Skocz do zawartości

Moje 240l z pysiami :D


Pawci0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Kupiłem z obsadą zbiornik 240l, niestety wymieniłem całą wodę, filtry pomyłem niemalże szczotką drucianą, usunąłem wszystko co dobre tym myciem, no i rybki zdechły. Tych z dwóch pierwszych zdjęć już nie ma.Dwa ostatnie, już z nową obsadą. Zacząłem wszystko od początku i na razie jest "na próbę" 10szt. Myślę, że będzie dobrze :D

Po fatalnym błędzie zbiornik dojrzewał od sierpnia, dolana "dobra" woda z innego malawi i jest ok.

wyposażenie:

filtr zewnętrzny, kubełek JBL CP-250

mechaniczny AQUAEL turbo 1100

oświetlenie:

1xAQUA CORAL 30w

1xUV 30w

na wieczór punktowe LEDy

+ dwa wł/wył automatyczne

napowietrzacz:

SERA air 275R plus

grzałka 250 watt

dodatkowo kupiłem karmnik automatyczny, dawka 2xdzienne (przydaje się przy dłuższym wyjeździe)

Kamienie:

piaskowce

+ sztuczne rośliny

Obsada:

5x melanochromis maingano

5x pseudotropheus saulosi

jedzonko JBL NOVO MALAWI

i tu bym poprosił o doradzenie co i ile jeszcze dorzucić, żeby kolorowo było :)

post-16514-14695724764033_thumb.jpg

post-16514-14695724772564_thumb.jpg

post-16514-14695724815575_thumb.jpg

post-16514-14695724817082_thumb.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Kupiłem z obsadą zbiornik 240l, niestety wymieniłem całą wodę, filtry pomyłem niemalże szczotką drucianą, usunąłem wszystko co dobre tym myciem, no i rybki zdechły. Tych z dwóch pierwszych zdjęć już nie ma.Dwa ostatnie, już z nową obsadą. Zacząłem wszystko od początku i na razie jest "na próbę" 10szt. Myślę, że będzie dobrze :D

Po fatalnym błędzie zbiornik dojrzewał od sierpnia, dolana "dobra" woda z innego malawi i jest ok.

wyposażenie:

filtr zewnętrzny, kubełek JBL CP-250

mechaniczny AQUAEL turbo 1100

oświetlenie:

1xAQUA CORAL 30w

1xUV 30w

na wieczór punktowe LEDy

+ dwa wł/wył automatyczne

napowietrzacz:

SERA air 275R plus

grzałka 250 watt

dodatkowo kupiłem karmnik automatyczny, dawka 2xdzienne (przydaje się przy dłuższym wyjeździe)

Kamienie:

piaskowce

+ sztuczne rośliny

Obsada:

5x melanochromis maingano

5x pseudotropheus saulosi

jedzonko JBL NOVO MALAWI

i tu bym poprosił o doradzenie co i ile jeszcze dorzucić, żeby kolorowo było :)



No w końcu poprawny opis kolego ;) tak trzymaj :) ....Jedynie co mogę ci doradzić w sprawie obsady to proponuje tobie Pyszczaka rdzawego (Iodotropheus sprengerae) w układzie 1+4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum. Wystrój nie moja bajka, ale to kwestia gustu, ma się podobać Tobie ;) Radziłbym żebyś wyrzucił sztuczną roślinność i dokupił trochę pokarmów z wyższej półki, dobrze jest, żeby ryby miały urozmaicone menu, a nie jechały na jednej karmie - lepiej się wtedy rozwijają i wyglądają.


melanochromis maingano


Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano to poprawna nazwa tej ryby ;)


Do Twojej obsady mogą być zarówno Sprengerae jak i Perlmutty, te drugie nie są tak rozpowszechnione na forum i z pewnością są ciekawymi rybami (ale wszystkie ryby z tego biotopu są ciekawe więc to żaden argument :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za szczerość, ale głównie dlatego, że to kicz ;) poza tym ryby będą ciągle pływać, podskubywać, to już lepiej wsadzić coś prawdziwego, jest kilka krzaczków, które zniosą taką wodę... Gotowany, siekany szpinak, kasze i inne, o których piszesz to bardzo dobry pomysł żeby zrobić własny miks pokarmu, jak masz czas i chęci to się nie zastanawiaj, nie są za małe wystarczy podawać odpowiednio rozdrobnione. Jeśli chodzi o pokarmy gotowe to polecam karmy od O.S.I, Dainichi, NatureFood, NLS, Hikari odpowiednie dla wymagań żywieniowych ryb, które trzymasz, im masz większy wachlarz tym lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.