Skocz do zawartości

135x45x55 h


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Zakupiłem akwarium takie jak w temacie, czyli 135x45x55 h i zastanawiam się nad obsadą do niego .


Rozumiem , że wielosamcowe non-mnbuna + Labidochromis raczej nie wchodzi w grę , stąd moje pytanie czy dało by się skompletować obsadę z mbuna z jednym gatunkiem odrobinę pływającym w toni ? Akwarium jest niestandardowo wysokie i trochę szkoda mi przestrzeni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, a faq czytałeś? ;) Bo zanim wpuścimy obsadę to trzeba wystartować cykl azotowy i takie tam, a nie piszesz o tym, tylko od razu o rybach... W każdym razie, żeby nie robić OT to jest tak jak piszesz, wielosamcowe Non-Mbuna raczej odpada. Toniowym gatunkiem jest Pseudotropheus Acei, ale masz niestety ciut za krótkie akwarium dla tych ryb... Moja rada jest taka, że jak ułożysz duże, wysokie kamienie to ryby będą pływały na ich wysokości. W ten sposób możesz zapełnić toń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze MatiK. Ja miałem stadko Metriaclima estherae "red-red" w 50 cm wysokości i jakoś nie narzekałem na pustkę w toni.


Moje poprzednie akwarium ( 240l )

http://forum.klub-malawi.pl/attachment.php?attachmentid=5990&d=1426081899


Zaplanuj 2-3 kamienie wyższe, - tak żeby kończyły się w górnej połowie wysokości akwarium i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi . Co do przygotowania szkiełka pod ryby - woda , cykl azotowy itd to wszystko mam już opanowane ;) Nie jest to moje pierwsze akwarium.


Tak dla pewności zapytałem, na forum jesteś nowy, a ostatnio jest jakiś wysyp ludzi wpuszczających ryby po dwóch dniach, cieszę się, że nie jest podobnie w tym przypadku ;)



Podoba mi się widok na zdjęciu z redami . Wszystkie mbunda się tak będą zachowywały ?


Raczej tak, ja też mam dosyć wysoko ułożone kamienie - mniej więcej do połowy wysokości zbiornika i ryby pływają w całej wysokości akwa, obsadę mam w stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna obsada , pomyślę nad tym . Wszystkie ryby w układzie 4+1 ?


Dzięki ;) fajnie też ze sobą współżyją jak na razie. Tak jak Andrzej napisał, układy zapisujemy odwrotnie, a więc docelowo miało być 1+4, ale wyszło jak zwykle, czyli u Hary mam co najmniej dwóch panów, ale jest też na pewno pani bo pływa mi między kamieniami granatowe maleństwo - reszta się nie ujawnia ;) u Yellow są na pewno dwie panie bo obie mi teraz inkubują, jeden pan i dwa nieokreślone ze wskazaniem niestety na panów ;) nad Rudymi się nawet nie zastanawiam :P jest dwóch wyrośniętych panów, którzy co i rusz się przepychają, jest też koleżanka bo też inkubowała i dwa mniejsze osobniki, które po zachowaniu sądząc, mogą być samcami, a z (niewielkiego) doświadczenia coś mi mówi, że może być różnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w składzie kamieni mam jako taki pogląd i chyba malawi dojdzie do skutku (oryginalnie miala być ameryka PD) .



Martwi mnie jeszcze technika która zakupiłem do akwarium ...


Filtr biologiczny to eheim clasic 350 wypełniony ceramiką , wspomagany jakimś wewnętrznym mechanikiem . Ewentualnie zejdę z ilości ryb do (1+3) x3 żeby filtracja dała radę .


Oświetlenie stanowić będa 3 naświetlacze ledowe 10W każdy o ciepłej barwie ~3000 K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.