Skocz do zawartości

Obsada pierwszego Malawi 300l


nazar1703

Rekomendowane odpowiedzi

Labidochromis Caeruleus to bardzo mała agresja, ale Hongi nie pasuje do niego żywieniowo, jestem zdziwiony, że to proponował... Cynotilapia Hara jest świetną rybą, sam ją mam razem z Yellow właśnie i do tego Iodotropheus Sprengerae, nie zauważam większej agresji jak na razie, ale jak to u pyszczaków, spokoju nigdy nie będzie ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hongi są bardzo agresywne. U mnie Saulosi dostawał po płetwie jak mało kto i odszedł w krainę wiecznych łowów. U mnie Hongi nie za bardzo tolerował kolor niebieski, a i zółtym samicom też się dostało. Hongi to typowy roślinożerca, a yellow to mięsożerca. Jeśli szukasz spokojnych ryb to odpuść sobie typowych roślinożerców na ogół są to ryby agresywne. Celuj w ryby wszystkożerne. Mi osobiście wydają się bardziej spokojne. Jeśli można mówić o spokojnych pyszczakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze nad takim składem, pasować pasuje, ale docelowo będziesz miał 5 żółtych i 10 niebieskich ryb (samiec Hary jest jasnobłękitny do białego w zależności od nastroju i sytuacji, samiczki są ciemnoniebieskie, do tego Maingano). Jeśli Ci to jednak nie przeszkadza, kup już tak jak Ci radził Pan Jarosław, czyli po 8 sztuk z każdego gatunku i potem zredukuj to do haremów jednosamcowych, czyli 1+4.

-- dołączony post:

Będzie ok. Bież po 8 lub 10 sztuk potem stworzysz haremy. Oczywiście jeśli będą to młode ryby. Stwórz układ 1/5 Yellow i resztę 1/4. Hara będzie dominatem, tak przypuszczam. Przy tym zestawieniu samiec Hary szybko powinien się nabrać kolorów.


Byłeś szybszy ;) ale ja nie byłbym taki pewien tej dominacji, jeśli trafi się taki Maingano jak na początku mi, to Hara wcale nie musi być panem i władcą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze nad takim składem, pasować pasuje, ale docelowo będziesz miał 5 żółtych i 10 niebieskich ryb (samiec Hary jest jasnobłękitny do białego w zależności od nastroju i sytuacji, samiczki są ciemnoniebieskie, do tego Maingano). Jeśli Ci to jednak nie przeszkadza, kup już tak jak Ci radził Pan Jarosław, czyli po 8 sztuk z każdego gatunku i potem zredukuj to do haremów jednosamcowych, czyli 1+4.

-- dołączony post:



Byłeś szybszy ;) ale ja nie byłbym taki pewien tej dominacji, jeśli trafi się taki Maingano jak na początku mi, to Hara wcale nie musi być panem i władcą ;)




Wcześniej czy później Hara będzie Bossem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę, ale tu z kolei ostrzegam bo Cobue (teraz już nazywana Zebroides, nie Afra :P) ma pięknych panów, natomiast samice są szarobure niestety, ale jeśli Ci to nie przeszkadza (a w sumie nie powinno bo i tak będziesz miał kolorowo) to dla tego samca chyba warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.