś mi nie pasowało.

Chyba muszę dłużej nad tym posiedzieć jeszcze, ale tak czy siak, zdanie tych którzy sie znają dobrze będzie prawie decydujące.



No jasne ważne że tobie ryby się podobają,ale musisz też patrzeć na dietę,temperament,i rozmiary do jakich dorastają ryby oraz odpowiednio je dobrać do twojego litrażu zbiornika...Tak więc pozostaje tobie czekać na odzew innych kolegów,może coś innego zaproponują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za tabelka ale jest błędna, pakowanie do jednego wora wszystkich gatunków z rodzaju pseudotrophus IMHO porażka. Aulonocary i yellow w naturze żywią się robactwem a tropheusy to typowi roślinożercy, pomijam fakt totalnego mieszania biotopów i to że tropheusy to ryby stadne i raczej niewiele z nich nadaje się do 300l.

------------------

Do twoich dwóch typów nadaje się saulosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.