Skocz do zawartości

Jakie pyszczaki z wyraźnym dyformizmem do 240L z saulosi


lukib7

Rekomendowane odpowiedzi

Perlmutt nie jest taki żółty, ale jeszcze mniej żółty jest jego "kuzyn", Labidochromis chisumulae Chizumulu. Samiec podobny do hary, ale samice perłowe. Maingano też jest dobrą propozycją, ale tu nie ma dymorfizmu płciowego, o który chodzi koledze. Trochę ciężko jest spełnić twoje kryteria, bo albo taki sam układ kolorystyczny jak u saulosi, albo brzydkie samice, albo nie nadają się, albo nie tak wyraźny dymorfizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perlmutt nie jest taki żółty (...) Trochę ciężko jest spełnić twoje kryteria, bo albo taki sam układ kolorystyczny jak u saulosi, albo brzydkie samice, albo nie nadają się, albo nie tak wyraźny dymorfizm.


Nie napisałem, że Perlmutt jest żółty ;) (chyba, że to nie do mnie), a co do drugiej części posta, dokładnie to napisałem koledze na samym początku... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc!

W tej chwili faworytem są następujące gatunki:

- Cynotilapia Zebroides Cobue

- Cynotilapia Hara

- Pseudotropheus interruptus


Co finalnie przekłada się na następujące warianty obsady:

1) 2+5 Saulosi i 1+4 Cynotilapia Hara lub Zebroides lub Interruptus

2) 1+4 Saulosi i 1+4 Hara i 1+4 Zebroides

3) 1+4 Saulosi i 1+4 Hara i 1+4 Interruptus


Obawiam się tylko, że Saulosi może zostać zdominowany.


Zastanawiam się też nad większym akwarium. W miejscu gdzie planuję postawić obecny zbiornik, zmieści się akwarium dłuższe o minimum 15cm i szersze o 10, co da prawie 100L więcej pojemności. Tylko zamiast gotowej komody, sam będę musiał wtedy złożyć mebel pod akwa. No i zostanie jeszcze przekonanie połówki.


Rybki planuję kupić w jakimś dużym sklepie jak np. Malawian lub z hodowli jednego Pana z Forum. U mnie w Toruniu nie ma dobrego sklepu akwarystycznego. Jak już gdzieś są rybki z Malawi to w typowym miksie najgorszego sortu...


Mam jeszcze pytanko. Często przeglądając oferty ryb widzę w opisie że rybki to F1. Czy kupując można mieć pewność, że to na pewno F1, a nie np jakieś odpady z chowu wsobnego?


Jeszcze raz dzięki!

Edit:



Wygląd samic ma dla mnie marginalne znaczenie. Dla mnie ważne jest zachowanie rybek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zastanawiasz to się nie zastanawiaj :P jeśli masz miejsce to zamawiaj większy baniak bo za miesiąc będziesz żałował, że tego nie zrobiłeś. Wtedy też będzie większe pole do popisu z obsadą ;) obecnie chyba podpowiedziałbym opcję 1 z Saulosi i Zebroides (tym bardziej, że uwagę bardziej zwracasz na zachowania, a nie kolory). Co do kupowania, polecam Tan-Mal, albo Aquaafrika z Gdańska. Pewności nie ma nigdy, możesz tylko zdać się na zaufanie do danego sprzedawcy ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zastanawiam się też nad większym akwarium. W miejscu gdzie planuję postawić obecny zbiornik, zmieści się akwarium dłuższe o minimum 15cm i szersze o 10, co da prawie 100L więcej pojemności. Tylko zamiast gotowej komody, sam będę musiał wtedy złożyć mebel pod akwa. No i zostanie jeszcze przekonanie połówki.

;)



A może zamiast nowej szafki wystarczy w obecnej blat wymienić na większy? Jest to jakieś rozwiązanie - na pewno ekonomiczniejsze niż zakup/wykonanie nowej szafki ;)

Szafkę zrobisz jak znajdziesz miejsce pod kolejny baniak... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blatu niestety nie idzie wymienić tak żeby to sensownie wyglądało. Mebel pójdzie na OLX ;)


Gdzieś ostatnio czytałem na forum, że ten doktor Pawlk sprzedał komuś bastrady saulosi, które miały być F1. :confused:


W każdym razie często bywałem na wydziale biologii UMK i akwaria z Malawi i Tanganiką, które się tam znajdują pozostawiają dużo do życzenia, szczególnie te w starej części budynku.


Gdzie w Gdańsku znajduje się ta Aquaafrika? Bo chyba nie mają strony internetowej. I czy jest możliwość osobistego odbioru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.