Skocz do zawartości

Akwarium 240x60x55 + sump 120x50x50


shogun_lmc

Rekomendowane odpowiedzi

no niestety wymiary juz nie ulegna zmienie . a teraz pytanie o pompe do kaseciaka bo znalezłem cos takiego co pyslicie ???



Ja bym na straganie w Niemczech od handlarza nie kupował nawet za połowę tej ceny.

Parametry tej pompy raczej z sufitu wzięte

te 3000l/h z 10W - hihi na godzinę:D :D . a jak będzie głośna to komu odeślesz?


Nie wiem czy mieszkasz w Raichu ale w Polsce do 600l w kaseciaku wystarczą pompy od najmniejszej


Atman 306 2000l/h za 90 zł ale trzeba i tak falownik by podsuwał gówienka z tych 2m.

Jebao 3000l/h za 110zł + to samo

Pompa Jebao SP-3000 (3000 l/h) 119 (5078549584) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img18.allegroimg.pl/photos/400x300/50/78/54/95/5078549584@@AMEPARAM@@18@@AMEPARAM@@50/78/54/95@@AMEPARAM@@5078549584



potem wchodzisz w XXI w i pompy ze sterownikiem DC lub DCT od 4000l/h do 12000l/h ale i ceny pow 200zł natomiast ja bym nie żałował takiego wyboru jak tu wielu zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim kaseciaku mam Jebao DCT 4000 i powiem , że nie żałuję zakupu. 10 trybów szybkości i przycisk FEED , który szczególnie przydaje się podczas karmienia, czy krótkiego grzebania w akwa. U mnie ona przeważnie chodzi na najmniejszym "biegu" , ale to i tak ok. 2800 l/h. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim kaseciaku mam Jebao DCT 4000 i powiem , że nie żałuję zakupu. 10 trybów szybkości i przycisk FEED , który szczególnie przydaje się podczas karmienia, czy krótkiego grzebania w akwa. U mnie ona przeważnie chodzi na najmniejszym "biegu" , ale to i tak ok. 2800 l/h. Polecam :)


Nie mam tej pompy ale jak padną w 300l Tanganiki te dwa Hydorki Pico 1200 razem 14W i faktyczny wytrysk w sumie ok 1600l/h to sobie taką kupię - bo te słychać wyrażnie.

Filtracja to jest to co chodzi zawsze i żre prąd przez okrągłą dobę.

Te pompy przy biegu max dają faktycznie 4000l/h i faktycznie tylko 33W choć przy naszej jakości prądu nawet 40W.

Ale na najniższym biegu pompują 2800l/h i tylko 30% mocy czyli ok 11- 14 W ale najlepsze że nie słyszysz filtracji zupełnie - są bezgłośne.

To opinie nie tylko u nas ale wszędzie na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no dobra akwarium juz stoi i rybki pływaja .

Ostatecznie na drewnianej szafce ( niestety nie skonczona ) pojawiła sie akwarium 220x50x50 .Oswietlenie to 3 naswietlacze o mocy 20w podwieszone na aluminiowym profilu zamontowanym a ramce z pcv które sam zrobiłem . Filtracja to 2 kubełki unimax 700 ułozene zeby był zasys po obu stronach a wyloty równiez (deszczownice). Grzałka 300w utrzymuje tem 27 stopni . Kamieni weszło 110kg i piasku 70kg no i woda 550 l daje niezła wage ale szafka zrobiona z litego drewna (nogi10cmx10cm,8 szt)i blat z płyty osb 25mm ale 2 szt wiec grubosc 5 cm daje całkiem stabilna konstrukcje ( oczywiscie wszystko połaczone dodatkowymi płytami z tyłu i boków.

Cała procedura zamiany była dość skomplikowana, cała wode przelałem do beczek( 2 szt) i tam tez wsadziłem ryby i tez musiałem je podzielić na dwie grupy (małe i duze ), do trzevciej beczki wsadziłem piasek ze starego akwarium,oczywiscie 2 filtry pracowały cały czas w tym beczkach AHA BARDZO WAZNA SPRAWA GDYBY KTOS CHCIAŁ COS TAKIEGO ROBIC ZEBY JEDEN FILRT UNIMAX 700 PRACOWAŁ W 2 BECZKACH - DŁUGOS WAZY JEST WAZNA BO MOZE SPOWODOWAC ZE Z JEDNEJ BECZKI WYPOMUJE WODE DO DRUGIEJ I SIE PRZELEJE - ja zareagowałem w ostatniej sekundzie i udało mi sie uniknac zalania .

No dobra teraz jeszcze kwestia falownika a mianowicie JVP-202 12000l/h daje czadu ze hej ..... właczam ja na 30 min i wymiata wszystko nawet z zakamarków a ryby uciekaja na druga strone bo pompa daje niezle ( zastanawiam sie czy nie jest za mocna ) ,dodatkowo napowietrzacz Tetra APS 300 daje w tylnej czesci fajne babelki . Hmm co dalej

Rybki ogolnie zareagowały bardzi ciekawie a mianowicie w piersza noc po przeprowadzce wiekszasc wystartowała do tarła ,wczesniej w moje 300l był z tym problem i tylko red redy tarły sie ze zawsze cos tam pod kamieniami pływała małego a pozostała czesc ryb nic ( było ich poprostu za duzo 49 szt ogólnie). na ta chwile mam:

7 szt Zebra Cobalt Blue

7 szt red red

2 samce stuartgranti ( maja tak po 16cm ) niestety brak samic

1 samiec otter point

5 yellow

2 Elongatus Phanga

5 acei ngara

2 baenschi benga

2 red german

2 hongi sweden

4 Aulonacara OB Peacock

3 Protomelas Taeniolatus "Boadzulu"

1 Copadichromis borleyi Kadango

5 fire fish

5 demasoni

Wiem ze niektórzy powiedza ze to " niezła zupa rybna" ale.... jak wiecie o gustach sie nie rozmawia .

Filry wyrabiaja ,parametry weody super a to przerybienie powoduje brak agresji no moze za wyjatkiem samca Elongatus Phanga ten to jest terminator ale teraz znalazł sobie pieczare w koncie i nikt mu nie przeszkadza . To chyba tyle ,sorki za słabe zdjecia

post-13595-14695725347381_thumb.jpg

post-13595-14695725348427_thumb.jpg

post-13595-14695725348991_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze niektórzy powiedza ze to " niezła zupa rybna" ale.... jak wiecie o gustach sie nie rozmawia .


To ja nie o gustach skoro masz gdzieś, że pozbawiasz te ryby ich naturalnych zachowań... Zdajesz sobie sprawę, że masz zupełnie źle dobraną żywieniowo obsadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.