Skocz do zawartości

Witam wszystkich.


piotrbudzisz021987

Rekomendowane odpowiedzi

A pytanie z innej beczki bo pyszczaki lubią kryjówki lepiej im je zapewnić czy zrezygnować można z nich bo u mnie to na potęgę wolą siedzieć w zakamarkach;)


Bajron do ciężkiej... Nie wtryniaj się Piotrowi w temat. Masz kolejne pytania, poszukaj na forum albo załóż następny wątek chociaż osobiście uważam, że to pytanie to już przegięcie.


Do jasnego piasku najlepiej jakiś ciemny kamień, ale narazie nie mogę nic ciekawego znaleźć, a przez neta to niewiadomo co przyjdzie.


Poszukaj cierpliwie po składach jakiegoś serpentynitu, większych brył i będzie git ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel się swoimi planami obsadowymi.

Akwarium wygląda o niebo lepiej. Miałem akwarium z czerwonym piaskowcem, ale specjalnie pojechałem po bryły, gdyż na miejscu miałem tylko płaskie bryły elewacyjne. Jak widzę, Ty też takie dostałeś. Do twojego akwarium wsadziłbym otoczaki, najpiękniejsze kamienie do akwarium. Piękne kamienie ma kol. kado. Jeśli Ci się podobają skontaktuj się z nim. tu masz fotkę jego akwa.

http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=14669

A tak może wyglądać akwarium z otoczkami

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/d4c2a642dfeec7ba

Nie oszczędzaj na kamieniach. Mbuna kocha kamienie, szczeliny, zakamarki, groty. Tam znajdują swój azyl słabsze samce....i samice, jak i samce obierają swoje rewiry.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoczki można dostać wszędzie. Wyglądają jak zwykle kamienie:) ale w akwarium jeszcze u nikogo nie widziałem. Pomysł wydaje się dobry. A obsada to chciałem saolusi dobrać w odpowiedniej ilości, rdzawy też może z nimi być.

-- dołączony post:

Ale z tego co widzę to każdy jest za jednym rodzajem kamienia, bez jakiegoś mieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale z tego co widzę to każdy jest za jednym rodzajem kamienia, bez jakiegoś mieszania.



bo w naturze przeważnie kamienie na małym obszarze występują jednego rodzaju, a akwa , moim zdaniem, najlepiej wygląda kiedy imituje kawałek natury... dlatego tak dziwnie wyglądają w akwa jakieś zbyt kolorowe kamienie, nienaturalne ich ułozenie, czy np. pyszczaki ze skałkami rafy morskiej itd.... no , ale co się komu podoba, niektórzy wstawiają statki , nórków itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w akwarium jeszcze u nikogo nie widziałem. Pomysł wydaje się dobry

..w TOP50 masz chyba ze dwa http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=11471 a w całej galerii wiele.

-- dołączony post:

A czy jedna świetlówka t8 power glo 30w wystarczy na akwarium 120cm.


...w zupełności. Ja właśnie tak mam. W różnym świetle różnie ryby wyglądają. Wszystko ma plusy i minusy. Ja właśnie lubię takie klimaty. Będziesz chciał więcej światła to dołożysz drugą. Sam się przekonasz co Ci się bardziej podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.