Jump to content

135x45x55 h


szkodnik666
 Share

Recommended Posts

szkodnik666

Witam . Zakupiłem akwarium takie jak w temacie, czyli 135x45x55 h i zastanawiam się nad obsadą do niego .


Rozumiem , że wielosamcowe non-mnbuna + Labidochromis raczej nie wchodzi w grę , stąd moje pytanie czy dało by się skompletować obsadę z mbuna z jednym gatunkiem odrobinę pływającym w toni ? Akwarium jest niestandardowo wysokie i trochę szkoda mi przestrzeni :(

Link to comment
Share on other sites

Witaj, a faq czytałeś? ;) Bo zanim wpuścimy obsadę to trzeba wystartować cykl azotowy i takie tam, a nie piszesz o tym, tylko od razu o rybach... W każdym razie, żeby nie robić OT to jest tak jak piszesz, wielosamcowe Non-Mbuna raczej odpada. Toniowym gatunkiem jest Pseudotropheus Acei, ale masz niestety ciut za krótkie akwarium dla tych ryb... Moja rada jest taka, że jak ułożysz duże, wysokie kamienie to ryby będą pływały na ich wysokości. W ten sposób możesz zapełnić toń.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisze MatiK. Ja miałem stadko Metriaclima estherae "red-red" w 50 cm wysokości i jakoś nie narzekałem na pustkę w toni.


Moje poprzednie akwarium ( 240l )

http://forum.klub-malawi.pl/attachment.php?attachmentid=5990&d=1426081899


Zaplanuj 2-3 kamienie wyższe, - tak żeby kończyły się w górnej połowie wysokości akwarium i będzie git.

Link to comment
Share on other sites

szkodnik666

Dziękuję za odpowiedzi . Co do przygotowania szkiełka pod ryby - woda , cykl azotowy itd to wszystko mam już opanowane ;) Nie jest to moje pierwsze akwarium.Podoba mi się widok na zdjęciu z redami . Wszystkie mbunda się tak będą zachowywały ?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi . Co do przygotowania szkiełka pod ryby - woda , cykl azotowy itd to wszystko mam już opanowane ;) Nie jest to moje pierwsze akwarium.


Tak dla pewności zapytałem, na forum jesteś nowy, a ostatnio jest jakiś wysyp ludzi wpuszczających ryby po dwóch dniach, cieszę się, że nie jest podobnie w tym przypadku ;)Podoba mi się widok na zdjęciu z redami . Wszystkie mbunda się tak będą zachowywały ?


Raczej tak, ja też mam dosyć wysoko ułożone kamienie - mniej więcej do połowy wysokości zbiornika i ryby pływają w całej wysokości akwa, obsadę mam w stopce.

Link to comment
Share on other sites

szkodnik666
Raczej tak, ja też mam dosyć wysoko ułożone kamienie - mniej więcej do połowy wysokości zbiornika i ryby pływają w całej wysokości akwa, obsadę mam w stopce.Fajna obsada , pomyślę nad tym . Wszystkie ryby w układzie 4+1 ?

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
Wszystkie ryby w układzie 4+1 ?


...takie oznaczenie 4+1 oznacza : 4 samce i jedna samica. Prawidłowo powinno być: 1+4 czyli 1 samiec i 4 samice.

Link to comment
Share on other sites

Fajna obsada , pomyślę nad tym . Wszystkie ryby w układzie 4+1 ?


Dzięki ;) fajnie też ze sobą współżyją jak na razie. Tak jak Andrzej napisał, układy zapisujemy odwrotnie, a więc docelowo miało być 1+4, ale wyszło jak zwykle, czyli u Hary mam co najmniej dwóch panów, ale jest też na pewno pani bo pływa mi między kamieniami granatowe maleństwo - reszta się nie ujawnia ;) u Yellow są na pewno dwie panie bo obie mi teraz inkubują, jeden pan i dwa nieokreślone ze wskazaniem niestety na panów ;) nad Rudymi się nawet nie zastanawiam :P jest dwóch wyrośniętych panów, którzy co i rusz się przepychają, jest też koleżanka bo też inkubowała i dwa mniejsze osobniki, które po zachowaniu sądząc, mogą być samcami, a z (niewielkiego) doświadczenia coś mi mówi, że może być różnie ;)

Link to comment
Share on other sites

szkodnik666

Po wizycie w składzie kamieni mam jako taki pogląd i chyba malawi dojdzie do skutku (oryginalnie miala być ameryka PD) .Martwi mnie jeszcze technika która zakupiłem do akwarium ...


Filtr biologiczny to eheim clasic 350 wypełniony ceramiką , wspomagany jakimś wewnętrznym mechanikiem . Ewentualnie zejdę z ilości ryb do (1+3) x3 żeby filtracja dała radę .


Oświetlenie stanowić będa 3 naświetlacze ledowe 10W każdy o ciepłej barwie ~3000 K.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.