Skocz do zawartości

Rybożercy...


cactus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Nie miałem wcześniej styczności z drapieżnikami. Tydzień temu rostratus (10cm) zeżarł mi młodego white lipsa (2cm).

Od tamtej pory nie jest zainteresowany pokarmem, na początku wydawało mi się to normalne ale chyba troche zbyt długo to trwa? Kilkanaście razy zauważyłem ruchy pyskiem wyglądające jakby usiłował wypluć. Paszą nie jest wogóle zainteresowany. Mam wrażenie że ofiara utknęła i nie może jej ani połknąć ani wypluć [??]. Zależy mi na tej rybie, czy odłowienie i grzebanie jej w pysku szczypcami których używam do wyhaczania w wędkarstwie to chory pomysł? Nie widze innej możliwości. Czy czekać? Brzuch zaczyna się zapadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fossorochromis to nie drapieżnik ;-) A tak po za tym to dziwne to jest żeby rybka 2cm nu utkneła. U mnie małe bucco jak miały 7cm brały ile się zmieści do pyska i powoli łykały. No ale nauka radziecka i takie zna przypadki , wyławiaj i sprawdź co tam w trawie piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem, jednak są informacje o tym że w naturze zdarza mu się polować na narybek. Nie chce go uszkodzić , gdyby miał 20cm byłoby łatwiej.

Z Twojego doświadczenia - po wszamaniu żywca powinien żerować czy jest jakiś czas kiedy nie pobiera pokarmu? Ten white lips jeśli wszedł to na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj fociłem fajne ujęcie i żeby wyszło to jedno bucco 19cm zeżarł 4 stynki po 6cm ;-) śmiało można było by mu podać jeszcze coś do z szamania . Nie ma takiej mowy żeby dławił sie ryba dwa dni. Ale Bucco to nie fosso i to na dodatek 10cm. Chociaż jak psiałem wcześniej małe jak miałem bucco po 7-9cm to brały tyle małży do ryja ile zmieszczą aż pływały z rozwartymi pyskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysk przypominałby pysk inkubującej samicy gdyby coś utknęło płytko. Wygląda normalnie, tylko co jakiś czas, częściej w czasie karmienia zaczyna trząść głową i wygląda to tak jakby próbował coś wypluć - coś co tkwi głębiej, przypuszczam że gdzieś na wys skrzeli.

Pomijając odłowienie które też łatwe nie będzie, sama próba "udrożnienia" może nie być prosta dlatego zaczekam te dwa dni. Może sam sobie poradzi. Teraz siedze w pracy ale rano przed wyjściem zauważyłem że zaczyna się wypróżniać - cienki, poniżej 5mm dł. frędzel ale może świadczyć o tym że coś tam zaczął trawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.