Jump to content

[240l] Malawi - Żyj kolorowo


AKWA ŁOBUZ
 Share

Recommended Posts

AKWA ŁOBUZ

Forum biotopowe a wszędzie indziej już akwarium pokazałem:)


Akwarium 120x40x50


Filtracja: pokazana i omówiona na poniższym filmiku. Przyzwyczajenie daje o sobie znać i użyłem sporo biologii. Dostosuję to w praktyce.

240l MALAWI omówienie filtracji BIO+MECH+CYRKULACJA - YouTubeTesty oraz recenzje użytych sprzętów czyli filtra oraz obecnego cyrkulatora

Aqua Nova NCF 1200 Test i Recenzja - YouTube


Aquael Reef CIRCULATOR 2600 - Test i Recenzja - YouTubeA tu pełen opis użytych materiałów. Pokaz akwarium. Ale trudno mi się zamknąć gdy gadam o akwarium to zrobił się z tego mały FAQ. Kompletuję linki w opisie. Prośba do Was o pomoc. Nie jestem w stanie przelecieć całego forum więc gdybyście mi podrzucili na priv tematy do teł, modułów, filtrów, pokryw to byłoby super.

Film dla odważnych... bo długi:)


240l MALAWI - FAQ Jak i z czego założyłem + podpowiedzi - YouTubeA jak komuś cierpliwość wysiadła to kiedyś tam pokażę fotkę po prostu:)

 • Dziękuję 4
Link to comment
Share on other sites

jackstronka

Cześć Łobuz,


chciałem zapytać o ten pojemnik multikani, a mianowicie jak wygląda czyszczenie tego?

Jest tam jakiś zawór?


Myślałem nad zaworem podwójnym rozłączanym dla wygody, tyle że znowu dla multikani są dziwne fi, a mianowicie fi 14 / fi 19. Ja mam w filtr zewnętrzny JBL ze średnicą węzy 16/22.

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

.....o ile pozwolisz to odniosę się tylko do dwóch spraw odnośnie Twojej recenzji filtra NCF 1200. Ja posiadam też gdzieś od dwóch lat ale NCF 1500. Pierwsza sprawa do której chcę się odnieść a jest jego wielkim plusem to dostępność do serwisu i bardzo niska cena części. To jest po prostu rewelacja.

Druga sprawa to zawory. I tu niestety mam złe doświadczenia. NCF1200 i NCF1500 mają zawory nowego typu. Doświadczałem tego ,że kilkakrotne zamykanie ich i otwieranie powoduje ich przeciekanie. Ale jako wspomniałem wcześniej o dostępie do serwisu i niskich cenach to zawsze posiadam dwa zawory zapasowe. Zawory starego typu nie miały tej przypadłości. Oczywiście opinia ta jest bardzo subiektywna.

Ale generalnie jestem zadowolony z filtra. Jeżeli producent poprawi jakość zaworów to każdemu ten filtr polecę ....ale póki co to mam trochę mieszane uczucia. Oczywiście jak pisałem wcześniej to są subiektywne odczucia.

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

AKWA ŁOBUZ
chciałem zapytać o ten pojemnik multikani, a mianowicie jak wygląda czyszczenie tego? Jest tam jakiś zawór? Myślałem nad zaworem podwójnym rozłączanym dla wygody, tyle że znowu dla multikani są dziwne fi, a mianowicie fi 14 / fi 19. Ja mam w filtr zewnętrzny JBL ze średnicą węzy 16/22.


Multikani ma węże 14/19 a ja zawsze używam węży minimum 16/22. Mimo kartonu uszczelek nie miałem takich, które by to zabezpieczyły więc rozwiązałem sprawę połączenia inaczej. Nacisnąłem na multikani wąż 12/16 a na niego 16/22. Wszystko działa bez problemowo.

Co do działania to obsługa jest prościutka pod warunkiem, że za każdym razem się go nasmaruje. Większość nie przekręci nim bez obu kluczy. Ja kręcę dłonią bo smaruję zarówno na bajpasie jak i na module. Dam CI na priv link do filmiku z czyszczenia innego youtubera i tam zobaczysz jak on wygląda ale on nie smaruje więc się z nim męczy trochę. Ja nie robiłem nigdzie jego recenzji bo nie mam tych pompek do niego. Tylko moduły posiadam......o ile pozwolisz to odniosę się tylko do dwóch spraw odnośnie Twojej recenzji filtra NCF 1200. Ja posiadam też gdzieś od dwóch lat ale NCF 1500. Pierwsza sprawa do której chcę się odnieść a jest jego wielkim plusem to dostępność do serwisu i bardzo niska cena części. To jest po prostu rewelacja.

