Jump to content

biała narośl


lajkonik
 Share

Recommended Posts

Witam od pewnego czasu zauważyłem u samicy Pseudotropheus polit takie narośl biała tak jakby biała wata parametry w normie , wlałem preparat Tropical Aqua care cmf , to miałem pod ręką . Dodam że u innych ryb nie ma obiawów .

post-15523-14695725736578_thumb.jpg

post-15523-14695725747395_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

misiek-1984

Z tych fot ciężko cokolwiek stwierdzić, są bardzo słabej jakości. Jeżeli chcesz, żeby ktoś Ci pomógł podaj więcej informacji (parametry wody, obsada, filtracja itd.) oraz postaraj się zrobić lepszą fote. Focus na rybę, a nie na tło.

Z tego co piszesz to może być to pleśniawka.

Podobne do waty, pierzaste kłębki na ciele ryb są objawem właśnie tej choroby, wywoływaną przez grzyby z rodzaju: Saprolegnia. Na pleśniawkę chorują ryby o uszkodzonej skórze lub zarażone pasożytami. Chorobę tę można z powodzeniem leczyć za pomocą leków dostępnych w sklepach zoologicznych. Należy jednak znaleźć jej przyczynę i postarać się ją usunąć.


Tak jak mówię bez większej ilości informacji to wróżenie z fusów.

Link to comment
Share on other sites

ryba miała tak jakby otarcia na ciele , pobiera normalnie pokarm , co do zdjęć to sorki za jakość ale telefonem jest ciężko zrobić dobrą fotkę . biolog to jbl e901 mechanik hw304a pompa jebao rw-8 temperatura .25-26 c oświetlenie belka led , wczoraj sprawdzałem parametry i były dobre ale nie podam bo nie zapisałem a teraz nie ma sensu robić testy bo wlałem preparat . Też myślę że to pleśniawka .

post-15523-14695725755154_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Musisz się przyzwyczaić do otarć uszkodzeń płetw i łusek, pyszczaki a zwłaszcza mbuna to agresywne ryby i walk mniejszych lub większych nie unikniesz. Samica zapewne dostała "kuksańce" do samca który chce na niej wymusić gotowość do tarła.

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

...tak naprawdę to Ty nas tylko informujesz o tym co się dzieje z Twoimi rybami a świadczy o tym podjęcie leczenia z zastosowaniem podanego przez Ciebie preparatu. Ja nie potrafię po tym opisie ani po zdjęciach rozpoznać co to za paskudztwo. Ale skoro twierdzisz ,że to pleśniawka to przed leczeniem powinieneś wymienić z 50% wody , podnieść temperaturę bo to też pomaga w leczeniu. A po leczeniu nie zapomnij zastosować węgla.

Link to comment
Share on other sites

wodę podmieniłem , eljot wiem o co ci chodzi tylko na głowie jest taki jakby

" kłęb waty " . tak jak pisałem ryba je normalnie jest ruchliwa ,

Link to comment
Share on other sites

Obserwuj ryby IMHO powinno się szybko wygić, pod warunkiem że ryba nie będzie gnębiona. Jeśli objawy będą się pogłębiać wtedy będziesz reagował.

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.