Skocz do zawartości

Życie w moim akwarium


pozner

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna rzecz chodzi mi po głowie. 

Twój zbiornik wydaje się dość jasny (przynajmniej na filmikach), dodatkowo nie masz czarnego tła. Może by spróbować przyciemnić delikatnie zbiornik po bokach na jakiś czas i zobaczyć, co się będzie działo. Jeśli ta ryba występuje od 25m w dół, to może ma to jakiś sens. Z tego, co pamiętam masz świetlówkę. Wystarczyło by owinąć niewielkimi kawałkami folii aluminiowej na końcach. Może by nabrały trochę pewności siebie? Nie masz nic do stracenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎05‎-‎09 o 10:52, pozner napisał:

Po Lethrinopsach nie będę już szukał towarzystwa dla nich. Też miały być wstydliwe.

No to czas na Tanzanię, chciałeś ją mieć. Te ryby to ciapy , myślę że pasowały by do Twojego zbiornika. Gdy je zakupisz jako 5-6 cm dorosną po 2 latach, przez ten czas rozmnożysz Copadichromisy.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale najpierw spróbuję jednogatunkowo. Poza tym coraz częściej myślę o powrocie do mbuny, więc kolejne 2-3 lata przesunęły by mocno ten powrót. Ale fakt, Tanzania to może być to.

1 godzinę temu, piotriola napisał:

Gdy je zakupisz jako 5-6 cm dorosną po 2 latach, przez ten czas rozmnożysz Copadichromisy.:)

Tak myślałem o Lethrinopsach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mały upgrade, Lethrinopsy na dniach wyjeżdżają. Zostawię tylko Copadichromisy jednogatunkowo. Zobaczymy co będzie. No i zostaną Synodontisy, ale to jest oddzielana kategoria. Uwieczniłem te piegusy. Pokazałem też na filmiku jak Atman 203 przesuwa piasek . Dla precyzji informacji, przepływ 2000l/h, chociaż po tylu latach może być mniejszy, gąbka 10 gęstość. Po Synodontisach między kamieniami widać jaki jest cug. Ostał się tylko żwir. Co jakiś czas muszę przesuwać piasek. Akwarium 180cm. długości.

 

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, timi napisał:

Ponieważ malawijskie synodontisy są dostępne tylko z odłowu.

Ale to tylko malawijskie - Synodontis njassae - osobiscie nie spotkalem jeszcze nigdzie na sprzedarz

Te ktore ma @poznerczyli Synodontis polli i te co mam ja Synodontis zambia plenia się jak glupie w akwariach. Zadko wystepuja w jeziorze malawi, zazwyczaj jezioro tanganiki i wiktorii i dorastaja do okolo 10cm, dla porownania  malawijskie rosna do 20cm.

btw. ja mam u siebie 5 sztuk i gdyby nie to ze na noc wrzucam im jedzenie to nie wiedzialbym o ich istnieniu. Czasem smignie mi gdzies pod kamieniem ale to bardziej się musze domyslac ze to byl wlasnie on.

Edytowane przez mlody.czub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mlody.czub napisał:

btw. ja mam u siebie 5 sztuk i gdyby nie to ze na noc wrzucam im jedzenie to nie wiedzialbym o ich istnieniu. Czasem smignie mi gdzies pod kamieniem ale to bardziej się musze domyslac ze to byl wlasnie on.

U mnie taka sytuacja nie ma miejsca. Są mniej widoczne w ciągu dnia, ale nie są nie widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.