Jump to content

140x40x40 pomoc w obsadzie


Radek W
 Share

Recommended Posts

Witam, zmieniłem zbiornik na szerszy, 140x40x40, wcześniej miałem 100x50x40 obsada Saulosi i Yellow. Chcę urządzić na nowo baniak i zastanawiam sie nad obsada. Myślałem o Acei i flavusach. Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Z "naszego" punktu widzenia zmieniłeś zbiornik na dłuższy, ale węższy ;) przyjęło się, że dla Acei minimalną długością zbiornika powinno być 150 cm, to spora ryba, która potrzebuje się wypływać. Widzę, że lubisz żółty bo w swoim poprzednim zbiorniku miałeś go (jak dla mnie) za dużo, a teraz jeszcze chcesz Flavusy. Obsadę chcesz całkowicie zmienić, czy dołożyć coś do Yellow i Saulosi?

Link to comment
Share on other sites

Długość dla Acei jeszcze by uszła ale wysokość już nie, z 40 cm musisz odjąć kilka cm na piasek no i wody po brzegi nie nalejesz. Acei to ryba która lubi popływać w toni dlatego najmniejsze polecane akwa to 150 długości i 60 wysokości. Do twojego akwa szukałbym ryb które trzymają się dna.

Zaproponuję obsadę z Flavusem i Melanochromis interruptus.

Link to comment
Share on other sites

MatiK przepraszam za błąd, tak zmieniłem na dłuższy ;-)


Nie masz za co przepraszać, obyś tylko takie błędy tu popełniał ;):P jeśli zmieniasz całą obsadę to ta zaproponowana przez eljota jest bardzo fajna ;)

Link to comment
Share on other sites

timi-akwaria.pro
A co powiecie na flavusy i Metriaclima Zebra Chilumba Maison Reef?

Ekspertem jeszcze nie jestem, ale raczej tych dwóch gatunków nie powinno się łączyć ze względu na ich "kilerski" temperament.

Link to comment
Share on other sites

Nie szukaj dużych gatunków bo masz dość ograniczone wymiary akwa, weź też pod uwagę wygląd samic, nie tylko piękno samców.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.