Skocz do zawartości

Czas się pokazać;-)


Rekomendowane odpowiedzi

Możesz, nie ma znaczenia, czy 1 będziesz miał po prawej, a 2,3,4 po lewej, czy odwrotnie. Chodzi o metodę. Chcesz sprawdzić cyrkulację? Weź jakiś paproch, albo kawałek liścia, unoszący się w wodzie i wrzuć do akwarium przy wylocie cyrkulatora. Jeśli zatoczy koło, będziesz miał dobrą cyrkulację.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, nie ma znaczenia, czy 1 będziesz miał po prawej, a 2,3,4 po lewej, czy odwrotnie. Chodzi o metodę. Chcesz sprawdzić cyrkulację? Weź jakiś paproch, albo kawałek liścia, unoszący się w wodzie i wrzuć do akwarium przy wylocie cyrkulatora. Jeśli zatoczy koło, będziesz miał dobrą cyrkulację.



O kurcze ja nie mam prawie cyrkulacji....zrobiłem jak pisałeś i liść z lewej strony gdzie jest mechanik wzdłuż tylnej szyby doleciał do wylotu z biologa ten go pchnął na przednia szybę i uwaga....w połowie przedniej szyby stanął w miejscu i ani rusz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy 2-3-4 mogę umieścić tam gdzie jest 1(1 mam tam gdzie na twoim rysunku 2-3-4)????bo jeżeli zrobię tak jak pisałeś to zamiast podziwiać rybki będę podziwiał to co na rysunku gdyż ta strona jest od łóżka a ta druga od ściany....z kubełka nie mogę dać po skosie w dół jedynie w górę


Możesz tak zmienić,tylko cyrkulacja zamiast z prawej do lewej to pójdzie z lewej do prawej czyli odwrotnie ale z tym samym skutkiem...

Czemu nie możesz wylotu z kubełka dać w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie możesz wylotu z kubełka dać w dół?




dobra już dałem musiałem przyssawkę doczepić i wąż wyciągnąć gdyż fluval ma te sztywne plastikowe kolanka na wlocie i wylocie.


Wewnętrzny mogę dzięki takiej łopatce co sie nakłada na wylot z mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra już dałem musiałem przyssawkę doczepić i wąż wyciągnąć gdyż fluval ma te sztywne plastikowe kolanka na wlocie i wylocie.


Wewnętrzny mogę dzięki takiej łopatce co sie nakłada na wylot z mechanika



To właśnie jeśli masz możliwość doczepienia tej łopatki na wylocie kubełka to zrób to i ustaw ją w dół...

Teraz tylko baw się ustawieniami samego falownika JVP,reszty nie ruszaj...

Powodzenia ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie jeśli masz możliwość doczepienia tej łopatki na wylocie kubełka to zrób to i ustaw ją w dół...


łopatkę doczepiłem do wylotu z mechanika by można było wylot skierować w górę jak falownika a biologa skierowałem w dół za pomocą przyssawek

-- dołączony post:

Chcesz sprawdzić cyrkulację? Weź jakiś paproch, albo kawałek liścia, unoszący się w wodzie i wrzuć do akwarium przy wylocie cyrkulatora. Jeśli zatoczy koło, będziesz miał dobrą cyrkulację.



hehhehe chciałem teraz sprawdzić czy dobrze ustawiłem cyrkulację i wrzuciłem listek i już trzecie podejście robię bo ciągle pyszczaki listek na dno ściągają:D

-- dołączony post:

Takie coś wypociłem,cyrkulacja póki co jest ok ale i tak słabiutko oby lepiej było jak dostane aquaela 2000 l/h.Na żywo nie widać ani mechanika ani wlotu do biologa....a na focie tak ech....


08de320623f3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego i Ty piszesz, że moje akwarium to nie malawi? Toż u Ciebie dyskoteka w egipskim grobowcu jest nie malawi. Nawet po prawej płyta nagrobna się znalazła. Ciemno, światło się nie miesza i rybska przy dnie siedzą. Ale jeśli Tobie się podoba to Twoja sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego i Ty piszesz, że moje akwarium to nie malawi? Toż u Ciebie dyskoteka w egipskim grobowcu jest nie malawi. Nawet po prawej płyta nagrobna się znalazła. Ciemno, światło się nie miesza i rybska przy dnie siedzą. Ale jeśli Tobie się podoba to Twoja sprawa :)



Jak ty widzisz dyskotekę to zapraszam do okulisty......po prostu te twoje tło itd razi w oczy i tyle ale grunt że się tobie podoba.Pozdrawiam i Nic złego namyśli nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.