Skocz do zawartości

450L-szybki start?


bajron1984

Rekomendowane odpowiedzi

ściśle stosuje się do tego co eljot napisał.....


Śmiem wątpić bo eljot ci wczorajszej podmianki 20% wody nie zalecał.

Jak rozumiem większość ryb pływa w tej mniejszej 160l - zmierz ty kolego w niej parametry wody i tylko proszę o NO2 i NO3:grin:


Jak ja rozumiem te przenosiny a nie żaden start to bajron kupił od kogoś chodzący baniak 450l w którym pływały ryby wraz kubłem i chodzącą tam od dawna biologią , wylał wodę zataskał do siebie nalał nowej wody dając Prime brawo:grin: i podłączył.

Gdzie wy tu widzicie start i jakiekolwiek niebezpieczeństwa.

Dokładnie tak samo tylko bez taskania baniaka robimy wymianę piasku i ryby po godzinie lądują wszystkie na powrót w tym baniaku.

Zadziwiająca ostrożność.


Jedyne co widzę to polityczną grę bajrona by na zawsze pozostały już dwa baniaki i ta 450ka i te 160l bo żona się już przyzwyczaiła że stoją dwa.:grin: a mąż krząta się przy obu.

To pochwalam i w takim razie przenoś po jednej rybie co trzy dni- lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem większość ryb pływa w tej mniejszej 160l - zmierz ty kolego w niej parametry wody i tylko proszę o NO2 i NO3


Heniu proszę, nie dokładajmy tu znowu tej 160... Niech Bajron skupi się na większym baniaku bo znowu zrobi się bałagan.

Nawet jeśli wkłady są naładowane biologią, to woda była w całości świeża jak rozumiem więc dobrze, że nie wpuścił wszystkiego od razu bo jednak te dwa tygodnie na stabilizację się przydały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jedyne co widzę to polityczną grę bajrona by na zawsze pozostały już dwa baniaki i ta 450ka i te 160l bo żona się już przyzwyczaiła że stoją dwa.:grin: a mąż krząta się przy obu.

To pochwalam i w takim razie przenoś po jednej rybie co trzy dni- lepiej?




Ciii bo żona też tu na forum zagląda i się jeszcze wyda:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Mateuszu oba baniaki są nierozerwalnie powiązane i może się okazać że w mniejszej 160ce ryby mają i wysokie azotyny i azotany a nowy z doskonała wodą od pierwszego dnia i taką też biologią stoi niemal pusty.

Od pierwszego dnia tej nowej 450ki miał dobre pH 7,6 twardości OK azotynów/ amoniaku i nawet azotanów niemal brak.

Co chcesz więc przez dwa tygodnie stabilizować ?

Świerza dobrze natleniona woda to wszak samo dobro:rolleyes:

Bajron w takim razie pozdrowienia dla szanownej i wyrozumiałej małżonki przesyłam.

Jest Pani bardzo potrzebna i pomocna w pięknej pasji męża:D niestety część ryb nie może zostać przeniesiona do nowego większego z powodów hodowlanych.

Proponuję by Pani objęła jeden a mąż drugie akwarium.

Będę pomagał by Pani ulubione rybki były ładniejsze od tych męża

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Mateuszu oba baniaki są nierozerwalnie powiązane i może się okazać że w mniejszej 160ce ryby mają i wysokie azotyny i azotany a nowy z doskonała wodą od pierwszego dnia i taką też biologią stoi niemal pusty.


To niech sobie po prostu mierzy parametry w tym mniejszym i ewentualnie reaguje, przecież nie jest 5 letnim dzieckiem, żeby tłumaczyć to samo po 10 razy i prowadzać za rączkę. Dostał super dokładne instrukcje od niejednej osoby, dlatego nie widzę powodu wracania do tamtego tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja rozumiem te przenosiny a nie żaden start to bajron kupił od kogoś chodzący baniak 450l w którym pływały ryby wraz kubłem i chodzącą tam od dawna biologią , wylał wodę zataskał do siebie nalał nowej wody dając Prime brawo i podłączył. Gdzie wy tu widzicie start i jakiekolwiek niebezpieczeństwa.

Jesteś pewien bo ja patrząc na całość poczynań i zamieszczonych informacji przez kolegę niczego nie jestem pewien ;) Bajron bez urazy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien bo ja patrząc na całość poczynań i zamieszczonych informacji przez kolegę niczego nie jestem pewien ;) Bajron bez urazy :).

Tak jak pisałem kupiłem działający baniak z działającym biologiem tego samego dnia co go kupiłem też i podłączyłem do tego 450L baniaka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Mateuszu oba baniaki są nierozerwalnie powiązane i może się okazać że w mniejszej 160ce ryby mają i wysokie azotyny i azotany
Z tego co kojarzę to z waszą pomocą problem 160 był opanowany jedyne co może tam stanowić problem to wysokie NO3 ale to wie jedynie właściciel :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.