Skocz do zawartości

Start zbiornika na falowniku


SmyQ

Rekomendowane odpowiedzi

16.12br napisałem ci że pędzi jak pendolino i jeszcze tydzień i masz dojrzały baniak - sprawdziło się co do dnia.

Masz dojrzały baniak gotowy do wpuszczania ryb.

Tym niby spadkiem NO3 się nie przejmuj - test możliwe że mierzy sumę NO2 i NO3 jak NO3 wyhodujemy sikając do baniaka pod 80 to te NO2 nawet 2ppm ginie w tym NO3 .

Jak ty miałeś NO3 w okolicach 5-7 to mogło NO2 wpływać na wynik.

Czasami jakaś roślinka też cośtam zmniejszy - tak czy siak baniak dojrzał tylko na falowniku.

Spokojnie czekasz na powrót pompy z naprawy.

Wszystkiego Najlepszego Zdrowych Wesołych Świąt Życzę Wszystkim kolegom.:D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak pisałeś, 14-17 dni jeśli się czegoś nie spier... no i zmieściło się w widełkach bardzo ładnie.

Roślin żadnych nie ma, rączek nie wkładałem podczas całej operacji, więc pewnie jest tak jak piszesz. A więc jak z tym nurzańcem? Można już "posadzić"? :) Mbuny nie będzie, więc może się utrzyma a i może się rozmnoży póki ryby będą. Ktoś ma może zdziebkę ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W piątek dowiedziałem się, że w końcu otrzymali moją pompę z naprawy i wysyłają do mnie, także jutro będę ją miał od kuriera. Henryk, popraw mnie jeśli źle piszę: :)

- żeby zrobić tak jak trzeba i umieścić rzeczy na swoim miejscu to najpierw wlać wodę do sumpa, następnie do każdej komory odpowiednią ilość uzdatniacza

- podłączyć pompę, poczekać chwilę aż woda trochę się wymiesza a następnie przełożyć złoże z baniaka do sumpa.

Może dmucham na zimne, ale nie chcę zabić biologii ewentualną chemią z kranu. Muszę przejść się do wodociągów i zapytać czy i "jakiego" chloru używają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek dowiedziałem się, że w końcu otrzymali moją pompę z naprawy i wysyłają do mnie, także jutro będę ją miał od kuriera. Henryk, popraw mnie jeśli źle piszę: :)

Może dmucham na zimne, ale nie chcę zabić biologii ewentualną chemią z kranu. Muszę przejść się do wodociągów i zapytać czy i "jakiego" chloru używają.



Ostrożności wobec złoża biologii nitryfikacyjnej nigdy za dużo.

Tak zrób jak piszesz a nawet prościej też będzie dobrze jak wlejesz wody do sumpa do każdej komory uzdatniacz potem wsadz łapę i zamieszaj odczekaj 5-10min i poprzekładaj wszystko na swoje miejsca i daj prąd w pompę :D


A do wodociągów koniecznie przejdz - wejdz do gabinetu prezesa i p...ij w stół żądając pełnych pomiarów wody na SUW a nie robienie aż 6 i to w różnych punktach miasta tylko dwu parametrów manganu i żelaza oraz bakterii coli. Niech się pochwali jakie ma prezes NO3 i pestycydy ( tereny rolnicze):(

Jeśli zlecają badania to choć jedne ale całościowe - mniej kasy wydadzą.

Poza pH 7,6 i manganie w max dopuszczalnej dawce dla ludzi który jednak potrafi w cudowny sposób zniknąć płynąc rurą do mieszkania prywatnego chyba prezesa( widzisz ten Olecki tramwaj w moim oku?:rolleyes: ) i wystarczy na stronce wpisać jaki proces technologiczny uzdatniania wody stosują by następni nie musieli chodzić.


najlepiej kup korpus i wkład węglowy z wężykiem i olewać prezesa

długo ta naprawa pompy trwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manganie w max dopuszczalnej dawce dla ludzi który jednak potrafi w cudowny sposób zniknąć płynąc rurą do mieszkania prywatnego chyba prezesa

Też to zauważyłem :) zawartość 10-krotnie mniejsza w domu prywatnym :)

długo ta naprawa pompy trwała.

Nie pamiętam już ile razy dzwoniłem z zapytaniami, niektóre wypowiedzi śmiało nadawać mogłyby się do kabaretów, ale nie będę nic już na ten temat pisał, w piątek minął miesiąc i jak zadzwoniłem to powiedziano, że jest heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to w życiu bywa - pompy nie dostałem tego dnia co napisałem, wyszła jeszcze inna sprawa z nią, ale to już bez opowiadania tego bo i śmieszne i żenujące :)

Stanęło na tym, że mam ją w końcu, sump uruchomiony, ceramika przeniesiona. Zmierzyłem wydajność pompy wg "patentu" Henryka :) (czytaj plastikowa butelka) i wyszło tak, że na 5 biegu mam wydajność 1800l\h przy kilku kolankach i podniesieniu słupa o 1m. Czyli z wykresu, który jest na pudełku zgadzałoby się bo przy podniesieniu na 1m zaznaczone jest max 4000l.

Muszę jeszcze wyeliminować siorbanie na rewizji, wydmuchiwanie na wylocie pęcherzyków powietrza (chyba pompa zasysa je razem ze spadającą wodą do ostatniej komory) oraz zobaczyć czy da radę wyciszyć samą pompę. Jest dosyć głośna, ciężko przy niej zasnąć i nie wiem czy tak ona ma czy znowu jakiś feler trafił się.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.