Jump to content

Ściemnianie diod power led


apper
 Share

Recommended Posts

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł mi wytłumaczyć czego potrzebuję i jak wykonać ściemnianie diod power led 1W :)


Chciałbym wykonać oświetlenie składające sie z 10 x 1w power led 350ma, które miałoby możliwość ściemniania od 350ma do 0%.

Link to comment
Share on other sites

deccorativo

Jak to zrobisz to za chwilę napiszesz jak do tego zrobić nocne niebieskie też ściemniane aż do 0 to się zastanów nad docelowym rozwiązaniem bo dopiero wtedy poradzę jak to zrobić.

Chyba że twardo pozostajesz tylko przy białych 1W,

Link to comment
Share on other sites

Gotowa koncepcja już jest. Chcę zrobić lampę na 70 x 1W białe, 10 x 1W czerwone i 10 x 1W niebieskie. Białe będą działać bez ściemniania na full i tu nie mam problemu. Nie wiem za to jak w prosty sposób wykonać ściemnianie dla kanałów czerwonego i niebieskiego.


Z tego co mi się wydaje to takich ściemniaczy jak poniżej chyba niestety nie mogę wykorzystać w żaden sposób do power led?


Ściemniacz do taśma LED MANUALNY WYŁĄCZNIK RĘCZNY (5597749380) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img16.allegroimg.pl/photos/400x300/55/97/74/93/5597749380@@AMEPARAM@@16@@AMEPARAM@@55/97/74/93@@AMEPARAM@@5597749380

Link to comment
Share on other sites

marcin1ja1

Ja po przez zmianę napięcia regulowałem moc świecenia power LEDów.

Sam kiedyś zastanawiałem się nad konstrukcją ściemniacza. Koszt podzespołów będzie taki sam jak gotowego produktu.

Najważniejsze aby dobrać ściemniacz pod odpowiednią moc.

Link to comment
Share on other sites

deccorativo

To wyszło na moje zacząłeś od d.. strony.

Z każdym postem koncepcja się rozwija.:D


Ja ci dam alternatywę.


1/ wersja od razu docelowa do której dojdziesz sam małymi kroczkami albo od razu na skróty bez zbędnych kosztów.


Jest to wersja z regulacją oddzielnie każdego kanału białych, czerwonych i niebieskich w cyklu dobowym w pełni automatycznym z możliwością dalszej rozbudowy pod większy baniak co zapewne kiedyś nastąpi.:D


Czyli Zasilacz montażowy 12V -200W + sterownik RomanoLindano i do tego 3 kanału diod :


Pierwszy podłączony do G sterownika minusem 3nitki x4diody 12000K białe 1W 3V = 12V

DIODA 1W LED BIAŁA i KOLOROWA Z RADIATOREM diody (5716128627) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img16.allegroimg.pl/photos/400x300/57/16/12/86/5716128627@@AMEPARAM@@16@@AMEPARAM@@57/16/12/86@@AMEPARAM@@5716128627Drugi podłaczony do sterownika pod R 6x deep red 2,3V = 13,8V

DIODA LED dual 1W czerwona DEEP RED 660nm z PCB (5555172000) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.Trzeci podłaczony do B 4x royal blue 1W 3,2V =12,8V

DIODA LED dual 1W niebieska ROYAL BLUE 450nm z PCB (5704947303) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.Do tego zamów kolimatory na białe 30-45st a na kolorowe 60-90 st wtedy diody nie świecą po gałach tylko w baniak.

KOLIMATOR do DIOD powerLED 1W 3W 5W 9 rodzajów (5287556953) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img16.allegroimg.pl/photos/400x300/52/87/55/69/5287556953@@AMEPARAM@@16@@AMEPARAM@@52/87/55/69@@AMEPARAM@@5287556953Całość osłoń od skraplania się i bryzgów wody


Alternatywą jest wersja sterowana pilotem tylko kabelek z wtykiem zasilacza potrzebny


ale tylko taki IR44


Kontroler Sterownik IR 44 do taśm LED RGB GW ALED (5578933944) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img14.allegroimg.pl/photos/400x300/55/78/93/39/5578933944@@AMEPARAM@@14@@AMEPARAM@@55/78/93/39@@AMEPARAM@@5578933944reszta jak powyżej.

diody równomiernie rozłożone po całej długości radiatora.

i co Pan na to?

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

marcin1ja1

I wszystkie te Power LEDy szlak trafi ze względu na wilgotność jaka panuje nad akwarium. Nie łatwiej zainwestować w gotowe moduły LED.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za obszerną propozycję.

Żeby sprecyzować:

mam już skompletowaną prawie całość sprzętu: ledy white, deep red, royal blue, radiator, soczewki. Mam też zasilanie do białych ledów, które i tak będą pracować na max więc regulacja przy kanale białym nie jest mi potrzebna.


Szukam jakiegoś prostego rozwiązania, które pozwoli mi dołożyć do led białych po 10szt. royal blue i 10szt. deep red. Czyli zasilanie danego koloru ---> coś co pozwoli mi ściemnić ledy według potrzeb ---> nitka 10szt. led


I wszystkie te Power LEDy szlak trafi ze względu na wilgotność jaka panuje nad akwarium. Nie łatwiej zainwestować w gotowe moduły LED.


O to się nie martwię. W sieci jest wiele przykładów lamp na power led, które działają długi czas bez żadnych problemów z wilgocią. Pokrywę mam dodatkowo wentylowaną wiatrakami komputerowymi. Chcę zastosować power led z uwagi na większą wydajność w porównaniu do modułów.

Link to comment
Share on other sites

marcin1ja1
W sieci jest wiele przykładów lamp na power led, które działają długi czas bez żadnych problemów z wilgocią.


Uwierz mi wilgoć panująca na zewnątrz (nawet przy ulewie) jest niczym w porównaniu z tym co jest nawet pod wentylowaną pokrywą w akwarium. Już wielu próbowało, łącznie ze mną. Nie raz wytrzymują nawet rok, ale najczęściej padają po paru miesiącach lub nawet tygodniach.

Link to comment
Share on other sites

deccorativo

Apper uparty jesteś.

By światełko barwą białego dobrać sobie do własnego widzimisie to i białe muszą być regulowane.

Po drugie jak to będziesz gasił? białe pstryk a niebieskie z czerwonym czyli taki biskupi kolor powoli i wszystko na pstrykach. Telewizor też masz bez pilota i biegasz do niego by kanał przełączyć?

Uparłeś się też po 10szt red i blue a to wymaga róznych napięć bo jedne są na 2,3V x10szt więc trzeba zasilacz 23V a drugie są na 3,2V więc trzeba zasilacz na 32V.

Rób sobie jak uważasz jak nie słuchasz rad.

Jak sam wiesz lepiej to po co pytasz.

Link to comment
Share on other sites

Deccorativo tradycyjnie unosisz się kiedy ktoś nie chce zaakceptować w całości Twojej koncepcji. Ja pytałem tylko jak rozwiązać w prosty sposób zasilanie i ściemnianie nitki 10szt. led. Tyle chciałem się dowiedzieć. Za Twoje zaangażowanie dziękuję, ale pozwól, że resztę rozwiążę tak jak sobie zaplanowałem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.