Skocz do zawartości

Korekta obsady w akwarium o pojemności 200 litrów i nie tylko.


aniagajewska

Rekomendowane odpowiedzi

....o obsadzie to nie ma już co mówić bo chyba jej nie ma . Teraz musisz kupić przynajmniej trzy testy na NO2, NO3 i pH ( też warto KH i GH) bo inaczej prawidłowo ( na wyczucie) nie ruszysz prawidłowo. Ale to już w innym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zadam wam jeszcze jedno pytanie zmieniłam filtr z aqaela 1000 wewnętrzny na kubełkowy aqaela mk 800 i on jest bez napowietrzacza dlatego mam 2 napowietrzacze w akwa ale dziś w nocy wyłączyłam brzęczyk bo denerwowało mnie to i przyczyną wymarcia tych rybek mogło być to że wyłączyłam to na noc te rybki były małe i może dlatego??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zadam wam jeszcze jedno pytanie zmieniłam filtr z aqaela 1000 wewnętrzny na kubełkowy aqaela mk 800 i on jest bez napowietrzacza dlatego mam 2


...jeżeli dalej masz ten filtr Aquela 1000 ( nie wiem czy masz filtr czy samą głowicę) to możesz zrobić w ten sposób ,że pozbądź się modułu z wkładem i gąbką oryginalną a kup gąbkę bardziej gęstą i większą . Jak ma wyglądać gąbka i jak ją połączyć to wszystko znajdziesz w SZUKAJ. Ale jeżeli chcesz mieć teraz ciche i skuteczne napowietrzanie to pozbądź się tych brzęczków bo niewiele mają wspólnego z napowietrzaniem , włóż filtr Aquela 1000 do akwa tak aby był naprzeciwko wylotu zewnętrznego ( zasysy mogą być razem) ale jego wylot skieruj z dołu do góry aby Ci łamał lustro wody. Wtedy będziesz miała super napowietrzanie ( a brzęczki schowaj głęboko do szuflady) i ciche. Tu już zaczyna się temat o cyrkulacji a my chyba jesteśmy w innym dziale:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zadam wam jeszcze jedno pytanie zmieniłam filtr z aqaela 1000 wewnętrzny na kubełkowy aqaela mk 800

Rozumiem że żadnych wkładów nie przekładałaś tylko podłączyłaś nowy filtr.

Jeśli tak to pozbyłaś się sporej części biologii.

Temat przenoszę do podstaw bo od tego trzeba zacząć.

Zapraszam do klubowego FAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nic nie robiłam


Podobnie jak Post Mortem jestem zdania że nie zawiodła biologia choć na początku jak Ania napisała że zalała baniak i wpuściła ryby to wątpiłem ale tylko do momentu jak obejrzałem film - żadne problemy biologii nitryfikacyjnej.


Moim zdaniem Ania zabiła tropheusy mrożonką i podaną nie wiem ile i jak dużo ale pisała mi że nie ma już tego opakowania i nie wie co to było. Wynika jednak że cały blister poszedł szybko - jeszcze jak dawała tą mrożonkę?

Dlaczego red-red i jeszcze jedna ryba padła nie wiem.

Ale myślę że Ania ma także drugi problem - NO3

Nigdy nic nie napisała o podmiankach wody a od sierpnia to szmat czasu a ryb było b. dużo.

Obym był w błędzie:rolleyes:

Aniu pisz kwieciście - masz tu samych przyjaciół - pisz więc bez obaw o wszystkim

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawistny nie jestem, ale w tym wypadku napisałbym jakąś skargę na tego pseudo-sprzedawcę żeby musiał szukać roboty gdzie indziej. Facet jest zwykłym naciągaczem, wcisnął Ci co popadnie, pewnie nawet samemu nie mając pojęcia co to za ryby. W takiej sytuacji to jego psi obowiązek przyjąć te ryby znowu do siebie... Tak jak Ci koledzy napisali już wyżej, z mrożonkami trzeba oszczędnie i bardzo ostrożnie, należy je przed podaniem dokładnie wypłukać na sitku pod bieżącą wodą. Pójdź za radą Eljota, od deski do deski przeczytaj FAQ i pewnie sama dojdziesz do tego, gdzie leży błąd. No i wymień obsadę bo szkoda tych pozostałych rybek. Powodzenia!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.