Jump to content

problem z filtracja akwa 450 L

misiakow00
 Share

Recommended Posts

misiakow00

Witam mam problem z czystoscia wody ale nie z jej klarownoscia bo jest ok tylko z tym ze caly czas plywa w niej pyl lub drobinki czegos. Mam sumpa z atmanem at 306 ktory niby mieli 2000l/h do tego gabki i perlonwate plus ceramike, lawe, keramzyt i zoolit. Poza sumpem chodzi jeszcze fluval 306 z gabiami i perlonwata. Nie chce wydawac niepotrzebnie kasy bo myslalem o kupnie mocniejszej pompy do sumpa ale wole poradzic sie bardziej doswiadczonych kolegow akwarystow.

Pozdrawiam

deccorativo

Nie mam punktu zaczepienia.:D może być wszystko:D

Podaj:

- ile czasu masz akwarium w tym stanie czyli czy to nówka niedojrzała z np pierwotniakami czy stary baniak.

- podaj gradację piasku i czy pływają ryby - może fotki wklej

- czy mętność jest widocznie zbierana na wacie i co to jest pod palcami - szorstkie czy maziste śliskie.

- napisz coś więcej o tym baniaku nie będę ciebie ciągał za język jak chcesz porady

- zmierz butelką 2l po coli ile wylewa ten Atman 306 bo on ma te 2000l/h jak wody nie podnosi u ciebie jak sump nisko to może pompować 200l/h tylko nie pisz " na oko":D

misiakow00

A wiec tak baniak kupiony w calosci 15 dni temu i udalo mi sie go przetransportowac z woda wiec dojrzewanie raczej odpada. Podmianki robie raz w tygodniu. Z braku mojej wiedzy wyczyscilem sumpa i wszystkie media filtrujace zakupilem nowe bo myslalem ze to jest powodem tego. Na wacie zostaje taka i delikatnie jakby piasek. Gradacja piasku ciezko mi powiedziec bo kupilem to wszystko w calosci z obsada. Szczerze to tez zastanawiam sie ze ten atman mieli tyle co nic i baniak nie jest przefiltrowany dobrze. Ale wole zasiegnac porady nim wymienie pompe bo tez wtedy chcial bym juz kupic taka by nie pluc sobie w brode za chwile ze moglem wziasc inna

deccorativo
A wiec tak baniak kupiony w calosci 15 dni temu i udalo mi sie go przetransportowac z woda wiec dojrzewanie raczej odpada. Podmianki robie raz w tygodniu. Z braku mojej wiedzy wyczyscilem sumpa i wszystkie media filtrujace zakupilem nowe bo myslalem ze to jest powodem tego.

O qu... bardziej spartolić już się nie da:cry:

Jak ty te 450 kg wody taskałeś by na końcu wywalić piękne wielkie dojrzałe złoże biologii nitryfikacyjnej.

Chłopie to co cenne wywaliłeś a to co bez wartości czyli stara woda z patogenem , syfem, NO3 - ale bez bakterii nitryfikacyjnych to przeniosłeś.

Jedyna nadzieja w piasku który chyba pozostał stary ale przy tej ilości złoża w sumpie mało znaczący. Zrób zdjęcie tego piasku w dużym zbliżeniu i coś do porównania by było na focie.

Wygląda że na własne życzenie masz piękny start od zera baniaka ale już z rybami :( wsio od początku na nowych złożach prosto ze sklepu.

Typuję więc - jak zwykle na start - pierwotniaki.

Ty szybko parametry wody pomierz NH4 , NO2, NO3 - tylko wiesz jakimi testami masz tu podane z kilka razy w innych tematach.

misiakow00

Dajcie spokoj tak to jest jak sie komus wydaje ze wie a nic nie wie. Cos tam tylko pamieta jak nascie lat temu mial jakies akwa ale nic to wspolnego nie mialo z profesjonalizmem. Wymienilem pompe na jakas z castoramy o przeplywie 3700l/h ale za glosna jest i zrzut nie daje rady wywalac wody :( wiec pompa na zwrot do sklepu. Heh a ile sie nameczylem zeby sumpa wyczyscic heh masakra. Po nowym roku zakupie jebao albo eheima tylko nie mam pojecia o jakiej mocy. Myslalem tez o wlozenie jakiegos wewnetrznego mocnego filtra ale nic mocnego w sklepach nie ma a czytalem o takich co maja 3500 l/h ale nie wiem co myslec o tym. Przynajmniej was rozbawiam swoja glupota i niewiedza :P

bajron1984

kolego ja mam 450L baniak i wew.mam aquael 2000 l/h(mechanik gąbkę mam inną niż ta w zestawie) falownik jvp-100 2500 l/h a jako biologa mam fluvala 405 i wszystko daje radę dobra cyrkulacja dzięki pomocy kolegów z forum:) myślę że nawet hw302 1000 l/h da radę u ciebie.

misiakow00

Radzilem sie w sklepie i islyszalem ze nie potrzebuje cyrkulatora ale wlasnie tak kombinowalem by wsadzic cos do srodka i jakis cyrkulator moze to cos da. Zbieram sie zaraz oddac ta pompe do castoramy.

bajron1984

Kolego serio taki zestaw jak Ci napisałem sam użytkuje od 2 miesięcy i się sprawdza żadnych odchodów w baniaku.A ten aquael ma w zestawie pojemnik na media więc w razie czego węgiel wsadzisz lub np jak ja purigen.I słuchaj się rad z forum bo ci w sklepach gów*** pojęcie mają.A i kup sobie bakterie biodigest.

misiakow00

Ok moze uda mi sie jeszcze dzis kupic cos takiego choc chyba poczekam do jutra. Domyslam sie ze macie tutaj wiecej wiedzy niz Ci w sklepach. Ehhh no coz za glupote sie placi