Skocz do zawartości

Metriaclima Zebra Gold Kawanga - opis i spostrzeżenia hodowcy


misiek-1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Strasznie spodobał się mi pyszczak z tytułu tego postu. Zacząłem przeglądać net i fora akwarystyczne i dochodzę do wniosku, że informacji na jego temat jest bardzo mało. Interesują mnie spostrzeżenia hodowców. Mam nadzieje, że znajdą się osoby, które posiadają M.Gold'a Kawange i chętnie podzielą się zgromadzoną wiedzą oraz doświadczeniami. Mile widziane są też foty.

Z góry dziękuję za pomoc w zgromadzeniu informacji dotyczących tego wspaniałego pyśka.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek kiedyś napisałem co nie co o tej pięknej rybie. Może tu coś znajdziesz ciekawego http://forum.klub-malawi.pl/m-gold-kawanga-krol-ciemnosci-t19967.html?&highlight=kr%C3%B3l

A tu mam takie zdjecia

1_Gold_Kawanga.JPG

1_Metriaclima_sp_gold_kawanga.JPG

2_Gold_Kawanga.JPG


Jest to jedna z piękniejszych ryb mbuna. Tylko te samiczki jak dla mnie są najbrzydsze, A po za tym jest problem z samiczkami. Oj miałem troszkę tych ryb i co się okazało, że 90% to samczyki.

Samczyk który pochodzi do tarła powala na kolan. Kolorki nabiera takie, że szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jakoś dziwnie działa ta nasza wyszukiwarka hehe wpisywałem różnie hasła i nie znalazłem Twojego postu. Rybsko piękne, u mnie jest dostępne z odłowu albo z hodowli przyjeziornej. Konkretne sztuki sprzedawane parami więc problemu ze samicami nie będzie. Z racji, że samice nie powalają kolorami można się dogadać ze sprzedawcą i zakupić ich więcej. Angole chyba stawiają na samce jeżeli chodzi o Kawange ;) Tak na razie głośno myślę, bardzo chciałbym mieć to rybsko w swoim akwa. Cały czas kombinuje i chyba nic innego nie zostanie jak powiększyć akwa ;)


Sorrki teraz doczytałem w Twoim poście, że różnie to bywa z tymi samicami (nawet już sporych rozmiarów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybka piekna tak jak napisales . Samczyk zdominowany niczym sie nie rozni od samiczki. Niezaleznie od wielkosci. Tak jak napisalem w swoim watku przy 13-14cm nie bylem w stanie rozroznic co jest co. Polecam aby miec ten okaz, chocby dla samego samczyka. Sory za polskie znaki, pisze z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.