Jump to content

korekta obsady malawi [300L]


FlugsS
 Share

Recommended Posts

Witajcie!


To mój pierwszy post i od razu szybkie nakreślenie sytuacji i prośba o poradę.

Akwarystyką bawię się od roku. Największy baniak z jakim miałem doczynienia to 54L z gupikami i innymi małymi rybkami.

W tej chwili zostałem posiadaczem 300L akwarium którego mój znajomy nie mógł trzymać dalej w domu (trzecie dziecko w drodze i brak czasu dla rybek).


Koryguję cały osprzęt, wymieniam świetlówki, wzbogacam dietę pyszczków i duuużo się uczę, czytam forum. Chciałem poprosić o pomoc w dobraniu trzeciego gatunku pyszczków do bańki.

W tej chwili:

Labidochromis caeruleus 1+2 (@AndrzejWałb dzięki za korektę.)

Pseudotropheus Cyaneorhabdos 1+2

Chciałbym dołożyć jakiś trzeci ciekawy kolor do akwarium, poradźcie :-)


Jeszcze dwa pytanie na koniec. Czy jeśli ryby które aktualnie posiadam są dorosłe to trzeci dokupiony gatunek maluchów jest niezagrożony? Czy powinny być to też starsze ryby?

Drugie pytanie. Gdzie w okolicach Wrocławia warto kupić pyśki?


pozdrawiam

Pablo

Link to comment
Share on other sites

Jak trzeci gatunek dokup sobie Iodotropheus Sprengerae i najlepiej małe rybki, to dorosłe będą je ignorować, ale nie na tyle małe , żeby nie zostały pożarte :)

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
Labidochromis caeruleus 2+1

Melanochromis cyaneorhabdos 2+1..to oznacza ,że masz 2 samce i jedna samicę? Jeżeli masz odwrotnie to prawidłowo powinno być 1+2. W takim litrażu możesz trzymać 2+5/6.

Jeżeli chodzi gdzie warto kupić w okolicy Wrocka pysie to polecam http://olx.pl/oferta/pyszczaki-z-malawi-rozne-odmiany-oraz-skalary-i-wiele-innych-gatunkow-CID103-ID4XZGn.html#f6a1a654fe. Mieszkając we Wrocławiu też u niego kupowałem. Nie jest to jakaś renomowana firma znana z naszego forum ale na jakość ryb nie narzekam.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za rady!

Do akwarium trafiło 10 młodych Iodotropheus sprengerae.


Zastawiam się nad jeszcze jedną rzeczą a, że kto pyta nie błądzi...


Czy może nie lepiej byłoby wymienić obecną dorosłą ekipę Labidochromis caeruleus 1+2 i Pseudotropheus Cyaneorhabdos 1+2

na 10 młodych Labidochromis caeruleus i 10 młodych Melanochromis cyaneorhabdos

Bo mam pewne obawy czy Rdzawe nie będą miały ciężkiego życia...

Link to comment
Share on other sites

fish_magic


Czy może nie lepiej byłoby wymienić obecną dorosłą ekipę Labidochromis caeruleus 1+2 i Melanochromis cyaneorhabdos 1+2

na 10 młodych Labidochromis caeruleus i 10 młodych Melanochromis cyaneorhabdos

Bo mam pewne obawy czy Rdzawe nie będą miały ciężkiego życia...Będzie lepiej jak tak zrobisz ponieważ Iodeotropheusy zostaną zdominowane i będą wolno rosły.

Link to comment
Share on other sites

Melanochromis cyaneorhabdos


Jak już korygujesz obsadę to skoryguj również nazewnictwo ;) Pseudotropheus Cyaneorhabdos ;) a reszta to tak jak Ci koledzy już napisali. Powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.