Skocz do zawartości

Powrót choroby... Pomocy !


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

To wiem ale zapewne zauważyłeś iż już nie mamy co leczyć. Reszta ryb nie wykazuje póki co objawów choroby.

Pozostała część obsady osłabiona dopiero co prowadzoną kuracją Metronidazolem.

Teraz każde g.. ryb się czepi.


Proponuję nie leczenie antybiotykiem na zapas tylko czystą prewencję czyli zapobieganie.

Nie wpływa to na proces nitryfikacji i nie wymaga specjalnych zabiegów.


Szczególnie zwróciłem uwagę na to

cyt z akwarystyczny24


DZIAŁANIE:


zapobiega powstawaniu różnego rodzaju infekcji wtórnych,


ale może danielj zaproponujesz sam coś innego:confused: masz większe doświadczenie niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniłeś od poprzedniej choroby więc przyczyny pozostały i nawrót choroby rzecz normalna.


...właśnie. I na tym należy się skupić. Jak wszystkim wiadomo nie ma jednoznacznie określonej przyczyny bloat. A wszystko może być przyczyną . Jednak proponowałbym koledze przyjrzeć się czym karmi swoje ryby tym bardziej ,że ma mięsożerne i roślinożerne. Kiedyś podawałem moim saulosi Kryla z Tropicala i długo nie czekałem na bloat. Wyleczyłem Bactoforte S , kryla wyrzuciłem i problem znikł. Wiem ,że każdy przypadek jest inny..Ale osobiście odnoszę wrażenie ,że jednak nieprawidłowe żywienie może tutaj być przyczyną. Ale to tylko moje przemyślenia a nie pewnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale osobiście odnoszę wrażenie ,że jednak nieprawidłowe żywienie może tutaj być przyczyną. Ale to tylko moje przemyślenia a nie pewnik...


Wydaje mi się, że pokarm może być przyczyną nawrotu. Ryby dopiero są po leczeniu i ich układ pokarmowy na pewno nie doszedł jeszcze do 100% formy. Nawet pokarm roślinny ma zawartość pochodzenia zwierzęcego.

Wydaje mi się, że warto na pewien czas zrezygnować z pokarmów z przewagą mięska (Dainichi color supreme, OSI cichlid flakes) i zostać na razie tylko przy OSI spirulina i NF cichlid Plant. Jeżeli masz taką możliwość postaraj się karmić ryby 3-4 razy dziennie małymi porcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podawałem moim saulosi Kryla z Tropicala i długo nie czekałem na bloat. Wyleczyłem Bactoforte S , kryla wyrzuciłem i problem znikł.

Istotna informacja , chodzi o ten pokarm ?http://www.tropical.pl/produkty/akwarystyka/pokarmy/linia-premium/pokarmy-uniwersalne/krill-flake/

Jak często podawałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie postaram się podawać pokarmy roślinne póki co,jednakże obsada ,którą posiadam jest jedną z polecanych na forum, i z tego co mi wiadomo to afra cobue jest wszystkożerna a membe roślinożerny,więc nie powinno to akurat być powodem nawrotu.

Ciała ryby już niestety nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotna informacja , chodzi o ten pokarm ?http://www.tropical.pl/produkty/akwa...e/krill-flake/

Jak często podawałeś?



...dokładnie o ten. Już nie pamiętam ..ale nie więcej jak 1-2 razy w tygodniu. Wiem tylko ,że kiedyś powiedziałem o tym koleżance z forum i ona od razu mi ten pokarm odradziła popierając to swoim doświadczeniem. I miała rację. Ja tu nie twierdzę ,że pokarm jest fee...Bo również dobrze moje ryby(a) mogły(a) go nie tolerować.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dokładnie o ten. Już nie pamiętam ..ale nie więcej jak 1-2 razy w tygodniu. Wiem tylko ,że kiedyś powiedziałem o tym koleżance z forum i ona od razu mi ten pokarm odradziła popierając to swoim doświadczeniem. I miała rację. Ja tu nie twierdzę ,że pokarm jest fee...Bo również dobrze moje ryby(a) mogły(a) go nie tolerować.

Akurat mam podobne obserwacje. Wydaje się być ciężkostrawny. Dlatego pytałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.