Skocz do zawartości

Witam wszystkich.


piotrbudzisz021987

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki za rady. Właśnie po to zapisałem się na forum. Najpierw chce się wziąć za wystrój, najlepiej chyba czarne tło i jeden rodzaj kamieni. Później odbiorę odpowiednio ryby. Ale najpierw odwiedzę forum i sobie poczytam. Nie ukrywam że mój baniak trochę zaniedbany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za rady. Właśnie po to zapisałem się na forum. Najpierw chce się wziąć za wystrój, najlepiej chyba czarne tło i jeden rodzaj kamieni. Później odbiorę odpowiednio ryby. Ale najpierw odwiedzę forum i sobie poczytam. Nie ukrywam że mój baniak trochę zaniedbany.


Fajnie, że chcesz coś zmienić na lepsze :) Odwiedź, poczytaj, ale zmiany zacznij od ryb ;) masz tego za dużo, w złych ilościach i źle dobrane do rozmiaru baniaka. Najpierw oddaj/sprzedaj ryby zostawiając sobie te, które chcesz zostawić (uwzględniając to, które mogą zostać w akwarium tych rozmiarów)... Czarne tło jak najbardziej na plus, jeden rodzaj kamieni to podstawa jeśli chodzi o wystrój moim zdaniem. Idziesz w dobrą stronę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr zewnętrzny masz wystarczający, napisz tylko jakie masz w nim wkłady... Przydałby się też sprzęt do filtracji mechanicznej bo z tego, co napisałeś masz tylko biologa. Poza tym wymień ten żwir na piach, pyszczaki to ryby kopiące, często czyszczą sobie piachem skrzela, o taki żwir mogą się kaleczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bio kulki, węgiel ceramika i gruba gąbka. A w akwarium na końcówkę chciałem założyć gąbke żeby za mechaniczny filtr robiła.


Też proponuję przenieść do Podstaw


Nie wypowiem się na temat obsady ani wystroju bo to już wiesz że do modyfikacji.

Nawet nie pytam przy tym przerybieniu o podmianki wody i poziom NO3 - a warto byś wiedział ile tego masz.


Dostałeś gratisy z kubłem to je pozostawiłeś tak jak fabryka dała.:rolleyes:


Węgiel nawet ten najlepszy nie powinien być pozostawiony więcej jak 40 dni Seachem Carbo - max 60 dni. U ciebie wygląda że jest znacznie dłużej a na pewno to ostatni sort węgla.

Zwyczajnie wymaga więc wymiany. np na taki

https://www.akwarystyczny24.pl/azoo-super-active-carbon-250g-dlugo-dzialajacy-wegiel-aktywny-do-akwarium-p-3748.html


Bio-kulki to najgorsze z możliwych złóż biologicznych nawet o wiele gorsze od najtańszej ceramiki rurkowej po 6 zł/l. Raczej przywędrowały do nas z oczek wodnych bo jego jedyną zaletą to to że niemal wody nie hamuje i się nie zatyka. Może dwa lata bez płukania latać w oczku wodnym.

Proponuję przy wymianie węgla całkiem wyrzucić.

Masz 4 koszyki ten z ceramiką przełóż na sam dól jeśli już tam nie jest, powinny być też dwie czarne gąbki gruboziarniste - daj w kosz nad ceramiką jadąc ku górze potem kosz z węglem w woreczku a najwyższy kosz zostaw na razie pusty tylko z tą watą akwarystyczną - będzie jak znalazł jak dojdziesz do biopolimerów i do tematu o TMBT.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Nic nie rób z filtracją. Akwarium masz od pół roku, wszystko funkcjonuje Ci dobrze, nie masz co kombinować. Ewentualnie, przy czyszczeniu filtra, możesz tak jak pisał Matik wymienić węgiel na ceramikę. Kolejność wkładów w filtrze nie ma istotnego znaczenia. Te kulki też możesz zostawić. Nie ma istotnego znaczenia, czy one są, czy nie. Nie wiem, jak u Ciebie z czystością w akwarium. Jeśli nie za bardzo, to dokup nieduży filtr wewnętrzny, zdecydowanie lepiej zbiera brud, niż ta rurka z filtra zewnętrznego.

Jeśli będziesz zmieniał kamienie, tło i żwir na piach, przygotuj sobie wszystko i zrób to jednego dnia. W tym momencie możesz też zamienić ten węgiel na ceramikę. Zostaw sobie część lub całą wodę z akwarium, jeśli masz gdzie. Wcześniej poczytaj o obsadach do swojego litrażu i skompletuj sobie obsadę do niego. Możesz pytać w odpowiednim dziale Forum. Jeśli zostawisz sobie jakieś ryby, to będą sobie już pływać w nowej scenerii, a nowe najlepiej, gdyby trafiły do akwarium bezpośrednio po zmianach. Powodzenia.

Ps.

Masz Synodontisy, więc dlatego możesz mieć czysto. Ich będziesz musiał się pozbyć, więc ilość brudów pewnie się zwiększy. W związku z tym filtr wewnętrzny może być konieczny.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.