Skocz do zawartości

Start zbiornika 240 l


deccorativo

Rekomendowane odpowiedzi

Więc jak obsada ustalona to zacznij od początku.

Oba filtry i mechaniczny i biologiczny zewnętrzny mają chodzić stale 24/7 grzałka 24-26C a światło wyłączone bo oszczędzamy i nie potrzebne

do mechanika daj watę akwarystyczną to szybko oczyści wodę.

Może byś także zaczął start akwarium a nie tylko poprzestał na wlaniu wody i wsypaniu piasku.

I na litość nie zacznij od nasikania do baniaka.

Raczej poczytaj to

http://forum.klub-malawi.pl/szablon-startu-biologii-wode-amoniakalna-wa-t26014.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem :D ale nie chce póki co wlewać amoniaku i bakterii ze względu na to, że nie jestem pewny czy woda się wyczyści, bo jest dramat. Czyli mam mieć włączone filtry?

Mam pytanko czy uzdatniacz jest konieczy bo amoniak i bakterie wczoraj kupiłem a uzdatniacza nie.

Planuje również robić podmiankę w weekend wody z mojego drugiego towarzyskiego akwarium czy jeśli doleję do nowego baniaka to przyspieszy to proces dojrzewania? Dodam że kamienie skały i filtry kupiłem razem z baniakiem powinny raczej poprawić "dorastanie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak filtry stoją to raczej nie ma co liczyć na oczyszczanie wody.

Napisałem chyba wyrażnie i nie ma co ponownie pytać czy mają chodzić czy nie.

Wodę na pewno oczyszczą jak będą pracowały , jest to kwestia kilku dni.

Napisałeś coś interesującego. Kupiłeś te filtry z nie ruszanymi wkładami oba?

Co w nich jest włożone.

Woda ze starego baniaka jest bezwartościowa i poza syfem NO3 i PO4 nic nie daje nowej biologii poza zbędnymi związkami - oszczędz sobie roboty.

Z uzdatniaczem czy bez jest tak jak gra w ruską ruletkę.;)

Jak w filtrze zewnętrznym pozostało stare złoże to możesz spróbować reanimować starą biologię która tam była i jak kubeł nie stał zamknięty a w kranówie nie było chloraminy, chloru to biologia przetrwała nawet bez wody wiele miesięcy.

Śmiało wlej najpierw WA wg dawkowania - jak masz test na NH4 po 10 min zmierz odczekując 15min na wynik i jak jest OK lej bakterie.

Powinno w kilka dni reanimować starą biologię z tego złoża - no chyba że wkłady dałeś nowe.

Jak stara biologia przetrwała już po 24h zobaczysz spadek NH4 a pojawi ci się NO2 w testach.

Jak wszystko od nowa będzie ruszało to na te wyniki poczekasz kilka dni tak ok 4-5

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.