Jump to content

Filtracja narurowa 200x40x60


kos4
 Share

Recommended Posts

Witam nazywam się Tomek,jestem z Górnego Śląska i przymierzam się do startu baniaka z małym skrawkiem Malawi o wymiarach 200x40x60 czyli 480 litrów.:)

Akwarium już jest zamówione i się klei(szkło 12cm).Szerokość mnie ogranicza ponieważ wizję mam aby stało w przedpokoju na szafce 200x40x100h którą już mam.Będzie filtracja narurowa na pompie alpha2 25/60(2 korpusy równolegle przed pompą i 3 korpusy biologia-każdy z możliwością zakręcenia zaworu).W mechanikach będą sznurkowe 100mikronów,natomiast nie wiem co włożyć do biologii, myśłałem o matrixie i purigenie-czy to dobry wybór? Wodę w mieszkaniu mam 8ph.


Pozdrawiam

post-16351-14695724390496_thumb.jpg

post-16351-14695724396127_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem specem od narurowca ale niektórzy chyba mają dodatkowy wylot za pompa przed biologia. Bo biologia spowalnia bardzo przepływ szkoda trochę tłumik tym pompę skoro może za cyrkulację przy okazji robić.

Ale jak pisałem wcześniej specem nie jestem niech się bardziej doświadczeni wypowiedzą ;)

Link to comment
Share on other sites

(szkło 12cm)


Strasznie pancerne i ciężkie miałbyś to akwarium... ;) przepraszam za OT, ale jakoś tak rzuciło mi się w oczy ;) Masz wysokie pH, ale mimo wszystko jak biologię zastosowałbym grys koralowy, może on wpłynąć jako bufor na pH, ale musiałoby go być naprawdę sporo, a jego porowata powierzchnia jest super miejscem dla bakterii.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli o wkład to jak najbardziej matrix ponieważ w korpusach za wiele miejsca niema. Pamiętaj żeby wodę w korpusach z biologią puścić wodę odwrotnie niż jest to dedykowane. Po przez rurkę, jak w kubełku. I za pompą proponował bym zapodać 4 korpusy zamontowane po dwa równolegle. Do tego styknie jeden zawór pomiędzy pompą, a korpusami.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za zainteresowanie tematem. Pomyślę aby zastosować pomysł aby były 2 równoległe(chyba nawet widziałem schemat tu na forum), tylko co mam do nich włożyć? FBL,matrix,grys koralowy i purigen? O rurkach pamiętam i kierunku przepływu. Zastanawiam się jak mam zrobić końcówkę zasysu wody z akwa,na jakiej wysokości ją umieścić aby nie wciągała rybek i piasku.

Link to comment
Share on other sites

Zasyp je 3litrami matrix, a wierzch daj grys koralowy żeby dociązyc matrix bo jest lekkawy zanim porządnie napijemy się wody. Pamiętaj żeby zamontować je odwrotnie tak jak Ci wyżej pisałem bo inaczej zmieścisz o 50% mniej absorbentow.

Link to comment
Share on other sites

Postanowiłem że już nie będę dokładał korpusu i zrobię iż za pompą dam 1 korpus na FBL lub purigen a kolejne 2 równolegle z matrixem i grysem na wierzch -czy tak to ma sens? Wiem że ważne są parametry wody,ale czy coś jeszcze muszę wsypać po zalaniu? bo co u niektórych osób tu na forum ryby miały by lepszą wodę bezpośrednio z kranu niż po chemii:) Bez urazy oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

deccorativo
Wiem że ważne są parametry wody,ale czy coś jeszcze muszę wsypać po zalaniu? bo co u niektórych osób tu na forum ryby miały by lepszą wodę bezpośrednio z kranu niż po chemii:) Bez urazy oczywiście.


Ależ bez urazy zacznij od początku i tego co ważne czyli parametrów wody. Jak wiesz jaką masz wodę to wiesz co włożyć do filtracji narurowca jak nie wiesz to jesteś w czarnej d... i dajesz na czuja.

Niech ci ten Zakład Inżynierii Wodnej w Mikołowie poda parametry wody którą ci pompuje do chałupy i baniaka, bo wiem gdzie awarie i ile samochodów w przetargu sprzedają ale jaka woda w Mikołowie za chiny ludowe nie mogę się dowiedzieć.

A szczególnie niech ci podadzą jak dezynfekują wodę byś bez chemii miał lepszą niż ci z chemią - bez urazy:D na prawdę zacznij od tej wody wodociągowej.

Może się okazać że wypełnienia będą potrzebne zupełnie inne niż to co zrobiłeś.

Link to comment
Share on other sites

OK, Jak będę miał testy to zrobię i napiszę jak to u mnie wygląda. Woda u nas jest ze zbiornika Goczałkowice a ciekawostką jest to iż znam dużo osób w tym mój brat co piją ją bezpośrednio z kranu od lat i sobie chwalą:)

Czy testy JBL paskowe mogą być?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.