Jump to content
Ostatnia szansa aby zapisać się na kalendarz klubowy na 2023 rok. Dosłownie na dniach zamykamy listę chętnych i po tym czasie nie będzie już możliwości dopisania się. Link do tematu znajduje się po prawej stronie forum w sekcji "ogłoszenia". Zachęcam. ×

mieszanie pokarmów?


amigo76
 Share

Recommended Posts

Witam

Jak uważacie można mieszać pokarmy?np.pokarm roślinny z pokarmem wybarwiającym

I spiruliną! Aby podawać na raz ! Czy oddzielnie?

Poz

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Istnieje wiele rozwiązań pory karmieniu. Ja osobiście od zawsze podaje wiele karm, zawsze rozdzielnie i praktycznie codziennie inną. Obie metody prowadzą do tego samego. Mianowicie do tego aby różnicować podopiecznym składniki. Mieszając na pewno nie zrobisz nic złego. Ważniejsze jest to jakie masz te karmy

Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze jedna kwestia: preferowanie różnych pokarmów przez ryby, tzn. jedne pokarmy są chętniej przyjmowane przez ryby, inne mniej a jeszcze inne w ogóle.

Przed zrobieniem takiej mieszanki z różnych pokarmów trzeba by to zaobserwować żeby potem się nie okazało, że połowa podanego pokarmu pływa i zalega a przez ryby jest wyłapywany tylko ten ulubiony pokarm. No chyba, że mieszanie zadziała w ten sposób, że ryby dostając taką mieszankę przestaną wybrzydzać i wyłapią całość włącznie z tymi mniej lubianym pokarmem, którego nie zjadły by gdyby był podany jako samodzielny pokarm.

Może ktoś ma spostrzeżenia w tej kwestii?

  • Dziękuję 2
Link to comment
Share on other sites

Hmm, nie spotkałem się z czymś takim żeby ryby nie jadł konkretnych granulek czy płatków. Jak jedzą to wsio albo plują granulkami bo nie są przyzwyczajone do nich. No ale to nie jest kwestia pokarmu. Kolejna sprawa ryby karmi się bardzo małymi porcjami, nie wyobrażam sobie żeby u mnie w akwarium jakiś pokarm zalegal. Praktycznie wsio jest zjadane w toni.

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Zaleganie karmy nie powinno mieć miejsca bo świadczyłoby o tym, że pyski są przekarmiane i to mocno bo to z natury żarłoki. Widzę różnice w pobieraniu karm. Stasiu zapewne nie widzi bo ma same dobre karmy. U mnie w klubie czasem karmię tym co mam na stanie i wyraźnie widać, ze ryby rzucają się na karmę ale potrafią wypluć pokarm który im nie podpasuje. Jednak po stwierdzeniu, że dzisiaj dobrej futy nie będzie podejmują go ponownie i zjadają. Gdy są bardzo głodne wtedy na pewno karmę zjedzą jaka by nie była. Co najwyżej dłużej się nią pobawią. Nie ma to oczywiście wpływu na kondycję ryb. Karma złej jakości da o wiele gorsze efekty.

Link to comment
Share on other sites

Moje wybrzydzają. Karmię tylko granulatem. Hikari nie chcą jeść, Osi jedzą bez apetytu, a Sery, Nf i Aquatic Nature jedzą bardzo chętnie i tymi trzema ostatnimi karmię.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.