Skocz do zawartości

Płetwa grzbietowa


Bartasf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jedna z moich saulosi coral ma dziwny ubytek w przedniej części płetwy grzbietowej. Na początku myślałem ze zaczyna się przebarwiać bo kolor tej przedniej części płetwy wpadał w taki błękit ale po ok tygodniu obserwacji zauważyłem jakby tej płetwy ubywało. Nie podejrzewam żeby to było pobicie wygląda mi to bardziej na jakieś podgniwanie tej płetwy. Zdjęcia nie mogę zrobić bo to jeszcze narybek i nic nie widać na tych ujęciach. Generalnie rybka zachowuje się normalnie chętnie je nie ociera się itp. Możecie polecić jakieś środki na tego typu dolegliwości? Wolałbym profilaktycznie podać,żeby innych ryb nie złapało. Narazie nie zauważyłem podobnych objawów u innych pyśków. Udało się zrobić jakieś zdjęcia. Nr1 to samczyk który zaczyna się wybarwiać dlatego tak myślałem. Nr2 i 3 to już ten przypadek zdjęcia nie wyraźne ale może coś wypatrzycie. 4 zdjęcie może lepsze. Z górydziękuję.

post-16416-14695724906499_thumb.jpg

post-16416-14695724907172_thumb.jpg

post-16416-14695724907697_thumb.jpg

post-16416-1469572490827_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Za wiele się nie da powiedzieć na podstawie tego, co napisałeś i pokazałeś... Powinieneś podać przede wszystkim :

- wielkość akwarium

- obsada

- filtracja

- parametry wody (obowiązkowo NO2, NO3, ph, GH, KH)

- sposób karmienia (częstotliwość, rodzaje pokarmów)

- częstotliwość i wielkość podmian wody


poza tym kiedy wystartowałeś i wpuściłeś rybki. Tak z fusów to Ci tu nikt nie powróży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę lepsze fotki. Parametry ok testy kropelkowe JBL (robione regularnie co4-5 dni). Akwa 125l. Obsada saulosi coral narybek do redukcji szt 13. Karmienie 2 razy dziennie w małych porcjach 60% pokarm roślinny 40% mięsny (tylko suchy boję się stosować mrożonek). Ryby wpuszczone po całkowitym zamknięciu cyklu ok. 28 dni od zalania baniaka. Ryby w baniaku od 3 tyg. pierwsza podmianka 10l wody tydzień temu (czyli po dwóch tygodniach od wpuszczenia narybku) w tą niedzielę będzie 20l podmieniane. Filtracja AQUAEL Unimax 250. Nie dodawałem cyrkulatora bo radzi sobie kubeł w zupełności (nie widać brudu na dnie baniaka).

post-16416-14695724908516_thumb.jpg

post-16416-14695724910522_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde bez urazy ale czy TY te foty robisz trzymając denko od słoika przed aparatem ? No kurde nic nie widać kompletnie rozmazane. Takie uszkodzenia mogą być różnego pochodzenia ale na fotach totalnie nic nie widać.


Telefonem pewnie, trochę wyrozumiałości :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się w końcu po godzinie siedzenia w bezruchu z aparatem. Siedzę z lustrzanką kompletnie bez ruchu włączony tryb sportowy itp. ale niestety ryby zwroty gwałtowne z każdym ruchem moim robią. Płochliwe są więc to nie takie proste. Do tego zmiana rozmiaru zdjęcia i tak właśnie jest. Ale wkońcu coś tam wyszło.

post-16416-14695724912732_thumb.jpg

post-16416-1469572491388_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.