Druga sprawa to zawory. I tu niestety mam złe doświadczenia. NCF1200 i NCF1500 mają zawory nowego typu. Doświadczałem tego ,że kilkakrotne zamykanie ich i otwieranie powoduje ich przeciekanie. Ale jako wspomniałem wcześniej o dostępie do serwisu i niskich cenach to zawsze posiadam dwa zawory zapasowe. Zawory starego typu nie miały tej przypadłości. Oczywiście opinia ta jest bardzo subiektywna.

Ale generalnie jestem zadowolony z filtra. Jeżeli producent poprawi jakość zaworów to każdemu ten filtr polecę ....ale póki co to mam trochę mieszane uczucia. Oczywiście jak pisałem wcześniej to są subiektywne odczucia.Hmmm no nie wiem... dobra pozwalam:) Dokładnie tak. Nie licząc plastików to filterek jest bardzo dobry. Gdyby tylko był cichszy. Ja również wymieniłem niedawno zawór. Ma on trochę dziwną budowę. Uszczelki są bardzo grube i mocne w zaworach ale zawór nie wytrzymuje kręcenia. Na dodatek wymieniłem zielone wloty i wyloty na czarne póki co bo zamierzam zrobić przezroczyste za jakiś czas.


Gratuluję cierpliwości do oglądania Panowie. Ciekawe czy ktoś obejrzał ten najdłuższy...:)

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

AKWA ŁOBUZ

Drobny ślad istnienia z naszej strony. Żyjemy, mamy się świetnie i nawalamy o najlepszy kawałek skał:)

post-14377-14695726007473_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
AKWA ŁOBUZ

Relacja z pierwszego dnia aklimatyzacji, pierwszych zamieszek i dominacji. Zapraszam

Obecnie wybarwianie się zmieniło itd ale to z czasem wrzucę240l MALAWI Pseudotropheus cyaneorhabdos maingano - YouTube

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
AKWA ŁOBUZ

Film nagrany po około 2 miesiącach istnienia akwarium i miesiącu posiadania ryb. W filmie tym dzielę się pierwszymi wrażeniami na temat zachowania, diety. Jest to mój pierwszy kontakt z tym gatunkiem więc moje wrażenia będą dopracowywane:).


Film został nagrany w dnu dołożenia oświetlenia i małej podmiany 20l wiec ryby są mniej aktywne niż zazwyczaj ale to będzie można obejrzeć na innych filmach.


Pseudotropheus cyaneorhabdos - opis gatunku i spostrzeżenia - YouTube

 • Dziękuję 2
Link to comment
Share on other sites

AKWA ŁOBUZ

@LECH.

Dzięki.

Jest różnica między okiem a nagraniem. Nagranie albo robi wszystko zbyt niebieskie albo zbyt jasne. Choć coraz lepiej to wygląda. Ostatni filmik już wygląda lepiej niż poprzedni. Nadal jednak kamienie widzi na niebiesko. W rzeczywistości kamienie są czarne, ryby czarne z niebieskim jak u neonów a piasek jest zimny z lekkim tylko niebieskim. Spróbuję wziąć jakiś aparat i zrobić z czasem fotki.

edit: a świecę samym RGB teraz. Około 23w: 11w W-RGB i 12w RGB.


@pablojogi

Trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie bo zależy w sumie od samych ryb. Jeśli nadal utrzyma się taka sytuacja, ze 4 samce są prawie równo ubarwione a samiec nr 3 jest tak wybarwiony jak alfa a alfa pokojowy to zostaną same maingano. Jeśli jednak to się zmieni i zostaną z dwa samce to dołożę wtedy prawdopodobnie caeruleus.


Póki co uczę sie tego gatunku. Na samym filmie nie wspominam jeszcze o kilku sprawach jak bardzo szybka zmiana barw w zależności od tego co dzieje się w zbiorniku i ławicowe wycieczki. Bardzo ciekawe zachowanie i nie wiem skąd się bierze.

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.