Skocz do zawartości

pomocy


Madzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem tu nowa. Proszę o pomoc. Założyłam akwarium z pyszczakami. Mam min akwarium 112 litrow. Woda ostała 2 tygodnie w tym czasie działał filtr wewnętrzny z na powietrza i grzałka oraz oświetlenie. Po tym czasie wpuściłam rybki max na to akwarium jak powiedział sprzedawca 8 szt. Po tygodniu zrobiłam pierwsze odmianie dna i wymieniam ok 20% odstałej wody. Po 2 dniach woda zrobiła się metna. Jedna rybka padła. Szybko wymienłam wode (mieszkam daleko od miasta jest sobota i nie miałam możliwosci kupić testów ) dlatego przetraszylam się i wymienłam wode która była dostaną tylko ok 12 godz z uzdatnianie i antychlorem. Co teraz zrobić żeby było wszystko dobrze? Proszę o pomoc. Pozdrawiam Magda

-- dołączony post:

*odmulanie dna. (Słownik w tel:-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Nie napisalas czy ta woda co stala dwa tygodnie to miala jakis start bakteryjny, filtr jest tylko wewnetrzny z gabka, czy moze to filtr np. ceramika i gabka. Bo moze byc tak ze nie masz wogule biologi, a jak ruszylas dno przy odmilaniu to moglo skoczyc azotany i nie ma co ich przerobic. Bez podstawowych testow nic nie bedziemy wiedziec


A zmetnienie moze byc spowodowane mala gradacja miasku, albo slabo go wyplukalad.


Ja juz bym wody nie podmienia, bez testow i tak nie wiesz co lejesz ;(


Ciezka sprawa ;(



Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam filtr aquael uni filter 500 uv ceramika z gąbka. Testów nie robiłam przed wpuszczenie ryb.

-- dołączony post:

A ta woda co stała to miała wlane uzdatniacz antychlor i jeszcze coś coś z bakterii co mi pan w zoologicznym polecił śle nie mam już tej buteleczki i nie pamiętam nazwy. W tej co teraz wymienłam to tylko ten uzdatniacz i antychlor bo tylko to miałam w domu. Może jakby mi sie udało jutro dotrzeć do miasta to bym coś z bakterii kupiła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem tu nowa. Proszę o pomoc. Założyłam akwarium z pyszczakami. Mam min akwarium 112 litrow. Woda ostała 2 tygodnie w tym czasie działał filtr wewnętrzny z na powietrza i grzałka oraz oświetlenie. Po tym czasie wpuściłam rybki max na to akwarium jak powiedział sprzedawca 8 szt. Po tygodniu zrobiłam pierwsze odmianie dna i wymieniam ok 20% odstałej wody. Po 2 dniach woda zrobiła się metna. Jedna rybka padła. Szybko wymienłam wode (mieszkam daleko od miasta jest sobota i nie miałam możliwosci kupić testów ) dlatego przetraszylam się i wymienłam wode która była dostaną tylko ok 12 godz z uzdatnianie i antychlorem. Co teraz zrobić żeby było wszystko dobrze? Proszę o pomoc. Pozdrawiam Magda

-- dołączony post:

*odmulanie dna. (Słownik w tel:-) )



Zapewne cykl azotowy nie został zakończony i parametry wody robią porządek z rybami przez to ich zgony,może być jeszcze gorzej....a mętna woda to zapewne zakwit pierwotniaków....Co ja bym zrobił to wpierw oddał bym te ryby komuś na przechowanie zakupiłbym testy kropelkowe JBL- NH3/4,NO2,NO3 mierzyłbym co 2-3 dni parametry które zapewne są złe i czekał tak długo aż wszystko się ustabilizuje....Potem możesz dokupić resztę testów Ph,GH,KH zmierzyć ponownie parametry jeśli będą dobre to nic tylko potem wpuszczać ryby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda - wpuściłaś ryby do nie dojrzałego akwarium gdzie nie zamknął się cykl nitryfikacji.

Przy przestrzeganiu procedur start biologii minimum to 3 tygodnie.

Ty procedur nie dotrzymałaś i co do preparatów ale szczególnie czasu.


Czy rybki jedzą czy pochowane ciężko dyszą?


Na szybko sugeruję:


1/ nawet dziś robisz podmiankę 50% wody pamiętając by ta wlewana była z antychlorem.


2/ w poniedziałek kupujesz testy JBL NH4 oraz JBL NO2 i JBL NO3.

3/ w poniedziałek kupujesz preparat Kodron AmQuel Plus 118ml

https://www.akwarystyczny24.pl/kordon-amquel-plus-118ml-p-4916.html

i dawkujesz bezpośrednio do akwarium dawkę na 100lwody.

Od tej pory nie stosujesz antychloru a stosujesz wodę nie odstaną ale z tym Kordonem i po 5 minutach możesz wlewać do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.