Skocz do zawartości

Czas się pokazać;-)


Rekomendowane odpowiedzi

Czy na taki baniak jaki mam wystarczą trzy takie olbrzymy???tzn myślałem by jeden dać po lewej drugi w środku a trzeci po prawej co wy na to???


...myślę ,że tak. Jak coś to zawsze można dodać. Ale to już kwestia Twojego gustu i tego czy osiągniesz to co zamierzałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kicha....za duże te kamyki nie wejdą do baniaka.......tak wzbraniam się przeciw gruzowiskom w baniaku....czy jest możliwość ustawienia cyrkulacji wody by w takich gruzowiskach nie gromadziły sie kupki???czy takie coś się komuś udało by nie trzeba było rozbierać gruzowiska do czyszczenia baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno oglądałeś dużo zdjęć akwariów z pyszczakami, więc wiesz, że to możliwe. Musisz pobawić się z cyrkulacją. Resztę "wypłuczą" z tych grot same pyszczaki. Wszystkiego i tak się nie pozbędziesz. Z tym poradzi sobie filtracja. Musisz to jakoś pogodzić, gdyż pysie żyją w kamieniach, a mbuna najlepiej czuje się właśnie w gruzowisku.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f73cbe9feb74.jpg



Dokupiłem kamyki(czemu takie a nie inne???bo kolega je opylił za grosze) i takie coś mi wyszło co wy na to???bo brak mi pomysłu....myślałem by po prawej i lewej stronie zrobić takie sterty gruzu a po środku pusta przestrzeń ale sam już nie wiem.

-- dołączony post:

. Nie ma siły abyś nie ustawił prawidłowo cyrkulacji...
tylko jak ja się dowiem ze cyrkulacja jest prawidłowo ustawiona bez rozbierania gruzowiska???wczoraj jak mi te no3 szalało i okazało się żę kupki z całego tygodnia były w gruzowisku sprawdziłem mechanika i wiecie co??jego gąbka była czysta tak jak by nic nie ciągnęła a przecież wodę wypycha z dyszy,,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f73cbe9feb74.jpg



Dokupiłem kamyki(czemu takie a nie inne???bo kolega je opylił za grosze) i takie coś mi wyszło co wy na to???bo brak mi pomysłu....myślałem by po prawej i lewej stronie zrobić takie sterty gruzu a po środku pusta przestrzeń ale sam już nie wiem.

-- dołączony post:

tylko jak ja się dowiem ze cyrkulacja jest prawidłowo ustawiona bez rozbierania gruzowiska???wczoraj jak mi te no3 szalało i okazało się że kupki z całego tygodnia były w gruzowisku sprawdziłem mechanika i wiecie co??jego gąbka była czysta tak jak by nic nie ciągnęła a przecież wodę wypycha z dyszy,,,,



Znów przepraszam za OT...Tak to jest kolego jak się wszystko robi na żywioł,na szybko..bez planu na aranżację ,teraz tylko masz same problemy;od ułożenia kamieni w zalanym już zbiorniku(na sucho miałbyś lepiej z układaniem kamieni,no i zapewne koledzy też by coś poradzili w ich ułożeniu),problemy z cyrkulacją a skończywszy na skokach NO3...

1.
Ja bym to zrobił tak...Ułożyłbym kamienie w te dwa gruzowiska po bokach zostawiając z tyłu i po bokach baniaka między szybami a kamieniami trochę miejsca żeby ta cyrkulacja miała gdzieś obieg żeby spychała te zanieczyszczenia do filtrów,a środek baniaka pusty bym zostawił jako plażę

2.
A jak się dowiesz że cyrkulacja jest dobrze ustawiona...odpowiem tobie...Nie będzie kupek i zanieczyszczeń które przy odpowiednim ustawieniu będą zasysane przez filtry,wiadomo coś zawsze się znajdzie między kamieniami ale jak słusznie napisał
pozner że resztę "wypłuczą" z tych grot same pyszczaki,gdyż pysie żyją w kamieniach, a mbuna najlepiej czuje się właśnie w gruzowisku.

3.
Ustaw sobie wyloty wody z filtrów według strzałek na szyby jak nabazgrałem w podanym załączniku
:P
(nie mam zdolności plastycznych więc wyszło jak widać)...Z kubełka daj sobie po skosie w dół,a mechanik i falownik w górę,w prawo na mniej więcej środek tylniej szyby,potem tylko w razie złej cyrkulacji próbuj tylko z ustawieniem falownika,powinno pomóc reszty nie ruszaj.

U mnie się to sprawdza syfku nie mam,a jak się jakiś znajdzie między kamieniami to ryby buszując między nimi go wypłukują,no a resztę robi cyrkulacja i filtry ;) ...Jeszcze raz przepraszam za OT...

post-15785-14695725229359_thumb.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co??jego gąbka była czysta tak jak by nic nie ciągnęła a przecież wodę wypycha z dyszy,,,,


..pamiętaj ( co już Ci pisałem) ,że mechanik Aquael nie zassie poprzez gąbkę odchodów. To min. Na tym polega dobra cyrkulacja ,że ma je spychać w stronę mechanika a one mają "właźić" w gąbkę i rowki które ma ona. Poczytaj uważnie co Ci Andrzej wyżej napisał. Pobaw sie cyrkulacją a dojdziesz do prawidłowych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów przepraszam za OT...Tak to jest kolego jak się wszystko robi na żywioł,na szybko..bez planu na aranżację ,teraz tylko masz same problemy;od ułożenia kamieni w zalanym już zbiorniku(na sucho miałbyś lepiej z układaniem kamieni,no i zapewne koledzy też by coś poradzili w ich ułożeniu),problemy z cyrkulacją a skończywszy na skokach NO3...

1.
Ja bym to zrobił tak...Ułożyłbym kamienie w te dwa gruzowiska po bokach zostawiając z tyłu i po bokach baniaka między szybami a kamieniami trochę miejsca żeby ta cyrkulacja miała gdzieś obieg żeby spychała te zanieczyszczenia do filtrów,a środek baniaka pusty bym zostawił jako plażę

2.
A jak się dowiesz że cyrkulacja jest dobrze ustawiona...odpowiem tobie...Nie będzie kupek i zanieczyszczeń które przy odpowiednim ustawieniu będą zasysane przez filtry,wiadomo coś zawsze się znajdzie między kamieniami ale jak słusznie napisał
pozner że resztę "wypłuczą" z tych grot same pyszczaki,gdyż pysie żyją w kamieniach, a mbuna najlepiej czuje się właśnie w gruzowisku.

3.
Ustaw sobie wyloty wody z filtrów według strzałek na szyby jak nabazgrałem w podanym załączniku
:P
(nie mam zdolności plastycznych więc wyszło jak widać)...Z kubełka daj sobie po skosie w dół,a mechanik i falownik w górę,w prawo na mniej więcej środek tylniej szyby,potem tylko w razie złej cyrkulacji próbuj tylko z ustawieniem falownika,powinno pomóc reszty nie ruszaj.

U mnie się to sprawdza syfku nie mam,a jak się jakiś znajdzie między kamieniami to ryby buszując między nimi go wypłukują,no a resztę robi cyrkulacja i filtry ;) ...Jeszcze raz przepraszam za OT...




a czy 2-3-4 mogę umieścić tam gdzie jest 1(1 mam tam gdzie na twoim rysunku 2-3-4)????bo jeżeli zrobię tak jak pisałeś to zamiast podziwiać rybki będę podziwiał to co na rysunku gdyż ta strona jest od łóżka a ta druga od ściany....z kubełka nie mogę dać po skosie w dół jedynie w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.